Przynęty szczupak i sandacz

/ 9 odpowiedzi
Witam!
Od niedawna łowię na spinning i w internecie jest bardzo dużo filmów na ten temat, ale mam ogromną prośbę. Chciałbym kupić przynęty do około 100zł (łącznie czyli np. guma+główka, a nie sama guma). Łowię głównie na płytkim jeziorze 1.5-4/5m.
Chodzi mi o taką jakby listę przynęt :) Wiem, że nie każdy będzie chciał takie coś robić, ale może znajdzie się jakiś dobry człowiek, który mi pomoże.
Adi777

Kup sobie parę gum, 8, 10 i 12 cm. Np cannibale, ale mogą być inne wedle uznania. Do tego pare główek jigowych, np. od 5 do 15g. Jakaś obrotówka, albo kogucik. Złotej przynęty nie ma, a woblery drogie, więc chyba lepiej odpuścić. (2018/05/02 17:27)

Adam01

Dragon ma szeroką gamę gum do wolnego prowadzenia na płytkich miejscach (np. model Fatty) jak i do szybkiego podbijania ( np. Lunatic) w różnych wielkościach, paleta kolorów równie szeroka a i cena nie jest wysoka. Z gówkami u nich tak samo- małe, większe, klasyczne kolanko czy też z serii V-piont.
Kilka obrotówek np od Effetz czy Dam ( osobiście te dwie firmy preferuje) nie są drogie a pracują bdb. Do tego jakieś wahadłówki Polsping'a ( model Alga rozmiar 2,3 czy Mors ) i myślę, że spokojnie połowisz. (2018/05/02 19:39)

erykom

Dla mnie te legendarne gumy to podstawa
https://allegro.pl/kategoria/sztuczne-rippery-132215?string=kopyto%20relax&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-eng-spo-1-2-0427 (2018/05/02 21:07)

apricotg

Ostatnio sprzedawca w sklepie polecił mi soft 4play i całkowity brak wyników (nawet okoni). Dlatego nie wiem czy ta firma jest warta swojej ceny. Jak się mylę to napisz :) 
a co do s4p to na 9.5cm założyłem główkę 3g i prowadzę wolno z podbiciami. (Więc jak robię cos źle to również proszę o podpowiedź) odp. adi (2018/05/02 23:01)

apricotg

Ile cm powinny mieć te fatty i lunatic? odp. adam (2018/05/02 23:02)

Adam01

Z tego co kojarzę wybór rozmiaru jest szeroki. Osobiście sądze, że rozmiar nie ma za dużego znaczenia. Niektórzy przyjmują zasadę- duża przynęta = duża ryba i na pewno jest w tym dużo prawdy. Osobiście używam Lunatic w rozmiarze 7.5-10cm pod szczupaki-okonie-sandacze i są bardziej uniweralnym rozmiarem. 12-15cm to już typowo pod szczupaka dla mnie, do tego koniecznie dozbrojka aby nie usztywnić gumy zbyd dlugim hakiem. Fatty natomiast w każdym rozmiarze nada się do szczupaka- na sandacza raczej nie celuję tą przynętą. Uniwersalny jest dla mnie rozmiar 8,5cm a powyżej 10cm służą do powolnego przeczesywania płycizn. (2018/05/03 20:44)

apricotg

Dzięki wszystkim za podpowiedzi :)
Dzisiaj od 4 byłem na rybach. Efekty może nie wspaniałe, ale bardzo cieszą. Sandacz 50cm na mój autorski kogut (tak jak polecał adi777). Mega branie na alge... niestety po krótkiej walce zerwał się, ale był napradę potężny.
Jeszcze raz wielkie dzięki! (2018/05/04 10:43)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

arxel4

Rowniez polecam Cannibale SG. Na szczupaki na wiosne 10 cm, jesienia 12,5cm. Na mojej wodzie szczegolnie skuteczne sa w kolorze zoltym. (2018/05/04 11:44)

nirior-mimek

polecam haczyk zamoczyć w monsterku ryby same wylecą na brzeg (2018/05/05 20:55)