Przynęty na klenia -woblerki i gumki

/ 14 odpowiedzi / 2 zdjęć

Mam pytanko. Jaka zastosować mogł bym przynęte sztuczna na jazie czy klenia. Myslalem troche o jakimś malym woblerku albo jakas mala gumeczka (paproch) ale nie wiem czy to dobry wybór. Prosze o porady.

Pozdrawiam z kija

loli_83

Witam. Na klenie i jazie stosuję 1,5-2,5-3-4 cm tonące i pływające woblery w dowolnej kolorystyce. Pozdrawiam   (2010/03/27 19:05)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

marcin321

A jakas kolorystyke byś jeszcze zaproponował. Ja mam małego woblerka pływającego 1,5cm żółto zielonego ale zero efektów na niego. Tylko ze on jest własnej roboty ale pracuje super.

(2010/03/27 19:10)

pangaz4

polecam woblerki raczej w kolorach stonowanych a nie o tak agresywnym kolorze super woblery są produkcji firmy salmo znajdziesz woblery tej firmy skierowane właśnie na klenie oraz jazie gumki odradzam efekty mizerne  obrotóweczki są świetne polecam firmę mepps rozmiary od 00 do 2 max w zależności od wody i aktywności ryb kolory srebrny oraz miedziany wręcz zaśniedziałe ciemne kolory ważne jest też prowadzenie najlepiej tuż pod powierzchnią wody spokojne prowadzenie z częstymi agresywnymi zrywami (2010/03/27 19:38)

loli_83

Najczęściej stosuję woblery w kolorach naturalnych przypominających małe rybki np. kiełbie, cierniki, stynki itp. Wszystko zależy od łowiska, od pory roku, od tego czym najczęściej żywią się
drapieżniki w danym okresie. Trzeba po prostu dużo czasu spędzać nad woda i obserwować w ten sposób uczysz się na własnych błędach, zdobywasz doświadczenie. (2010/03/27 20:42)

użytkownik7005

Ja osobiście żadko chodze na klenie i jazie ale moja rada to najpierw pójść i zaobserwowaćjakich owadów jest tam najwięcej jeśli biedronek to wobler w kolorze biedronki, koników polnych to wobler o imitacji konika polnego. Warto jest też zobaczyć  jakich drobnych ryb w tym łowisku jest najwiecej w tedy drapieżnik bedzie bardziej przekonany do ataku bo często żywi sie ta ryba. P"O"Z"D"R"O" i połamania (2010/03/28 09:46)

użytkownik31907

ja dopiero od tego sezonu poluje na jazie i klenie stosuje wiruweczki 00,01. woblerki i koguciki male paproszki koguty stosuje chyba dlatego ze uwielbiam na nie łowic a jaziole nie chca na nie wspułpracowac:(:p    (2010/04/06 08:53)

Waldi Fish

"ja dopiero od tego sezonu poluje na jazie i klenie stosuje wiruweczki 00,01. woblerki i koguciki male paproszki koguty stosuje chyba dlatego ze uwielbiam na nie łowic a jaziole nie chca na nie wspułpracowac:(:p  "

Jak jaziole nie chcą współpracować, to trzeba tak pracować, żeby je zachęcić do współpracy.

(2010/04/13 18:28)

Esox53

Na jazie i klenie skuteczne są woblerki imitujące owady występujące nad wodami,różnego rodzaju żuki,chrabąszcze itp. (2010/04/13 20:39)

Bonson7

Witam. Chciałbym zacząć przygodę z łowienie klenii... Jak myślicie... Jaka przynęta tu się najlepiej sprawdzi na klenia. Proszę również o porady, jak się zakradac, gdzie go szukać, o jakiej porze dnia/nocy no i prosiłbym o jakieś linki przynęt na spinning. Chciałbym również spróbować metody z wiśnią. Czekam na wasze komentarze. :) (2018/06/21 14:50)

kaban

Wejdź na mój blog gdzie opisałem swoje doświadczenia z łowienia tej ulubionej mojej rybki. (2018/06/22 07:02)