Przynęty sztuczne do wędkowania

/ 10 odpowiedzi
Powoli zaczynam zbierać sprzęt na wędkowanie.Jednak mam problem jakie zakupić przynęty sztuczne.Mam koło siebie rzekę Obrę - 6m szerokości, woda zielona nic w niej nie widać , głębokość 2,0m - 2,5m , pełno powalonych drzew. Chciałbym tam w niedługiej przyszłości po zdaniu karty zapolować na szczupaka ,ale wybór przynęt na rynku jest nie do ogarnięcia.

Proszę o pomoc.Pozdrawiam
kaziks403


Z tego co piszesz wnioskuję, że będziesz początkującym spinningistą. Masz rację ilość oferowanych przynęt sztucznych jest ogromny. Ale ilość przynęt w torbie spinningisty też jest bardzo duża.Jak na początek proponuję Ci zakup paru twisterów 7 - 10cm, paru ripperów i parę zwykłych blaszek wahadłowych (to na szczupaka). Tak wyposażony będziesz mógł śmiało zacząć wędkarską przygodę. Kolor przynęty musi być dopasowany do łowiska a nie da się tego zrobić przez internet.  W rzece powinno być jeszcze parę innych gatunków ryb drapieżnych, więc radzę nie nastawiaj się tylko na szczupłe. Ale wtedy potrzebne przynęty małe. No i tak to później rośnie.    Trzymam kciuki za zdanie egzaminu na kartę i powodzenia. (2010/05/03 17:20)

MikiSpin


Dzięki za podpowiedź.

Rzeka jest zielona i zanieczyszczona.Myślę nad kolorami przynęt i czy zakupić odcienie imitujące zwykłą rybkę czy może czerwień,pomarańcz,oliwka? (2010/05/03 19:03)

kaziks403


Zadaj Sobie pytanie, czy w tej rzeczce są szczupaki lub inne ryby. Co do kolorów polecam żółty, biały, zieleń z brokatem. Pozdrawiam (2010/05/03 20:14)

irek z


Zgadzam się z kolegą Kazikiem,zacznij od gumek i blaszek.Na taką wodę polecam kolory stonowane,przypominające barwą rybki żyjące w tej rzece.możesz też mieć w swoim arsenale parę strażaków,nieraz mogą zainteresować szczupaka.Powodzenia (2010/05/03 20:50)

MikiSpin


Dzięki bardzo.A co myślicie o jerku? Nadałby się na rzekę? (2010/05/03 20:52)

Gagol


Dzięki bardzo.A co myślicie o jerku? Nadałby się na rzekę?


Jerk ? z tego co wiem to on najlepiej nadaje się tylko na wody stojące ;) Bo to metoda na szarpaniee ;) (2010/05/03 21:18)

irek z


Przyznam ci się że nie łowiłem jeszcze na jerki.Łowie klasycznymi woblerami,ale z tego co wiem do jerków musisz mieć specjalny spining z pazurem i multiplikator.Na początek spróbuj na klasyczne wobki. (2010/05/03 21:23)

JOPEK1971


Jerki jak najbardziej nadają się na rzekę, i wcale nie trzeba używać wędzisk z "pazurem", mniejszymi modelami imitującymi ukleję łowię każdego roku sporo boleni używając klasycznego wędziska. (2010/05/03 21:33)

krzysiek1508


a ja ci przedewszystkim gumy polecam bo do nich sa specjalne chaczyki ktore po zawiazaniu na zylca pracuja w wodzie hakiem do gory .mniej zaczepow, a przynety tanie i dosyc lowne  (2010/05/04 21:58)

kaziks403


KRZYSIEK - LITOŚCI z ortografią.
Prośba - nie utrudniajcie chłopakowi startu w wędkarstwo. Najpierw niech zda na kartę. Jerki, twistery, rippery, wahadłówki, woblery, jigi, obrotówki, luresy, tuby, cykady - to wszystko moim zdaniem za dużo dla "młodego".   Miki - na początek, (podtrzymuję swoje zdanie. Irek z - dzięki za wsparcie) naprawdę wystarczą przynęty gumowe i wahadłówki. Byle szczupaki dopisały. Te przynęty mają jeszcze jedną zaletę - są najtańsze.  Połamania kija. (2010/05/05 19:04)