Przynęty na dorsza i sandacza - sposoby

/ 2 odpowiedzi
Witam wszystkich chciał bym krótko i na temat napisać coś o przynetach na Dorsza i Sandacza.
Od kilku lat łowienia Dorsza w Norwegii i nie z łódki tylko z brzegu a dokładnie od czterech lat i na początku mojej przygody z Dorszami pytałem się w sklepach wędkarskich o jakieś przynety na Dorsza i polecali mi takie dość spore od 10cm do około 15cm ale nic nigdy nie złapałem na nie więc kiedyś kupiłem  przynety mniejsze takie od 3 do 7 cm i już inne efekty i na główce od 3-12g i wyciągnąłem Dorsze takie od 60-80 parę a nawet 90 cm. Jeśli chodzi o sandacze to nie słuchajcie co inni mówią że ta guma to na szczupaka a ta na sandacza czy na coś innego mi na przykład gumy idealnie typowo szczupaka sprawdziły się na sandacza na główce 12g i guma miał około 15cm i nawet sandacze takie po 30 czy 40 cm zjadały je tak że nie słuchajcie co kto powie tylko  kombinujcie sami czym więcej kombinujecie tym lepsze wyniki.
aldente


Kolego...aby rybę złapać, musi ona być w łowisku. Porównujesz raj wędkarski jakim jest Norwegia z polską pustynią. Tu nie ma co mędrkować... (2016/11/12 09:45)

pajek1486


A czy ta strona jest tylko przeznaczona do opisania Polskich połowów ryb czy wszystkich bo jeśli by była tylko do opisu Polskich wód to nie można by było zaznaczyć łowisk i opisywać inne gatunki ryb takich jak dorsz. Pozdrawiam kolege (2016/11/12 19:15)