Przynęty na bolenie-na co łowić?

/ 15 odpowiedzi
Mam nadzieje ze pomożecie.Mam problem z boleniem lapie na gumę uklejo kształt no niestety bolenie się nie,chcą zacinać.Tłuką w gumę po czym puszczają.zakupiłem woblera i żadnego kontaktu z ryba.Robienie dozbrojki,do gumy niestety usuwa jej zalety,myślę ze ktoś pomoże,aha mowa o boleniu z wody sgojaceje.
bartek-wojcik


Sorry za masowe bledy ale ekran rozlany (2017/06/29 11:57)

Haryyy5


Możesz wstawić zdjęcie tych swoich gum ? może coś jest nie tak. Dobrze zrobiona dozbrójka też nie powinna aż tak bardzo wpływać na pracę. (2017/06/29 12:48)

barrakuda81


Może nie pukają a jedynie z czystej ciekawości lub agresji walą zamkniętym pyskiem a wtedy trudno jest zaciąć.Duże te bolenie? Jeśli to dorosłe ryby takie przynajmniej wymiarowe to podaj im coś co uznają za pokarm.Boleń jak bierze to bierze pewnie - takie pukanie to dziwna rzecz...To nie okonki.Co za woblera chcesz użyć? U mnie na stojącej wodzie sprawdzają się około 7 centymetrowe jaskółki czyli gumki bez pracy własnej o kolorach "uklejkowych", niewielka drobno pracująca cykada w takim też kolorze.Z woblerami w stojącej wodzie według moich doświadczeń bywa różnie... (2017/06/29 13:18)

bartek-wojcik


Tak właśnie mialem jaskółkę tez 7cn i nic raZ juz widziałem go miał z 70c 2 sekundy na haku i tye a kotwice mialem bardzo ostre (2017/06/29 14:01)

bartek-wojcik


Niestety nie mam juz ich ale nawet hak byl bardzo ostry (2017/06/29 14:02)

Haryyy5


Nawet najostrzejszy hak źle dobramy lub źle założony nie będzie działał tak jak powinien. A na jakiej podstawie stwierdzasz że to bolenie ? Generalnie boleń atakuje przynętę szybko prowadzoną także z natury rzeczy jak już chwyci to porządnie. W ogóle poza tymi pustymi uderzeniami co udało Ci się tam wyciągnąć ?  (2017/06/29 15:02)

bartek-wojcik


Wiem ze bolen bo widziałem wszystko top top (2017/06/29 15:51)

u?ytkownik65213


Zainwestuj Kolego w dobre woblery HM.  Jak "tłuką w gumy" jak piszesz proponuje woblery sterowe takich twórców jak: Tomy, Sendal,Spinnerman,Mleczko i tym podobne. Ale proponuję również wypróbować woblery powierzchniowe. Wówczas brania są bardzo widowiskowe. I przypomianam że bolenie to ryby typowo sportowe. Ale jeśli dalej się będziesz upierał na gumy to polecam RH. (2017/06/30 00:47)

DziubsoN


Nie jestem specjalistą w połowie bolenia ale udało mi się wyciągnąć kilka sztuk i wszystkie padly na woblery mimo tego że próbowałem przeważnie na gumy. Jednak wobler bardziej przypomina im prawdziwą ofiarę. Sprój upodobnić jak najlepiej przynętę do drobnicy. Czytałem ostatnio na forum świetny artykuł o okoniach i odwzorcowaniu przynęty jak najlepiej do drobnicy którą on jest zainteresowany. Poczytaj sobie tutaj jak chcesz: https://wedkuje.pl/n/jak-lowic-rekordowe/69521
Ogólnie wielu wędkarzy mówi że jak wybredny bolek jest na woblera to trzeba założyć innego woblera o innej całkiem pracy, potem szukać w kolorach. I w sumie u mnie ta metoda się sprawdziła . Rapala Original 7cm kolor ALB jest moim "killerem" na te sportowe rybki, a przy okazji pokaźne okonie się na nią kuszą. Nie żebym reklamował tutaj jakąś firmę ale rapale są dobrym wyrobem choć dosyć kosztownym, więc jak będziesz na nie wędkować to lepiej zbadać teren żebyś nie stracił drogich przynęt.
P.S. Spróbuj wybrać się an ryby o różnych godzinach. Może trafisz na "tą" chwilę gdzie one będą brały co przepłynie koło pyska, czasami moze to być nawet samo południe. Zwracaj uwagę na to czy jest pochmurno, deszczowo, parno itp Te wszystkie obserwacje znacznie Ci pomogą w dostaniu tego czego chcesz :D 
Pozdrawiam i życzę powodzenia (2017/06/30 07:56)

bartek-wojcik


Używany przeze mnie wobec to salmo thril 7 kolor błękitny teraz niestety pogoda nie pozwala na ryby (2017/06/30 14:28)

barrakuda81


U mnie Thrill to jedna z lepszych przynęt ale na Wiśle.W sumie na wodzie stojącej też może działać...To dobra przynęta - jedna z bardziej skutecznych.Boleń to ostrożna ryba i jak go zaskoczysz to powinien wziąć. (2017/07/01 19:07)

Przemas83


Nawet taki niedoswiadczony wędkarz jak ja na Wiśle potrafi złowić rapke na Thrilla więc coś w tej przynęcie musi być. Specjalistyczny wobek nie ma co wiele pisać bo to sprawdzona przynęta , jedna z wielu Salmo która potrafi kusić fajne ryby.  (2017/07/01 19:37)

Przemas83


żeby mnie źle nie zrozumieć , na Wisle niedoświadczony....;]  (2017/07/01 19:53)