PRZYNĘTY OKONIOWE do łowienia z brzegu

/ 23 odpowiedzi / 3 zdjęć
mam dylemat co wybrac na jezioro na okonie ,ŁOwie z brzegu co mi doradzicie???
von_trzmielke


Na moim blogu w galerii zdjęć znajdziesz kilka fotek moich ulubionych przynęt okoniowych. Są to przynęty spiningowe. Jeśli łowisz na spławik to proponuję żywca lub rosówki. (2009/01/27 21:51)

rysiek38


jak chodzi o zywca na okonia to lowie z gruntu ...na splawik od razu wchodza male szczupaczki ale i tak stosuje wolfram (2009/01/27 22:01)

von_trzmielke


Od kilku lat tylko spininguje.
Dawniej łowiłem okonie tylko z gruntu na żywca.
Ale to też jest zależne od dna zbiornika, głębokości i pory roku. (2009/01/27 22:11)

pati


spinning (wklejanka)kołowrotek z dobrym chamulcem żyłka 0,14 0,16 ciężarki od8g-do12g przynęty paproszki , boczny trok i miłej zabawy z okoniami ci życze (2009/01/29 13:16)

u?ytkownik6680


Jeśli chodzi o okonia to najlepszą przynętą nad jezioro będzie czerwony twisterek . Ja zawsze nad jeziorem na takim łowie i efekty są . Pozdrawiam (2009/02/07 15:03)

bodzio0711


kolego twisterek i boczny trok (2009/02/08 11:57)

82misiek


Zgadzam się z kolegami! Boczny trok i paprochy! Najlepsze są fiolet (denaturat ) z niebieskim brokatem oraz olej z czarnym grubym brokatem! Czy posiadasz już wklejankę? Jeśli nie to proponował bym Ci na początek jakiegoś pikerka jest tani (jakieś 60zł) i się nadaje oczywiście tylko z czerwoną (sztywna) szczytówka która powinna być w zestawie. Powodzenia!!! (2009/02/09 19:25)

zenba


witam!
Czy tylko na boczny trok łowi się okonie na spining?
Czy musi byc wędka "okoniówka" nie wyczuje sie brania na innej mocniejszej?
Pozdr. (2010/05/14 09:46)

u?ytkownik31907


wklejana jest lepsza bo wyczujemy nawet delikatne brania. co do bocznego troku to jest to świetna metoda ale na male sztuki oczywiście możemy złapać czasem sztukę w granicach30cm ale rzadko polecam proste dzigowanie twisterami a kolory musisz sobie sam znalesc bo z okoniem to jest tak ze wszedzie bierze inaczej. polecam ci również obrotówki w rozmiarze 1 i 2 (2010/05/14 09:52)

zenba


(2010/05/14 11:04)

The Piterson12345


jak dla mnie na okonia najlepsza jest obrotówka (2010/05/14 13:52)

Perch91


Polecam Demony, są ripperki firmy Dragon 5cm,fantastyczna przynęta okoniowa.Demony nie zawiodły mnie od kiedy ich uzywam;] są moją ostatnia deską  ratunku kiedy nic nie bierze:) łowiłem na nie głowie w jeziorach,zbiornikach zaporowych.Pozdrawiam (2010/05/14 17:55)

pisaq


Ja powiem tak, swoje okonie łowiłem raczej przypadkowo, ale z tego co zaobserwowałem, to lubią wszelkiego rodzaju błyskotki z chwostem. Kiedyś wyjąłem pasiaczka niewiele większego od błystki, a zainteresowanie nawet mniejszych sztuk było ogromne. 
Na wklejance nie wyczujemy brania, raczej je zobaczymy.Na rynku jest spory wybór delikatnych wędzisk, widziałem nawet takie o c.w. 0-5g, choć wędki o c.w. mniejszym niż 20g to dla mnie zabawki :p Na bank znajdziesz coś dla siebie. (2010/05/14 18:05)

u?ytkownik34009


jak masz dobrą wklejankę to nie tylko widzisz branie na szczytówce i żyłce lub plecionce ale i idealnie czujesz pyknięcia okonia na wędzisku

okoń nie bierze jak szczupak łapczywie tylko ciamka podbija i delikatnie miętosi przynęte w pyszczku zanim ją zaatakuje

jeśli chcesz łowić okonie i mięć przyjemność przy tym to kup sobie wklejankę o cw od 1g do max 10 g (12g) - bardzo miękkie kije nie rozerwą delikatnych pysków okoniowych a każde branie będzie odczuwalne na kiju - koszt kija to min 150 zl na początek - później będziesz szedł w kierunku wyższej półki jeśli Ci to będzie sprawiać przyjemność

przynęty hmmm zależy od miejsca , pory dnia, no i oczywiście od focha okonia

paprochy- raz biorą motor oil, cazasem perłe czasem fiolet lub czerwień z brokatem by za pare godzin znów brać na to co wcześniej

kopytka max 5-7 cm kolorystycznie dobierz do żyjącej w zbiorniku drobnicy

obrotówki - nie wiem bo żądko łowie na nie ale może ktoś Ci jeszcze napisze

okoń to bardzo trudna ryba do złowienia na spinning gdyż jest totalnym focherem i non stop płynie za przynętą żeby jątylko oglądać - wkurza mnie to hehehe - może o dobrze

mało okoni łowiłem ale może pomogłem

pozdrawiam i powodzenia

(2010/05/14 19:52)

irek z


Polecam wklejanę i spiningowanie średnimi twisterkami z dwoma ogonkami,oraz riperki.kolory to motor oil,denaturat,biel,seledyn,oraz strażaki.Dobre są też obrotówki i wahadełka. (2010/05/14 19:55)

u?ytkownik34009


aaa dodam jeszcze, że paprochy z podwójnymi ogonkami do 5-6 cm - dragona

pozdro

(2010/05/14 20:01)

grzegorzewski


moim zdaniem na okonia najlepsza jest rażąca przynąta . np blacha . i oczywiscie nie duze . (2010/05/24 13:14)

von_trzmielke


Właśnie teraz zaczyna się okres połowu na imitacje kijanek.

W okresie, kiedy pływają kijanki okonie mają wyżerkę.

Mogą to być czarne twisterki, małe wirówki w kolorze czarnym lub specjalne woblerki (fotka poniżej).

 

(2010/05/24 15:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mermit87


U mnie najlepiej sprawdzają się paproszki w kolorach motoroil, herbata z pieprzem i złote,
bardzo skuteczne są też małe obrotówki tzn. w rozmiarach 1 i 2 coca cola i srebrne w czerwone kropki, na coca cole dość często trafia się przyłów w postaci małych szczupaków. (2010/05/24 15:17)

Myszkowski


Jak na łowienie blisko brzegu polecał bym nie dużego ciemnego twisterka . Udanych połowów ; ) (2010/05/29 22:43)

olekdok


Szczególnie polecam poppery.W sierpniu brań na poppery więcej(wg moich obserwacji) ale i teraz już zaliczyłem fajnego okonka na ten wabik.Przed nim w 50-60 cm przywiązuję czerwonego lub motor-oil twisterka około 2,5-3 cm.Często miałem przyłow w postaci szczupaka i suma(niedużego,około 3-5 kg i to właśnie w czerwcu-lipcu) (2010/06/02 12:51)

celkowski


Witaj kolego mam dla Ciebie rewelacyjną gumę,zawsze ją biorę z sobą na różne łowiska(rzeka,jezioro,zaporówka)Ma niesamowity kolor i w wodzie zmienia swój kolor na berzowo-brązowy.Stosuje go na boczny trok w rozmiarze paprocha i więkrzym na główki dżgowe.Ten twisterek naprawdę jest niezły.Z kolei żabkę stosuje na szczupaki i daje ównież niezłe wyniki.

Spróbuj... (2010/06/02 22:00)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.