Zaloguj się do konta

przynęty trociowe - troć pstrąg nowy sezon

utworzono: 2009/12/12 22:59
kobikobi1

Jak tam Panowie i Panie przygotowania do sezonu pstrągowo - trociowego?
[2009-12-12 22:59]

Norbert Stolarczyk

Z tego co wiem to kolega Łysy Wąż wybrał się na ten weekend na trocie, wróci zapewne coś nam kliknie.
[2009-12-12 23:20]

..tak -tak jeszcze trochę i sezon rozpoczniemy- ciekawe jaki będzie ??? [2009-12-13 07:32]

[2009-12-13 07:35]

pepek

Mój sprzęcik porozkładany i zakonserwowany :) czeka na nadchodzacy nowy sezon . A w nowym sezonie pobijamy pstrąga kobikobi1 :) Podsumowujac zeszły sezon musze stwierdzic że jestem zadowolony niestety jednak najwiecej pstragów połapałem w Niemczech podczas wakacji miejscowośc Linden rzeczka Schwinau i to naprawde kilka  konkretnych okazów.Pozdrawiam
[2009-12-13 13:07]

kobikobi1

Panie Jurku  hoduje  pstrągi w oczku wodnym?Bardzo ładne zdjęcie.Pozdrawiam i życzę sukcesów w nowym sezonie.
[2009-12-13 17:18]

Robert to jest łosoś  kanadyjski , życzę również udanego sezonu 2010r. [2009-12-13 18:29]

kobikobi1

Myślałem że to tęczak.Ale i tak ładne zdjecie.
[2009-12-13 19:05]

łysy wąż

Tak tak - właśnie wróciłem z morskich troci. Efekty ... hmm ... raczej średnie. Jakieś dwie godzinki temu wrzuciłem krótki opis na bloga i kilka fotek. Jednemu z nas się poszczęściło...

na styczeń sprzęcicho gotowe, tylko wobki trzeba poukładać i posegregować. Jak dobrze pójdzie, to na pierwszy ogień pójdzie Drwęca.
A Wy gdzie zaczniecie koledzy?

[2009-12-14 17:35]

pienio81

witam.Ja inauguracje może w pierwszym tygodniu stycznia zacznę na Skorze,Kaczawie,albo Nysie Szalonej,ale przez większą część nowego sezonu więcej uwagi poświęce większej rzece jaką jest Bóbr.Już się nie moge doczekać,życzę Wam powodzenia w wyprawach pstrągowych.
[2009-12-14 19:25]

..jak będzie w grudniu mroziło to troć tak szybko nie zejdzie z rzeki przy ciepłej zimie szybciej to się odbędzie ale szanse na złowienie są zawsze .... [2009-12-15 08:43]

kostekmar

Jak zawsze na MU. Sprzęt gotowy, opłacenie składek zaplanowane. Teraz tylko czekać na tą magiczną datę 01 stycznia. [2009-12-15 11:30]

regalis

Witam wszystkich.
Ja też już przygotowany do nowego sezonu. Pierwszy sezon był debiutem na rzekach pstrągowych ale był bardzo udany mimo iż zacząłem późno bo w maju. Ja może nie od 1szego czy 2go stycznia ale w styczniu na pewno zacznę.Sprzęt gotowy, tylko opłacić na początku składki i Nysa,Kaczawa no i Bóbr moje:))))

Pozdrawiam wszystkich zakręconych
[2009-12-16 09:02]

kobikobi1

Szykuj się chłopie do zawodów, bo pewnie na początku sezonu coś zorganizujemy.
[2009-12-16 23:00]

pepek

:) Z pewnością do was dołącze jeżeli takowe zawody będą miały miejsce :D

[2009-12-16 23:04]

kobikobi1

Ja tam Bóbr do wiosny odpuszczam.Łatwiej jest zimą zlokalizować pstrąga w małej rzeczce.Jesieniom wyczaiłem sobie dwa ciekawe odcinki Nysy Sz.Pstrąga znacznie mniej,ale jakościowo fiu fiu.Niestety nie zdradzę wam Panowie lokalizacji owych miejscówek,muszę się sam nimi najpierw nacieszyć.
[2009-12-16 23:06]

regalis

Nyse Sz. to pierwszą odwiedzę, bo mam najbliżej jakieś 70km:)A zwiedziłem prawie całą i to nie raz. Pewnie te miejscówki są tam gdzie nie byłem:)) Później Kaczawa bo byłem na niej tylko dwa razy ale z kilkoma nie wymiarami na koncie. Bóbr też odwiedzę ale musi poczekać w swojej kolejce. Nie mówię już o innych rzekach ale one raczej w cieplejsze dni.
Co do zawodów na początku sezonu to lepiej na małej rzeczce takiej jak właśnie Nysa czy Kaczawa.

Pozdro
[2009-12-17 12:44]

regalis

A co do troci to marzenie. Z chęcią bym się wybrał. Może kiedyś mi się uda. Tylko wcześniej cały sprzęt trzeba skompletować.
[2009-12-17 14:03]

kobikobi1

Mateusz w tym sezonie postaramy się zrobić kilka imprezek ze spiningiem na naszych rzeczkach.A i o woblerkach na nowy sezon nie zapomnij,u mnie w promocji dla forumowiczów po 7 zeta za sztukę.Do zobaczenia nad wodą.
[2009-12-18 20:18]

piekar

Witam.W tym roku mamy o co walczyć bo Robert wysoko zawiesił poprzeczke i złapać na naszych dolnośląskich wodach pstrąga powyżej 60 cm to jak poszukiwanie świętego grala.Mysle że najłatwiej byłoby taką sztukę dopaść na dln.Bobrze czy Kwisie.
Mam nadzieje że zrobimy kilka imprez w tym roku. Napewno będe się stawiał.Kwestia pogody w styczniu jeżeli będzie znośna to trzeba juz mysleć nad otwarciem sezonu,tzn.gdzie?
Jeżeli bedzie duży mróz, to będzie ciężko.Pozdrawiam.
[2009-12-23 18:26]

regalis

Tak zdecydowanie jest o co walczyć. A ja w dodatku dostałem mały prezent a mianowicie : wędkę Konger World Champion Fly 270 5/6. No to dopiero będzie ciekawe jak zacznę tym machać:)) Tylko że jestem jeszcze nawet nie początkujący. Jaki kołowrotek, linkę, przypony i łączenie tego wszystkiego to już się naczytałem trochę ale jak tym się posługiwać?!? To będzie wyzwanie. Myślę, że w kwietniu czy w maju trochę pouczę się machać.

[2009-12-24 07:30]

Regalis - pierwsze kroki najlepiej zrobić na plaży lub łące - nauczyć się rzutów. Do tego bez przynęty bo będzie haczyć o zielsko, chyba że będziesz ćwiczył na plaży. Jak opanujesz podstawowe rzuty, później już pójdzie łatwiej. Polecam książkę "Wędkarstwo muchowe" Adama Sikory. Pozdrawiam
[2009-12-24 10:19]

regalis

Do plaży mam za daleko bo przez całą Polskę:)) Na pewno będę ćwiczył przy okazji wypadu ze spinem. Jest dużo miejsc przy rzekach i rzeczkach gdzie są łąki to pomacham na sucho.
W sezonie 2010 głownie miał być spin na rzekach pstrągowych a także łowienie feederkiem z kolegami by odpocząć od wszystkiego.
Wędkę dostałem niespodziewanie od kolegi z pracy, który wie że latam za rybami i jedną rzecz którą zapamiętał to muchówka. No i w nowym roku moje plany się nieco zmienią.
[2009-12-24 10:56]

przemek1971-71

Witam. Ja zaczynam sezon tradycyjnie 1 lutego i to napewno na Wdzie. Latem napewno przyjadę na Dolny Śląsk [2009-12-24 14:44]

kobikobi1

Te dwa woblerki robiłem chyba od lipca,ale w końcu udało mi sie je wykończyć.Mam nadzieje,że pstrągi je pokochają,szczegolnie te wieksze 60+. Tak jak mówisz Tomek,trzeba chyba będzie odwiedzić dolny Bóbr żeby taką rybę złowić,chyba,że na Szalonej coś takiego się trafi,a wiem,że takich rybek trochę tam pływa.
Przemek, w lipcu znowu spotykamy się nad Bobrem,tak więc rezerwuj już pensjonat.
[2009-12-24 22:55]

kobikobi1

Te dwa woblerki robiłem chyba od lipca,ale w końcu udało mi sie je wykończyć.Mam nadzieje,że pstrągi je pokochają,szczegolnie te wieksze 60+. Tak jak mówisz Tomek,trzeba chyba będzie odwiedzić dolny Bóbr żeby taką rybę złowić,chyba,że na Szalonej coś takiego się trafi,a wiem,że takich rybek trochę tam pływa.
Przemek, w lipcu znowu spotykamy się nad Bobrem,tak więc rezerwuj już pensjonat.
[2009-12-24 22:55]