Zaloguj się do konta

Przynęty szczupakowe a gęsta roślinność

utworzono: 2015/04/03 14:45
ebi951220

Witam wszystkich, mam pytanie, czy ma ktos jakies ciekawe patenty zeby guma czy blaszka nie czepiala sie "zielska". łowie na dosc plytkich akwenach z duza iloscia grązeli i innego rodzaju roslinnosci. Wiem ze okres ochronny jest teraz, ale mamy jeszcze miesiac, a przygotowania mozna juz powoli zaczynac ! DZieki z góry za odpowiedzi [2015-04-03 14:45]

barrakuda81

W zielsku z blaszką będzie trudno... Chyba, że nie w najgorszej dżungli. Guma na lekkiej główce (może być z antyzaczepem) albo uzbrojona w hak offsetowy. Czasem warto pojeździć powierzchniową imitacją żaby po samych liściach i w przestrzeniach między nimi bo szczupak to bystry obserwator. Do łowienia w "sałacie" najlepsza będzie mocna plecionka bo wytrzyma starcie z zielskiem i kłączami grążeli itp. [2015-04-03 15:04]

Haryyy5

Są dostępne specjalne główki jigowe antyzaczepowe, wahadłówki antyzaczepowe też się zdarzają choć rzadko, natomiast obrotówek nie widziałem niestety. Z tym że nie ma nic za darmo. Czytałem że te systemy antyzaczepowe równie dobrze sprawdzają się jako antyzacinacze przy braniu. Jest też taki sposób że przed blaszką robi się sztywny drut skierowany do dołu ... trudno to opisać, gdzieś na portalu ktoś opisywał kiedyś jak to zrobić, jak poszukasz to może znajdziesz, z tym że to raczej na kamienie i korzenie. Generalnie jeśli roślinność jest przy dnie to proponuje woblery pływające, jeśli jest też zarośnięta powierzchnia to poza wszelkimi antyzaczepowymi gumami jedynie żabki pływające w których haki są ukryte. Jaxon ma takie w swojej ofercie, inne firmy też ale już raczej sporo drożej a są to w zasadzie identyczne przynęty. [2015-04-03 15:09]

Draq

Myślę, że Sebile AT Minnow i Magic Swimmer Soft na offsecie sprawdzą się wyśmienicie. [2015-04-03 16:10]

Sith

Typowy antyzicinacz, oj sorry antyzaczep:
http://www.wedkarski.com/10333-wahadlowki-antyzaczepowe-cora-z-classic-bdquo-weedless-ldquo-cormoran.html
[2015-04-03 16:28]

JOPEK1971

[2015-04-03 16:52]

Przemas83

Myślę, że Sebile AT Minnow i Magic Swimmer Soft na offsecie sprawdzą się wyśmienicie.

No chyba inaczej się nie da , tylko coś w ten deseń!
[2015-04-03 16:53]

romani

Kolego Jopek1971; Myślę że pokazałeś najlepszy sposób na zarośnięte połacie naszych akwenów,serdecznie  pozdrawiam. [2015-04-03 18:19]

z@mela

tez najczęściej wędkuje w zarosniętych ale glebokich akwenach 2-6m ale nie stronie od wylewisk i na takich lowiskach najczesciej używam własnie lakko obciązonych gum z mniejszym hakiem  lub głębiej zbroje to jeśli rybki sa niżej  np  jak grążele sa pod wodą  tzw sałata  natomiast standardem sa wszelkiej maści powierzchniowe woblery  np rapala skiter pop  to w wszelkich kanalikach albo oczkach pomiedzy roslinami. 
Czasami na rzadkie trzciny  trawy czy rdestnice  stosuje  blaszke  o nazwie "spoon" chyba rapali to jest z jednym hakiem tez daje radę. [2015-04-03 18:35]

pakul1206

Chyba najlepszy i najprostszy sposób, zobacz sobie do tego gumy Savage Gear Soft4play. [2015-04-03 20:22]

Lolekx

Najlepszy i najprostszy sposób ? to nie zakładać haka/kotwicy. :)
[2015-04-04 09:04]

Reo

Do wahadłówkę można do kotwicy zawiesić micro jigi, trochę zabezpieczy przed zaczepami i będzie imitować narybek płynący za większą rybą :P  [2015-04-04 09:18]

Reo

Miało być "na wahadłówkę" :P [2015-04-04 09:19]

Sith

Może spinner bait:
http://www.pirania-sklep.pl/blystki-obrotowe-spinnerbait/spinnerbait
[2015-04-04 10:10]

Artur z Ketrzyna

Ja z powodzeniem stosuję do kopyt/riperów, główki z anty zaczepami.
Dragona V-point, mają super haki, pewnie trzymają nawet najwaleczniejsze rybki.
oraz Mustada antysnagi.

[2015-04-04 18:31]

robson270

To są prawdziwe szczupakowe killery na płytkie zarośnięte łowiska, zwłaszcza ta imitacja płotki.
[2015-04-04 18:34]

Crypton

szkoda że trzeba ją szybko prowadzić, aby pokazała swoje właściwości. Leniwe szczupaki wolą chyba coś innego... [2015-04-05 11:14]

Draq

Wcale nie trzeba szybko prowadzić... można uzbroić w systemik z kotwiczką bez dociążenia albo w hak offsetowy i można nią jigować praktycznie w miejscu. [2015-04-05 11:19]

Draq

Wrzuciłem krótki tekst o przynętach którymi będę łowił w tym sezonie:
http://rubiksfishing.blog.pl/2015/04/05/co-nowego-w-sezonie-2015-cz-ii/ 
jeśli interesuje Cię tematyka przynęt szczupakowych to polecam zapoznać się z nim.
Jak widzisz są tam Magic Swimmery i AT Minnow o których wspomniałem wcześniej. Jeśli zielsko nie sięga aż do samej powierzchni to sprawdzi się też twarda wersja Magic Swimmera. Po za tym do łowienia "stricte" powierzchniowego polecam też Mass Maraudera i Slidery (pływające) od Salmo. [2015-04-05 17:08]

Dos equis xx

Na zarosnietych zbiornikach łowię takimi gumowymi żabkami teraz mam z firmy Robinson

[2015-04-17 21:06]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia