Zaloguj się do konta

Przynęty na wodę stojącą

utworzono: 2010/01/20 15:24
rynio1234

jakiej przynęty używać na spokojnej wodzie z tego co wiem wędkarze chwalą sobie białe robaki a czy jakię inne przynęty są lepsze i na jaką rybę ???
[2010-01-20 15:24]

goryl25

chodzi ci o połów z lodu czy latem  ?? bo jak z lodu to ja polecam ochotke :) na nią dostaniesz ładnego Garbusa , Leszcza czy Płoć :) a latem to polecam kukurydze , pszenice , groch , pęczak (3 kolory) białe robaki , pinka , dendrobene :) na ziarna dostaniesz ładnego leszcza czy płoć a na dendrobeny okonia , węgorza itp. [2010-01-20 16:07]

72jonik

Witam.
Ja poleciłbym białe robaki,pinkę, pszenicę, pęczak, kukurydzę, czerwone robaki, gotowany makaron(szczęki)itp.jeśli chodzi o wiosnę, lato czy jesień;)Na zimę polecam świeżą ochotkę:)
Łowię na te przynęty już dosyć długo i myślę, że są najlepsze od lat;)
[2010-01-20 16:49]

damian90s

no jak juz koledzy wyzej wymienili rosówki, czerwone robaki, pinka, białe robaki, kukurydza, makaron (gwiazdki), ciasto, larwy chruścika, na wiekszą sztuke z rodziny karpiowatych moze byc kulka proteinowa.. mozesz rowniez zapolowac np. na sandacza z gruntu na martwą rybe (płoć, karaś, ukleja) no w sumie mozna tu bardzo duzo przynęt wymieniać musisz określić jaka metode preferujesz ale wiekszosc popularnych przynęt naturalnych masz podane.

[2010-01-20 20:36]

damian90s

aaa. proponuje również próbować mieszać przynęty (tzw. kanapka) np. biały robak z kukurydzą, makaron z białym robalkiem, i wiele różnych kombinacji można tworzyć, mówie zalezy na jaka rybe sie nastawiasz i jaka metode, wtedy mozna by bylo powiedziec cos bardziej konkretnego. [2010-01-20 20:39]

A ja polecam czerwone robaki, latem zawsze na nie łowie i mam dobre wyniki .
[2010-01-21 11:34]

rynio1234

raczej metodą spławikową

[2010-01-21 12:05]

marcin89

co do czerwonych robaków to u nas jakoś niechętnie na nie rybki biorą nie wiem dlaczego. ja osobiście największe sztuki łowiłem na kuku karpik 2.3 kg na bacika a linek najlepiej mi brał na pęczak z dodatkiem wanilii to też muszę się pochwalić bo ważył 1.5 kg. na czerwonego złapałem tylko kilka sztuk i to nie za dużych :))
[2010-01-22 09:31]