Zaloguj się do konta

Przynęty o tej porze roku

utworzono: 2012/03/15 23:21
xxxczokxxx

Witajcie trochę puźno ale wiem że i tak tu wędkujących siedzi dużo do rzeczy : proźba jest taka ; podajcie mi na jakie teraz przynęty bierze chętnie bialo ryb i jakie zanę ty dajecie i jak dajecie to jaki atraktor  , będę łowił na Wisłoce , gdzie zarzucać może jakieś specyficzne miiejsca z góry dziękuje ;-) [2012-03-15 23:21]

xxxczokxxx

dodam że metoda  feederek  [2012-03-15 23:22]

karpik89

Przyłączam sie do tematu :)
[2012-03-15 23:32]

LuceKK

mięsko (robaczki)
[2012-03-15 23:56]

Mięsko Kolego, mięsko rządzi. Ja na wiosnę najbardziej lubię do fedderka używać białych bo na Wisełce mam agresywniejsze brania niż na czerwonego. I biorą większe rybki choć nie zawsze. Natomiast na wodzie stojącej jest dokładnie odwrotnie, ba czasem kuku przebija wszystko. Ale co łowisko to inne obyczaje rybek.
[2012-03-16 00:05]

Apacz1986

Witajcie

Też podzielam zdanie że białe robaki o tej porze roku są skuteczne.
Ze swojego doświadczenia wiem że kukurydza z puszki jest też skuteczna, a mianowicie łowię na wodzie stojącej w wiosenne słoneczne dni szukam wypłycenia przy samym brzegu najlepiej przy jakimś krzaku albo zwalonym drzewie i tam podaję zestaw z małym spławikiem i jednym ziarnem kukurydzy oczywiście delikatni zanęcam garścią kukurydzy. Karpiki lubią podchodzić na płytką wodę żeby się ogrzać w wiosennym słońcu a przy okazji dobrze biorą.
[2012-03-16 08:17]

karpik89

Powiedzcie mi czy na rzece równierz mam szukac wypłycenia? bo wydaje mis ie ze powinienem szukać właśnie dołków. [2012-03-16 08:48]

Apacz1986

Nie wiem jak to jest na rzece bo nie łowie praktycznie w ogóle na rzekach więc ci nie pomogę w tej kwestii, ale żeby był sukces trzeba próbować :)
[2012-03-16 09:16]

Potarmoszek

Powiedzcie mi czy na rzece równierz mam szukac wypłycenia? bo wydaje mis ie ze powinienem szukać właśnie dołków.

O tej porze /połowa marca/ to na rzekach faktycznie większość ryb jeszcze przebywa w strefie słabego nurtu /aby tracić jak najmniejszą ilość energii/, ponadto czym głębsza woda w takim miejscy tym jej temperatura jest wyższa/. Z chwilą gdy na przedwiośniu lody skuwające rzekę schodzą a woda z wolna zaczyna się ogrzewać, to i ryba powoli wędruje na nagrzewające się szybko zastoinowe odcinki rzeki, na wypłycenia.

[2012-03-16 11:14]

Potarmoszek

Witajcie trochę puźno ale wiem że i tak tu wędkujących siedzi dużo do rzeczy : proźba jest taka ; podajcie mi na jakie teraz przynęty bierze chętnie bialo ryb i jakie zanę ty dajecie i jak dajecie to jaki atraktor  , będę łowił na Wisłoce , gdzie zarzucać może jakieś specyficzne miiejsca z góry dziękuje ;-)

Przygotuj sobie przede wszystkim małe czerwone robaki, białe robaki, o ile masz możliwość to warto popróbować łowienia na larwy kornika i czerwie pszczół /musisz mieć znajomego pszczelarza/.
Zanęta głównie o podłożu mączki rybnej, krwi bydlęcej, bardzo dobrze o tej porze sprawdza się mielony pellet z halibuta z domieszką glinki i siekanych czerwonych robaków.
Poszukaj ryby w miejscach gdzie do Wisłoki wpada jakaś malutka rzeczka, potok czy też rów z pół uprawnych. Ponadto szukaj w "dołkach" i na odcinkach typowo leszczowych ale głębokich około 2,00m.

A o Wisłoce bardzo dużo wie Hefeed - dobry duch Wisłoki.

Pozdrawiam

Potarmoszek
[2012-03-16 11:26]