Zaloguj się do konta

przynęty na tołpygę - jaka przynęta

utworzono: 2010/02/21 10:35
wiesiek1139

[2010-02-21 10:35]

Waldi Fish

Tołpygę można łowić na czerwone i białe robaczki, kukurydzę. Czerwone robaczki można zakładać  pojedynczo względnie  kilka w zależności od rozmiarów haczyka i tołpygi, która mamy zamiar złowić, a zdarzają się naprawdę duże okazy. Duże okazy tołpyg można łowić na obrotówki lub wahadłówki lub na większe gumki, przy czym wędkarze łowiący tołpygi polecają jasne, księżycowe noce jako odpowiedni do połowu tych ryb.

[2010-02-21 10:56]

Spin-men

Tołpyga to ryba roślinożerna żywi się głównie planktonem i drobnym pokarmem roślinnym.
Ta ryba podobnie jak Amur przefiltrowuje wodę ,występuje w głębokich dołkach zbiornika (i tam ją można znalezc ).



[2010-02-21 11:01]

Co prawda nigdy nie złowiłem tołpygi, ale dwa razy ludzie na sąsiednich stanowiskach walczyli z potworem (zapewne koło metra)- być może była nawet ta sama ryba bo nie udało im się jej wyciągnąć. Były to dwa skrajnie różne przypadki. Raz ryba wzięła na spławikowy zestaw z kukurydzą na głębokości około 1-1,5 metra. Za drugim uderzyła w brązowego, 7 cm twistera z tym że w nieco głębszym miejscu- z początku kolega był przekonany że po prostu trafił na duży zaczep. Ryba stawiała tępy opór nie stosując żadnych sztuczek typu gwałtowne zmiany kierunku czy też "kręcenie pyskiem" (nie wiem jak to nazwać, ale koledzy którzy mieli do czynienia ze szczupakiem złowionym na spinning na pewno wiedzą jak to wygląda).
W obu przypadkach ryba uciekła tuż przed podebraniem- raz prawdopodobnie z haczykiem w pysku, za drugim razem rozgięła haczyk. Były to zestawy niedostosowane do wielkości ryby- w tym spinningowym żyłka 0,22- kij 270/30 tele i główka "kamikadze" kupiona w lokalnym sklepie wędkarskim, która okazała się najsłabszym elementem zestawu.

Pozdrawiam!
[2010-02-21 12:24]

Przemas83

jedyną skuteczną przynętą znaną mi ;) jest ciasto o zapachu czosnkowym ale podobno można Tołpygę na błystkę obrotową lub wahadłówkę podhaczyć
[2010-02-21 12:55]

mateo17slawa

kolego ja kiedyś złapałem tołpyge na blache wachadłową ( ALGA L-3 )-polecam [2010-02-21 14:40]

Waldi Fish

Może się tak zdarzyć, gdyż, jak napisałem wyżej, gdyż takie okazy powyżej 20 kg często łowione są na blachy lub większe gumki.
[2010-02-21 15:46]