Zaloguj się do konta

Przynęty na klenia -woblerki i gumki

utworzono: 2010/03/27 18:53
marcin321

Mam pytanko. Jaka zastosować mogł bym przynęte sztuczna na jazie czy klenia. Myslalem troche o jakimś malym woblerku albo jakas mala gumeczka (paproch) ale nie wiem czy to dobry wybór. Prosze o porady.

Pozdrawiam z kija

[2010-03-27 18:53]

loli_83

Witam. Na klenie i jazie stosuję 1,5-2,5-3-4 cm tonące i pływające woblery w dowolnej kolorystyce. Pozdrawiam  
[2010-03-27 19:05]

marcin321

A jakas kolorystyke byś jeszcze zaproponował. Ja mam małego woblerka pływającego 1,5cm żółto zielonego ale zero efektów na niego. Tylko ze on jest własnej roboty ale pracuje super.

[2010-03-27 19:10]

pangaz4

polecam woblerki raczej w kolorach stonowanych a nie o tak agresywnym kolorze super woblery są produkcji firmy salmo znajdziesz woblery tej firmy skierowane właśnie na klenie oraz jazie gumki odradzam efekty mizerne  obrotóweczki są świetne polecam firmę mepps rozmiary od 00 do 2 max w zależności od wody i aktywności ryb kolory srebrny oraz miedziany wręcz zaśniedziałe ciemne kolory ważne jest też prowadzenie najlepiej tuż pod powierzchnią wody spokojne prowadzenie z częstymi agresywnymi zrywami
[2010-03-27 19:38]

loli_83

Najczęściej stosuję woblery w kolorach naturalnych przypominających małe rybki np. kiełbie, cierniki, stynki itp. Wszystko zależy od łowiska, od pory roku, od tego czym najczęściej żywią się
drapieżniki w danym okresie. Trzeba po prostu dużo czasu spędzać nad woda i obserwować w ten sposób uczysz się na własnych błędach, zdobywasz doświadczenie.
[2010-03-27 20:42]

loli_83

[2010-03-27 20:45]

Ja osobiście żadko chodze na klenie i jazie ale moja rada to najpierw pójść i zaobserwowaćjakich owadów jest tam najwięcej jeśli biedronek to wobler w kolorze biedronki, koników polnych to wobler o imitacji konika polnego. Warto jest też zobaczyć  jakich drobnych ryb w tym łowisku jest najwiecej w tedy drapieżnik bedzie bardziej przekonany do ataku bo często żywi sie ta ryba. P"O"Z"D"R"O" i połamania
[2010-03-28 09:46]

ja dopiero od tego sezonu poluje na jazie i klenie stosuje wiruweczki 00,01. woblerki i koguciki male paproszki koguty stosuje chyba dlatego ze uwielbiam na nie łowic a jaziole nie chca na nie wspułpracowac:(:p   
[2010-04-06 08:53]

Waldi Fish

"ja dopiero od tego sezonu poluje na jazie i klenie stosuje wiruweczki 00,01. woblerki i koguciki male paproszki koguty stosuje chyba dlatego ze uwielbiam na nie łowic a jaziole nie chca na nie wspułpracowac:(:p  "

Jak jaziole nie chcą współpracować, to trzeba tak pracować, żeby je zachęcić do współpracy.

[2010-04-13 18:28]

Esox53

Na jazie i klenie skuteczne są woblerki imitujące owady występujące nad wodami,różnego rodzaju żuki,chrabąszcze itp. [2010-04-13 20:39]

spinningista80

Wart polecenia Siek M ukleja. Poczytaj test przynęty

http://fishing-test.pl/przynty/24-polecamy-przynty/87-wobler-siek-m-ukleja

[2010-04-20 15:20]

Bonson7

Witam. Chciałbym zacząć przygodę z łowienie klenii... Jak myślicie... Jaka przynęta tu się najlepiej sprawdzi na klenia. Proszę również o porady, jak się zakradac, gdzie go szukać, o jakiej porze dnia/nocy no i prosiłbym o jakieś linki przynęt na spinning. Chciałbym również spróbować metody z wiśnią. Czekam na wasze komentarze. :) [2018-06-21 14:50]

kaban

Wejdź na mój blog gdzie opisałem swoje doświadczenia z łowienia tej ulubionej mojej rybki. [2018-06-22 07:02]

Sith

Dopiero co był podobny temat http://forum.wedkuje.pl/f/woblery/898142 [2018-06-22 08:30]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia