Przynęty na okonia

/ 28 odpowiedzi / 6 zdjęć
Witam, mam do was pytanie jakie przynęty sprawdzają się wam na okonie, chodzi mi o nazwy,kolory.
jarek-szwemin


Jak w tytule.Jakie,jaka wielkość,kolor itd.Najlepiej sprawdzone.Bo często to co piszą/polecają sklepy nijak się ma do brań/wyników.Łowię w Zatoce Puckiej.Do tej pory na żywe przynęty tylko.Na płóc,przynajmniej u mnie najlepiej sprawdzają się białe robaki i to w ilości dwóch sztuk.Założenie więcej lub jednego zmniejsza liczbę brań,dotyczy płoci.I najlepiej złoty chaczyk.Płocie do 30 cm.Natomiast jeden biały i mały czerwony/kanapka zazwyczaj brania leszczy.Co roku jest tak samo.Nie łowiłem na blachy itp. okoni więc pytam o sprawdzone/łowne przynęty.A może coś wykonane domowym sposobem? (2016/07/10 13:39)

luxxxis


Na moich wodach łowi się ciut inaczej ,prym wiodą wachadłówki-celta,syclops,długie i srebrne generalnie -nr 2 i 3,jak obrotówki to też grubiej--mepsowskie comet-y,aglie,jakiś suissex,lusox...Większość okoni pada jednak na troka,metoda szybsza,łatwiejsza,prędzej znajdziesz głodne stadko,lepsze osiągi zestawów przy rzutach z brzegu i takie tam.Pasiak ma to do siebie że brak w nim reguł,bywa że wali na 12 cm kopyta a na gumiaszki jak palec nawet nie spojrzy,w zeszłym roku na moim łowisku miały "hopla" na punkcie gnoma 3 który wolniutko kolebotał się w toni,to nieprzewidywalne czuby:) (2016/07/10 14:11)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik200880


Mi dobrze bierze na błystki z łyżek, raz nawet sum :) Pozatym kopyta z relaxa i dragony lunatic. Gumy najlepiej wieksze np 12cm może okonia 15cm nie zlowisz ale większość większych okoni 30+ właśnie na takie łowiłem. (2016/07/10 14:12)

Jakub Woś


Nie ma cudownego środka. Wszystko zależy od łowiska, pory roku, czy umiejętności wędkarza w prowadzeniu przynęty. Czasem będą biły w wirujące ogonki czasem w obrotowki mepps. Ostatnio moim okoniowym killerem są gumowe przynęty robinson wasabi podane na główkach czy na bocznym troku. (2016/07/10 15:52)

ogtw


W każdej wodzie, o każdej porze roku i dnia, może być inaczej, nawet co kilka minut, okonie mogą zmieniać swoje upodobania, ale dla mnie najlepszą przynętą są woblery, szczególnie małe i żółte.  (2016/07/10 16:34)

barrakuda81


Keitech Easy Shiner w różnych rozmiarach. Nie należy zapominać też o obrotówkach - potrafią zaskoczyć.Tyle na moich wodach jeśli miałbym wskazać najskuteczniejsze. (2016/07/10 18:29)

SebekKry


U mnie często też Keitech ale Swing Impact 3 calowe, ostatnio też dobrze biją w Sawage Gear Cannibal 6,8cm. (2016/07/10 18:47)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

SebekKry


U mnie często też Keitech ale Swing Impact 3 calowe, ostatnio też dobrze biją w Sawage Gear Cannibal 6,8cm. (2016/07/10 18:48)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Przemas83


Konia i pół litra czystej, należy się temu, co zna receptę na skuteczy połów okoni na każdej wodzie.Nieprzewidywalność tych ryb , potrafi doprowadzić do flustracji nad wodą.Ale jakbym miał wybrać tylko jedną przynetę sposród wszystkich, to wirówki. One dały mi najwięcej okoni 30+ i uważam że łowienie okonków na boczny trok jest słabe, choć napewno skuteczne. (2016/07/10 21:50)

wirefree


Okonie biora na co chca i kiedy chca a jak nie chca to nie bioRA. oGOLNIE SZYBKO SIE NUDZA TA SAMA PRZYNETA. (2016/07/10 22:09)

u?ytkownik200880


Kopyta relax, relax bass, dragon lunatic, wszystkie keitechy, soft4play, błystki wachadlowe polsping, obrotowki dam effezet, polsping, meps 3-6. Gumy mniej-więcej 8-11cm. Oczywiście jesienią, resztą roku przynęty podobne lecz mniejsze. (2016/11/02 20:53)

okoniowy_bartus


Ale napisz dokładniej o jaki typ przynęt Ci chodzi i technike ; )
Z gum zainwestowałbym w keitechy 3", do tego jakieś obrotóweczki 2-3 (meppsy).
Więcej info daj. (2016/11/02 22:29)

kaban


Pora roku i rodzaj łowiska to podstawa a później technika, sprzęt itd. = temat rzeka... . (2016/11/03 16:05)

MACKO76


Małe paproszki na boczny trok i małe kopytka wszystko firmy FOX!!! (2016/11/04 16:52)

u?ytkownik200880


Na paproszki i blysteczki 2 biorą okoniki, duży okoń 35+ lubi dużo zjeść , dlatego polecał bym uzywac czegoś większego :) oczywiście jesli zależy ci na tych wielkich :) największa gumą na jaką zlowilem okonia bylo kopyto relaxa 12,5cm(Łowilem szczupaki) okoń był zachacznony od spodu bo nie bylby nawet w stanie tego zjeść. A mimo to zaatakował. Okonie to dziwnie ryby co chwile mnie czymś zaskaczą. Mimo ze łowie je dlugo i często bo to moja ulubiona rybka spinningowa ;) (2016/11/04 20:32)

domingos66695@gmail.com


jestem świeżo upieczonym wedkarzem spinningowym i potrzebuje przynęt na okonia mam juz takie (2017/11/19 21:00)

Sith


Poczytaj wyżej (2017/11/20 07:00)

z@mela


standardowo na okonie  to  niewielkie gumy  , wszelkiej maści  twistery w kolorach zielonym , motoroil,  fiolet , zółte    , kopytka , jaskółki , obrotówki , wahadlówki.
Trzeba kombinować  ale podstawa  to namierzyć okonki a później szukać okoni  , od siebie mogę dodać  że największe  okonie łowiłem na paproszki 3,5cm zółte i zielone z brokatem  oraz fioletowe   były to ryby nie wielkie 40-50cm   natomiast  praktycznie nie trafiałem przyłowów  okoni w trakcie polowania na szczupaki i sandacze a od kilku  lat odpóściłem okonie  ale chyba  paproszki  wrócą  do łask  żeby jakiegos garba złowić (garb 40+ ) (2017/11/20 12:04)

Sith


Mateusz, w swoim spisie przynęt pominąłeś woblerki od 2 d0 nawet 8cm (na te większe biorą właśnie "garbusy" 40+). Polecam SALMO Hornet, Tiny (na te dwa częste przyłowy kleni), Executor, Perch, JAXON Karaś, KENART Fox, Hunter i Perch. Podczas tarła uklei, wyjątkowym killerem jest SALMO Thrill. (2017/11/21 05:41)

z@mela


Fakt woblerki pominąłem  tylko dlatego że  te większe okonie łowiłem  głównie w wyrobiskach  żwiru gliny  gdzie  dosyć   szybko musiałem  zejść  przynętą na 4-5metrów  czyli klasyka rzut pod trzcinki - opad na luźnej lince - kilka obrotów korbką i  sru walnięcie  ale łowiąc na większych akwenach  gdzie   garby stoją na otwartej wodzie  okupując podwodne górki  , karcze , pniaki    wobler  powinien być  skuteczny .
W sumie  nie ma wiatru to jadę  na rybki  :D moze jakiegos okonia  dorwę :) (2017/11/21 10:14)