Przynęty na jesiotra

/ 11 odpowiedzi
jakie byście polecali przynęty na jesiotra ob wiosną pojadę na stawy hodowlane???
u?ytkownik28802


Witam, jesiotr jest wszystkożercą, wiem to z własnego doświadczenia. Na Nysie Kłodzkiej jak pouciekały jesiotry to ludzie je łowili na żywca, robki czerwone, białe, kapki, ja swojego złowiłem na pęk rosówek. Znajomy i parę innych osób też złapało na rosówki wie tą przynętę proponuje. (2010/01/23 16:49)

u?ytkownik25829


też złapałem jesiotra 3 kg na rosówki i powiem szczerze że gdybym nie oglądał programu Pana Jurka Biedrzyckiego to do dzis bym nie wiedział co to za ryba. to na stawie złapałem u kumpla (2010/01/23 18:05)

piotr 0206


karpiu z bagien-Kol.na forum nie powinieneś zabierać głosu.Dla mnie jesteś po prostu pseudo-wędkarzem.W chodowli możecie sobie łowić na co chcecie i ile chcecie .Nie ważne   skąd się wziął w rzece.Ale jeżeli się już tam znalazł to od tego momentu podlega całkowitej ochronie.  Kol.zamiast powiadomić straż rybacką lub policję uczestniczył w tym niecnym procederze.Oto oblicze wedkarza -miesiarza.                                                 piotr 0206.

(2010/02/03 17:57)

szaramysz


piotr 0206 w opisie piszesz, że jesteś prezesem jakiegoś koła PZW. No cóż. Wielki wstyd! Robisz ortografy i nie znasz przepisów. Jaka pewność, że był to jesiotr zachodni/ostronosy? Inne gatunki nie są pod ochroną. A jeśli przyjmiemy, że uciekł z hodowli, to raczej na pewno nie jest to gatunek chroniony. (2010/02/03 18:26)

piotr 0206


W Polsce wszystkie gatunki jesiotra są pod ochroną.Pozdrawiam. piotr 0206. (2010/02/04 18:51)

waldziu12


u mnie w książce wydanej przez pzw to taki przewodnik jest pisze że tylko ostronosy (2010/02/06 15:10)

u?ytkownik28802


Panie Piotrze nad to łowisko nie przyjechałem z zamiarem złowienia jesiotra tylko dla relaksu>Jesiotr był tylko miłą niespodzianką, wziąłem go ponieważ jest to podobno rarytas zdaniem znajomych. Co do legalności, to jesiotr został złowiony zgodnie z prawem ponieważ zezwoliło na to koło PZW Wałbrzych a poza tym podczas tej wyprawy byłem kontrolowany przez PSR i jeszcze się upewniłem że mogę go wziąć. Czy teraz już niemożna wziąć od czasu do czasu ryby żeby niezostać nazwany mięsiarzem?? ryby generalnie wypuszczam bo nie jem ich, biorę je ze względu na to że moja rodzina lubuje się w rybach. (2010/02/14 00:03)

dia1984


panowie a mugłby mi ktoś powiedziec jak złowic jesiotra na stawie chodowlanym??? mieszkam we włoszech i znalazlem u podnuża alp staw chodowlany gdzie dziś widziałem jesiotry chciałbym takiego złowic i zrobić sobie zdiecie ale niemam pojecia jak . A z faktu ze jestem poczatkujacym wetkazem moje doświadczenia narazie koncza sie na pstragach!!! więc pomozcie mi prosze. (2011/01/25 20:21)

kick


na kawałek minoga polecam.pozdro (2011/01/29 13:54)

Majster 81


Kolego kick poczytaj R.A.P.R , proponujesz Koledze połów ryb na niedozwoloną przynętę .Pozdrawiam (2011/01/29 14:40)

kick


Kolego kick poczytaj R.A.P.R , proponujesz Koledze połów ryb na niedozwoloną przynętę .Pozdrawiam

no tak ale misię rozchodzi o kraje zagraniczne bo w polsce jesiotr jest pod ochroną.pozdrawiam (2011/02/04 19:23)