Przynęty naturalne z rzeki

/ 6 odpowiedzi
jakie przynęty można znaleźć nad brzegiem rzeki z szybkim nurtem?
wirefree

Ja nad Odra np czesto znajduje fajne Woblery i gumy relaxa. Najczesciej jak opada woda.

:)

(2013/03/20 21:08)

Dawid345

Najlepiej to sobie kupić :D BTW gdzie znajdę fajną wędkę nad Bugiem możne ktoś zgubił ? (2013/03/20 21:19)

ryukon1975

Książkę można napisać na temat przynęt naturalnych jakie są nad rzeka jak i w rzece.
Kiedyś ktoś kto potrafił tak łowić czyli wychodził nad rzekę z sama wędką a przynęty znajdował na miejscu bo znał ryby ,środowisko ,zależności pokarmowe w stosunku do warunków,pory roku itd. uchodził za fachowca.
Dziś mało już takich ludzi ale ci którzy coś o tym wiedzą są zawsze krok przed tymi którzy opierają się na kupowaniu kukurydzy w puszkach itp.. (2013/03/20 22:03)

Jakub Woś

Często chodzę na ryby nie zabierając żadnej przynęty. Znaleźć nad wodą pijawki, ślimaki, chruściki, kiełże czy inne robaki to żaden problem a przecież nie ma skuteczniejszej przynęty niż to co występuje nad wodą lub w wodzie. Z resztą o przynęcie znalezionej nad wodą jest mój pierwszy wpis który wczoraj napisałem :) (2013/03/20 22:20)

wonsz

dla mnie i tak najlepsze sa ja je nazywam 'rureczki' wyduszasz robaczka i na haczyk ploc jak szalona bierze przy tym zdarzaja sie jazie i wiele innych gatunków ryb naprawde bardzo ciekawa przynenta (2013/04/28 19:26)

ryukon1975

dla mnie i tak najlepsze sa ja je nazywam 'rureczki' wyduszasz robaczka i na haczyk ploc jak szalona bierze przy tym zdarzaja sie jazie i wiele innych gatunków ryb naprawde bardzo ciekawa przynenta

Chodzi chyba o  larwy chruścika.:)
Rureczek nad wodą tez nie brakuje, plastikowe, stalowe, aluminiowe, jakie zechcesz ale ryby na to nie nie biorą.:) (2013/04/28 19:42)