Zaloguj się do konta

Przynęty na klenia

utworzono: 2012/08/06 14:41
lin2000

Witajcie w moim pudełku mam mnóstwo obrotówek.Problem w tym że na nie nie moge złapać klenia na małe woblerki sporadycziePrzeważnie same okonki.Łowie nad rzeczką o dnie mulistym zarośniętym.Potrzebuje jakies dobrej przynety na klenia pomórzcie. [2012-08-06 14:41]

szczupaczek05

Witaj,
łowie na odrze tam używam malutkich woblerów do 3cm. A na mniejszych rzeczkach używam podobnych woblerów jak na odrze przede wszystkim są to woblery owadopodobne takie jak : żuczki , chrząszcze ,chrabąszcze osy i znajdzie sie jakiś konik polny czy żabka : ). Mówisz , że siadają Ci małe okonki , a może nie ma w tym miejscu klenia? Wiesz gdzie szukać i jak prowadzić przynętę ? To tez jest bardzo ważne podczas łowienia kleni.
Wobler Nigri Surf Kolor Gi.
Salmo Tiny IT3F BT .
Chrabąszcze smużące Andrzeja Lipińskiego Trzy woblery które polecam na klenia jezeli chodzi o małą rzeczkę nimi łowie klenie na Kaczawie. ;).

[2012-08-06 15:13]

tomczyk001

Spuszczaj konika polnego z prądem na małym haczyku, lub z kulą wodną, jak nie zadziała to spróbuj na wiśnie lub czereśnie.
[2012-08-06 15:50]

kaban

Witajcie w moim pudełku mam mnóstwo obrotówek.Problem w tym że na nie nie moge złapać klenia na małe woblerki sporadycziePrzeważnie same okonki.Łowie nad rzeczką o dnie mulistym zarośniętym.Potrzebuje jakies dobrej przynety na klenia pomórzcie.

"Dobra" przynęta to jedno ,ale jej odpowiednie prowadzenie i samo podejście do łowiska to zupełnie inna sprawa.
[2012-08-06 20:16]

karp52

Witaj Radził bym Ci wybrać małe kolorowe womblerki robaki.Albo jak powiedział kolega wcześniej spóść czeresinie , wiśnie albo robaka [2012-08-06 21:00]

Witam ja wczoraj złowiłem klenia na obtotówke nr2 firmy jaxon w czerwone paski. [2012-08-07 16:26]

[2012-08-07 16:27]

sobi1

czytałem że lubią srebrne obrotówki przypalane w kuchence [2012-08-07 16:42]

Witam nie jestem ekspertem w połowach kleni ale wczoraj złowiłem klenia na obrotówke jaxona srebrna w czerwone paski nr 2 [2012-08-07 18:20]

krychu26

NA SPŁAWIK NA wisienkę [2012-08-07 18:34]

gregx1

Witajcie w moim pudełku mam mnóstwo obrotówek.Problem w tym że na nie nie moge złapać klenia na małe woblerki sporadycziePrzeważnie same okonki.Łowie nad rzeczką o dnie mulistym zarośniętym.Potrzebuje jakies dobrej przynety na klenia pomórzcie.

Pierwsze co mnie uderzyło w twoim poście to "muliste, zarośnięte dno". W takich miejscach raczej nie spodziewałbym się klenia. Czy muliste dno jest też na odcinkach o szybszym nurcie? Klenie raczej trzymają się prądzików i twardszego dna, najlepiej z przeszkodami.
Co do przynęt, o ile chcesz koniecznie łowić na spinning, to nie dziwię się, że nie masz efektów na obrotówki, bo również rzadko zdarza mi się na nie złowić klenia. Jeśli już, to na modele najmniejsze 0 i 00 aglia i long. Warunek - muszą naprawdę dobrze pracować, a przy małych rozmiarach nie o wszystkich można to powiedzieć.
Lepszą przynętą spinningową są małe woblerki 2-3 cm oraz woblerki owadopodobne (niekoniecznie smużaki, na małych rzeczkach nie zawsze się sprawdzają). Spróbowałbym też małego paprocha na główce jigowej 1 lub 1,5 g (na płytkich przelewach nieźle się sprawdza).
A jak zawiedzie spinning, to sukces powinna przynieść wydłużona przepływanka z jakimś owadem (np. konik polny), lub pijawką czy kawałkiem skórki od chleba.
[2012-09-04 21:19]

Frisk

Nauka pisania w języku polskim będzie tak samo trudna ... [2012-09-04 22:47]

spinningman

na dunajcu kleń ostatnimi czasy głupieje za twisterami 5 cm :)
[2012-09-10 10:32]