Zaloguj się do konta

Przynęty sztuczne na wrzesień

utworzono: 2015/09/29 19:16
Atobos

Tak tak ale pytam które przynęty na tą porę wybierać małe gumk poniżej 5 cm nie używać? Woblera wszystkie , blachy wszystkie co z twisterami wszystkie wielkości? Gumy powyżej 7 cm też wszystkie A co z prowadzeniem bo to jest też trochę pomocne gdy chce się mieć dobre branie [2015-09-30 22:18]

biker1

czy tu na forum czy na youtube znajdziesz porady co do technik połowy spiningiem po oglądaj i próbuj, popytaj innych wędkarzy co łowią na tym łowisku co się sprawdza to najlepsze zródło.  [2015-09-30 22:43]

Atobos

Witam , dzisiaj po kolejnej wyprawie lecz w inne miejsce , porzucalem 2 zlaczonymi wahadlowkami , normalnie 1 wahadlowka , woblerem , guma jak i twisterem lecz bez zadnych bran . Nie mam pomyslow przez co nie moge miec ani jednego brania. Jak widze na kalendarzu bran dzisiaj brania byly slabe lecz u mnie wogole bran nie bylo ;) . Nie posiadam lodki wiec lowie z jedynej dylki na tym jeziorze , rzucalem pod trzciny , w kazde mozliwe miejsce nawet na srodek i bez skutku.Czuje ze z mym prowadzeniem jest cos nie tak dlatego moze nie mam brac lub poprostu ryba nie zerowala.Przewaznie wracam z pracy o 16 wiec ide od 16:30 do 19 maxymalnie na ryby moze to jest zla pora ? lepiej pojsc rano , popoludniu? [2015-10-01 19:22]

Przemas83

Bez środka do pływania możesz często kończyć na zero. Na zdjęciu widać piękne łowisko, aż się prosi aby wypłynać na środek i rzucać raz w jedną , raz w drugą stronę pod trzcinkę. Ja, mimo że często pływam, to i tak zdarza się wracać bez fotki z rybą.Bądź wytrwały, dobre jest to że rzucasz różnymi przynętami, z czasem dojdziesz do tego, co i jak. [2015-10-01 20:56]

Sith

@Atobos, jeziorko bardzo ładne, ale czy są w nim ryby?
@Przemas ma rację, ja też łowię z brzegu, lub brodząc do linii trzcin (dalej gwałtowny spadek dna) i zdarza się często dzień bez ryby, a "łódkowicze" wracają z jakimiś sukcesami, choć ostatnio jakoś było licho.
[2015-10-02 07:44]

Jakub Woś

Ja mam lepsze wyniki rano w okolicach wschodu słońca. Ale wieczorem po 17 też łowiłem pistolety  w sobote i dziś. Jaka głębokość jest przy tych trzcinach? Prowadziłbym przynętę tak aby jak najdłużej znajdowała się w pobliżu trzcin. Najlepiej wzdłuż brzegu. Ewentualnie szukał bym miejsc z roślinnością
[2015-10-04 23:47]

luxxxis

Jeśli nie masz efektów to namierz stada oczkującej drobnicy,łów wokół niej na coś co przypomina ją chociaż wielkością.Wachadłówka to nie ta liga dla początkującego wędkarza,zaopatrz się w jakieś wirówki,3,4,choćby damowskie effezety,ciągane jednostajnie dadzą ci jakieś pistolety.Podpatrz innych na co,jak i kiedy łowią drapieżniki,poobserwuj wodę gdzie skaczą rybki itd.... zacznij od podstaw.
[2015-10-07 19:41]

pasjonatka

29 września się obudziłeś i szukasz przynęt na jutrzejszy dzień? Trochę chyba późno. Jeżeli chodzi o łowienie w październiku to na szczupaka wybrałbym te większe gumy ,wahadłówki i rzucał wzdłuż trzcin i liści grążela widocznych na zdjęciu. A jak opadną to również gumami przez pozostałości po nich. Okoń - twistery i obrotówki. Ja używam przyponów wolframowych Robinson Wolfram Leaders super strong. Masz do wyboru uciąg. 3,6,9,12 i 15 kg. Głownie używam 6 i 9 kg ale są sytuacje jak np łowienie pośród takich liści jak na zdjęciu że zakładam nawet 15kg. Szczupakom nie przeszkadza to jakoś specjalnie.

Też używałam tych przyponów. Jak do tej pory nigdy mnie nie zawiodły. Oby tak dalej!

 

 

 

[2016-03-01 20:06]

Sith

"29 września się obudziłeś i szukasz przynęt na jutrzejszy dzień? Trochę chyba późno. Jeżeli chodzi o łowienie w październiku to na szczupaka wybrałbym te większe gumy ,wahadłówki i rzucał wzdłuż trzcin i liści grążela widocznych na zdjęciu. A jak opadną to również gumami przez pozostałości po nich. Okoń - twistery i obrotówki. Ja używam przyponów wolframowych Robinson Wolfram Leaders super strong. Masz do wyboru uciąg. 3,6,9,12 i 15 kg. Głownie używam 6 i 9 kg ale są sytuacje jak np łowienie pośród takich liści jak na zdjęciu że zakładam nawet 15kg. Szczupakom nie przeszkadza to jakoś specjalnie.

Też używałam tych przyponów. Jak do tej pory nigdy mnie nie zawiodły. Oby tak dalej!"

Śpiąca Królewno (Królewiczu) - płeć nie ustalona, bo raz piszesz w masculinum, raz w femininum w zależności jak Ci się przypomni - ten temat dotyczy miesiąca września, a mamy marzec...

Nota bene coś mi się wydaje, po przeczytaniu Twoich wszystkich postów, że to nieudolna kryptoreklama ROBINSON-a, poza tym chyba jesteś obojnakiem, bo mylenie płci jest w nich nagminne

 

 

 

 

 

[2016-03-02 06:40]