Przynęty na większe płotki i karpie

/ 8 odpowiedzi
Witam drodzy koledzy , przyszedłem tutaj z zapytaniem odnoscie przynęty na plotki jak i nawet male karpie , wczoraj byłem z kolega , lowilismy na kukurydze miodową jak i truskawkową , udalo zlapac sie nam okolo 15 sztuk plotek , ukleji i bzdręg razem wziętych ;)  bylismy tak o 7/8 do 22 i brały znakomicie i teraz moje zapytanie , pojde dzisiaj tak o 6/7 na dwie wędki , haczyki mam 8 to nie wiem czy bedą dobre na jakies wieksze plotki i jakiegos karpika , na jednej chcialbym lowic na kukurydze przyjmijmy 2 ziarenka a na drugiej rosowke czy zrobic jakis mix ze na jednej kukurydza z rosowka co mi dopowiecie?
Dzieki za odpowiedzi ;)
Artur z Ketrzyna


Karpi nie łowię.
Ale jeśli chodzi o większe płocie. To ja stosuje kukurydzę i pęczek dzikunów 4-6 szt na haczyku nr 8. (2015/05/09 21:03)

Atobos


Co to dzikun? ;p (2015/05/09 22:10)

halski021


DZIKUN - wielu wędkarzy nazywa tak białe robaki (2015/05/10 10:05)

u?ytkownik26223


Dzikun- krzyżówka Dzika z Kuną ;)
A tak serio to polecam Pęczak AAAAAAAA i oczywiście nie można zapomnieć o kłódkach (larwa chruścika)polecam odmianę z wód stojących większą o barwie różowo-kremowej. (2015/05/10 11:28)

Artur z Ketrzyna


DZIKUN - wielu wędkarzy nazywa tak białe robaki

Dzięki ;-)
Zapominam że nie każdy się spotkał z taką nazwą (larw muchy bodajże robacznicy). (2015/05/10 12:34)

Zionbel


DZIKUN - wielu wędkarzy nazywa tak białe robaki

Dzięki ;-)
Zapominam że nie każdy się spotkał z taką nazwą (larw muchy bodajże robacznicy).

Nie słyszałem tego określenia od 14 lat od kiedy zmarł mój ojciec.Ale widze ze to w takim razie określenie z Mazur :) (2015/05/10 12:42)

Atobos


Dziekii za odpowiedzi ;) , kupilem zanete Dragon Elite na lina i karasia , rozrobic go w wodzioe ulepic kulki z nich i rzucic w wybrane miejsce a potem moge lapac tam na splawik? Na lina czy karasia czerwony robak? Bo dokupilem tez kukurydze o smaku grochu i miodu , spisza sie? (2015/05/11 16:06)

Atobos


Byłem dzisiaj na moim nowym lowisku , jest to jakby rzeczka o szerokosci maksymalnie 35 metrow , łapalem na czerwonego robaka i braly okonie do 10 centymetrow najwieksze i jedna ukleja tez mniejsza , probowalem zalozyc czerwonego i 1 lub 2 ziarenka kukurydzy ale nie bralo , mam kukurydze o smaku grochu naturalnego , truskawki i miodu + robaki czerwone , mam jeszcze ta zanete na Lina i Karasia , warto zanęcic ? (2015/05/11 21:05)