Zaloguj się do konta

Przynęty na tołpygę-jak złowić tołpygę?

utworzono: 2010/04/26 23:57
celkowski

Witam,mam pytanko jak złowić tołpyge..?
- Jaką zanęta jest na tą rybę(jak przygotować?)
- Jaka przynęta na haczyk?
- Jaki powinien być zestaw końcowy i główny?
- Gdzie tołpyga żeruje(przy dnie,bliżej brzegu,)
Ponoć tam gdzie łowie są 40 kg tołpygi i nie wiem gdzie ich szukać
Mam nadzieje że ktoś mi udzieli fachowej rady.
[2010-04-26 23:57]

z tymi tołpygami to już tyle opowieści słyszałem...:) prawda jest taka że łowi sie je rzadko i najczęściej przypadkowo,tołpygi zywią sie mikroorganizmami,pyszczek mają pokazny wiec czesto przypadkowo zasysają przynete,było sporo zgłoszeń  w WW tołpyg metodą spiningową co miało by sens bo te wyrośnięte polują na małe ryby,z tego co nad woda widziałem to przeważnie tołpygi wyciągniete  za tzw. "kapote" czyli gdzieś tam przypadkowo zahaczoną  za ogon,grzbiet.... nastawianie się konkretnie na ten gatunek według mnie nie ma sensu,pozdro.
[2010-04-27 01:24]

erykom

kolego tołpyga jest przylowem wiec nie nastawiaj sie na nia celowo bo szkoda twego czasu :) [2010-04-27 08:01]

skorpion56

zerknij na stronę PZW Biecz ,u nas łapie się je przeważnie na woblery
[2010-04-27 09:47]

Matys24

Tołpygi  jedzą plankton a więc najlepiej wykonać słup zanętowy  dodając do niej zmielony np słonecznik ( z łupiną )   lub mleko w proszku w tym słupie puszczamy w połowie wody białego robaczka na małym nawet bardzo małym haku lecz bardzo wytrzymałym, na tołyge można nadziać sie także spiningując  małymi przynętami, najczęściej ciemne kopyta w okolicach 5-10cm. Pozdrawiam
[2010-04-27 13:01]

jeżeli wiesz że w zbiorniku na którym chcesz łowić są tołpygi możesz spróbować je złowić ale jak pisali przede mną tołpyga jest przyłowem i zdarza się niezwykle rzadko więc... sam odpowiedz sobie na pytanie czy zawracać sobie głowę
[2010-04-27 13:19]

tołpyge łowi się tylko przez przypadek więc odpuść sobie zmarniujesz tylko czas [2010-04-27 15:18]

Esox53

Ja byłem świadkiem złowienia tołpygi na kulki proteinowe.Ale nie ma się ci nastawiać na tołpygę bo łowi się ją zupełnie przypadkiem. [2010-04-27 16:07]

celkowski

Dziękuje koledzy za opinie i rady,szkoda że nie ma na n iej metody jak na karpia.. :(
BO ładna i duża ryba,pewnie była by waleczna :)
[2010-04-28 01:41]

lizak

sądzę że można by ją łowić na to co amura. [2010-04-28 16:23]

Arci70

A ja Wam się przyznam, że bardzo chętnie na taki przyłów liczę. Przy rozmiarach do jakich tołpyga dorasta, to w zasadzie tylko przyłowami bym się mógł zadowolić :) [2010-04-28 20:43]

wedkarz

topłyge sie łowi bardziej na spinning bo sie nie chcacy zachacza o kotwice albo o głowke ,a tak to tylko je glony i prawie nic wiecej . [2010-04-28 21:55]

Burza

Zaciekawił mnie ten temat, więc ostatnio porozmawiałem z jednym "specjalistą"- sam co prawda tego nie próbował, ale podobno tołpygę można łowić na sałatę, niestety nie podał szczegółów co do budowy jakiegoś specjalnego zestawu, ani, czy na całą główkę, czy na jednego liścia.
Osobiście podchodzę do tego z przymrużeniem oka, ale pomyślałem, że napiszę o tym sposobie jako o ciekawostce.
[2010-05-10 20:07]

Fedu

Czyli jak sama się nie trafi ...to jej  praktycznie nie złapię....a szkoda..
[2010-05-17 00:53]

czytałem któryś numer wędkarstwo moje hobby. i tam koleś opisywał metody na tołpygę i on się na nie nastawia i planowo łowi
[2010-05-17 08:04]

Pod postami na dany temat masz zazwyczaj foty o opisywanym problemie,w Twoim wypadku o Tołpydze. Są foty,są ich autorzy ,wędkarze ,którzy je złowili ,łowią i napisz do nich ,a napewno fachową radą Ci pomogą. Zaczerpnij info uźródeł.  [2010-05-17 09:12]