Przynęty na okonia i szczupaka

/ 16 odpowiedzi
Witam ! Na zdjęciu Obok widać moje przynęty na okonia i szczupaka . Na Którą z nich mam największe szanse na złowienie tych drapieżników ? Jestem początkującym spiningistą na koncie mam jak narazie 2 szczupaki złowione na woblery :) Chciałbym aby podpowiedzieli mi trochę bardziej doświadczeni "koledzy po kiju" jakie przynęty stosować .   

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bednar14


Każda z nich może być dobra, zależy od dnia,pogody czy upodobania ryb w danym akwenie. Taka obrotówka w czerwone kropki jak ta na dole dobrze sprawdza mi się na okonki. (2012/06/13 20:33)

89krzysztof


Nie da się jednoznacznie określić która będzie najskuteczniejsza.Gdybym nie miał jednej, sprawdzonej od dawna przynęty, która w danym łowisku sprawdza się najbardziej, wówczas próbowałbym na wszystkie żeby wybadać sytuację. W każdej wodzie szczupak może chcieć coś innego. Wszystko zależy od łowiska. Metodą prób i błędów dojdziesz do wprawy w wyborze odpowiedniej przynęty.  (2012/06/13 20:40)

tomczyk001


To zależy od łowiska, pogody a przede wszystkim od ryb, ja stawiam na tą obrotówke w czerwone krpoki na dole, może się sprawdzić na okonie ;) (2012/06/13 21:11)

leniuch135


Ja mam dobre zdanie o tej drugiej pomarańczowej mam dobre wyniki na tego typy koloru na każdym łowisku :D nie wiem jak tam u ciebie jest :D pozdro i połamania kija :D (2012/06/13 22:15)

Bubu27


A ja korzystając z sytuacji i ze zdjęcia kolegi Abra112 mam pytanie odnośnie uzbrojenia tych gumek, a mianowicie czy są poprawnie uzbrojone?? (2012/06/13 22:45)

egzekutor


relax biały z niebieskim na reszte podczepisz tylko male szczupaczki (2012/06/14 10:09)

89krzysztof


A ja korzystając z sytuacji i ze zdjęcia kolegi Abra112 mam pytanie odnośnie uzbrojenia tych gumek, a mianowicie czy są poprawnie uzbrojone??


Są. 
Ewentualnie można mieć wątpliwości czy wielkość haka w przynęcie drugiej od góry ułatwi, czy utrudni zacięcie ryby. Ja zastosowałbym większy hak i trochę inaczej wygięty.  (2012/06/14 10:34)

u?ytkownik120039


Sprawdził mi się ten Dragon (trzeci od góry ) tyle że w kolorze powiedzmy płoci.Niezły jest też Mann's Predator... Warto dodać kolor biały z czarny grzbietem i brudny żółty z czarnym grzbietem... (2012/06/14 10:42)

borek1994


Ja polecam tą blaszkę w czerwone paski :D tylko mogła by być nieco większa na szczupaki :D (2012/06/14 15:57)

dawidwol


relax biały z niebieskim na reszte podczepisz tylko male szczupaczki


Nie zawsze, ale @egzekutor ma racje. Na tą bodajże jedyneczke na dole w czerwone kropki połowisz strasznie dużo okonia jeśli śmigiełko dobrze pracuje, bo blach tego typu jest od groma tylko, że 80% z nich nie pracuje tak jak powinno (z tego typu polecam Jaxon'owe Reder Mepso - świetna obrotóweczka) (2012/06/14 17:54)

kropka564


Z tych to szczupaka złapałem tylko na gume a natomiat u mnie sprawdzają się woblery. (2012/06/15 09:44)

z@mela


Gumy są ok na szczupaka z tym ze 3 od  góry to pewnie jakis dragon reno kiler   a na nie  pamietma ze braly tylko male szczupłe  i okonie   za to  na twistery   regularnie lowie szcuzpaki     z tym ze kolor perlowy albo zielony z borkatem   cos jak twoj ale ciemniejszy .
2 kopyta relaxa   to klasyk choc  wole  mniejszy rozmiar  i ostatnio na mniejsze kopyto    wlasnie niebieskie z  bialym i czerwonym ogonkiem zlowilem metrowke szczupaka w bezrybnej warcie :)

Co do obrotówek  to raczej na okonki  i krotkie szcuzple (2012/06/15 09:54)

Abra112


Dziękuję wszystkim , którzy mi doradzili . Efekt był zaskakujący :) (2012/06/16 16:32)

Abra112


Dziekuję wszystkim , którzy mi doradzili , efekt zaskakujący już na 1-wszej wyprawie :)   (2012/06/16 16:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik95105


Pamiętaj nikt ci dokładnie nie powie, którą z tych przynęt zainteresują się ryby. Przetestuj wszystkie przynęty i sam dojdziesz do wniosku która z tych przynęt to twój killer. Atak poza tym fajny pasiak       (2012/06/17 20:03)

Qoorchuck


Gumy są ok na szczupaka z tym ze 3 od  góry to pewnie jakis dragon reno kiler   a na nie  pamietma ze braly tylko male szczupłe  i okonie   za to  na twistery   regularnie lowie szcuzpaki     z tym ze kolor perlowy albo zielony z borkatem   cos jak twoj ale ciemniejszy .
2 kopyta relaxa   to klasyk choc  wole  mniejszy rozmiar  i ostatnio na mniejsze kopyto    wlasnie niebieskie z  bialym i czerwonym ogonkiem zlowilem metrowke szczupaka w bezrybnej warcie :)

Co do obrotówek  to raczej na okonki  i krotkie szcuzple



To w Warcie są jeszcze szczupaki?! od dwóch lat nie złapałem tam szczupaka, chyba że w dołkach, czy starorzeczach.
(2012/06/17 20:17)