Zaloguj się do konta

Przynęty na muchówke

utworzono: 2013/05/04 20:22
mateuszrosiak5

Koledzy prosze was o pomoc w doborze much tak jak w temacie bo kupiłem 2 lata temu muchówke i niejednokrotnie byłem nad rzeka próbowałem zaobvserwowac jakie owady sie tam znajduja ale jakos mi to nie wychodzi .. prosze o opis jaka mucha na pstraga _klenia na wiosne lato jesień ==Z góry dziekuje za pomoc ;) [2013-05-04 20:22]

alebar3201

Witam
Nie wiem w jakim rejonie naszego pięknego kraju łowisz pstrągi, ja mogę podpowiedzieć Ci na co łowię na Rabie i Dunajcu
Raba:
streamerki : na hakach nr 4 - 10 głównie ślizy, głowacze a w maju jeszcze "strzebelka tarłowa",
nimfy: brązki ze złotą główką, chruściki ze złotą główką i bez(caddis nymph, czech nymph) głównie kremowe, jasno oliwkowe haczyki  6 -12
suche muchy: całe serie march brown 10-14, caddis fly, blue dan haczyki 10(chruścik) do 14
mokra mucha: cała seria march brown, również malard and ..... haczyki 8-12
To na wiosnę, lato to bardzo trudny temat bo zależy od poziomu wody ale głównie nimfka 12-16,
z suchych wszelkie brązki, popielatki i chruściki na haczykach 14-16 a nawet 18.
Jesień to głównie lipień wiec "sucharki" 16-20, nimfki też  małe 14-18 i prawie same "złotogłówki", w zeszłym sezonie rewelacyjne były te z fluo seledynowym i fluo zielonym końcem odwłoka.
Kleń to trochę inny temat głównie mokre muchy i nimfy, w prawdzie dla mnie to głównie przyłów w pogoni za pstrągiem ale najskuteczniejsze były muchy i nimfy z kontrastowym końcem odwłoka np: tułów paw końcówka żółta lub czerwona itd. Rozmiarowo jak na pstrążka.
Do wszystkich much używam haczyków bezzadziorowych, bo prawie wszystkie rybki wracają do wody.
Jeżeli choć trochę pomogłem bardzo się cieszę.
W razie innych pytań zapraszam na gg 45516175
Lub  https:www.facebook.com/zbigniew.oczos?ref=tn_tnmn
Pozdrawiam
Zbyszek Oczoś


[2013-05-05 10:15]

mateuszrosiak5


Bardzo dziekuje każda rada sie przyda i postaram sie zastosować Twoje wskazówki w praktyce 
[2013-05-09 22:09]