Przynęty szczupakowe i okoniowe!

/ 11 odpowiedzi
Już niedługo zaczyna się okres dla spinningistów.1 Maja wielu wędkarzy wybierze się na pierwsze połowy szczupakowe i okoniowe ;] mam pytanie ! i porady " dzieląc się doświadczeniami i informacjami stajemy się lepszymi wędkarzami" mam pytania mam zestaw na maja 2013 roku przynęty ponumerowane od 1 do 29 ? Może mi ktoś podpowiedzieć które są lepsze z przynęt które nadają się na szczupaka które na okonia albo inne jeszcze na inną rybę ? albo które macie i na nie łapaliście z takich które ja mam ? proszę o pomoc ;] BĘDĘ ŁOWIŁ NA ODRZE LUB KANAŁKACH ?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Przemas83

Nr 1,2,11 sprawdzone na szczupakach!
Nr 7,8 sprawdzone na okoniach!
Na te blaszki obrotowe też połowisz. Na Odrze nie łowiłem nigdy , ale na  rzekach nizinnych tj Nogat ,Szkarpawa, Wisła Królewiecka z takim arsenałem już dasz radę. (2013/04/29 17:10)

Michu14

1, 2, 4, 7, 25, 29 23, będą według mnie najlepszym wyborem. Ja używam najczęściej kalibru 7-15 cm i nieco mniejszych woblerów. Blaszki mogą się sprawdzić w bardziej mętnych akwenach, gdzie występuje dużo drobnicy np. uklei. W moim pudełku 1 maja nie będzie brakować 10 centymetrowych Kopyt i gum sprawdzonego Relaxa i Mannsa. (2013/04/29 18:27)

dealer081

u mnie 1,2,5, 7,17,28,29 (2013/04/29 18:43)

u?ytkownik144510

Wtaj kolego po kiju. Ja łowie w regulatorze Odry koło Marwic (kanał z pompą) Osobiście nie widzę dla siebie przynęty bo łowie tylko na obrotówki z reguły typu 'long'. ale wyznaje zasadę,że im więcej po krzakach,liściach i podwodnych zaczepów tym duuużo większe szanse,a jak podeslesz głodnemu szczupłemu przysłowiową łyżeczkę to uderzenie bankowe ;)   ...połamania kija ;) (2013/04/29 20:34)

kaban

Ja tylko mimochodem odpowiem ,że dla normalnego spinningisty sezon trwa cały rok (o ile lód nie skuje wody). Z przynęt podanych w temacie na pierwszy rzut wybrałbym wirówki a w razie braku brań wykorzystałbym resztę bez podawania konkretnego numeru. "Wszystko" zależy od tego co zastaniemy w danym dniu na danym łowisku o danej porze a szukanie "ideału" jest jak dla mnie w tym wszystkim najlepsze. Pozdrawiam. (2013/04/29 20:52)

RuchPalikota2

1,2,5,7,11 !!!, 17,22 !!!,27, 28 (2013/04/30 22:54)

apocomispacja

Ja tylko mimochodem odpowiem ,że dla normalnego spinningisty sezon trwa cały rok (o ile lód nie skuje wody). 

Niestety nie dla wszystkich. Dla przykładu w Szczecinie jest zakaz spinningowania do 30 kwietnia każdego roku. (okręg Odra 5)
Wracając do tematu:
Nie przepadam za kopytami, ale te z relaxa są skuteczne (1,2,7,11)Blachy zależy gdzie łowisz ale generalnie każdy kaliber jest fajny (17, 19, 23, 29)No i ten woblerek 25 to jest mój styl :) Mam identycznego tylko z grzechotką i większym sterem. Fajne pracuje.
Pozdro. (2013/05/01 22:05)

einstein25

Wszystkie pokazane przez ciebie przynęty się sprawdzą,tylko musisz pamiętać aby dopasować ich ciężar do głębokości łowiska i do uciągu wody.I jeszcze mała rada te dwie wahadłóweczki bardziej podegnij ,będą miały żywszą pracę i na pewno spodobają się niejednemu drapieżnikowi.Powodzenia w łowach!  (2013/05/02 20:08)

bartek14215

powiem tak w zależności od przejrzystości wody i nasłonecznienia oraz typu łowiska sprawdzą się wszystkie z wyżej pokazanych przynęt, musisz je tylko dobrze używać, połamania kija (na rybie oczywiście) (2013/06/25 10:50)