Zaloguj się do konta

Przynęty na szczupaka duże czy ale blachy

utworzono: 2012/06/10 20:46
MrP

Dzień Dobry!

mam pytanie jakie najlepiej stosowac przynety na szcupaka duze małe niewiem? kieruje sie z tym do doświadczonych wędkarzy ;)

[2012-06-10 20:46]

krychu26

WitajJa ci polecę kilka przynęt ale najpierw o kolorachW wodzie brudnej najlepsze są fiolety brązy i czerńW wodzie czystej kolory jaskrawsze A teraz modele:Savage gear soft 4playMann's predatorRelax kopytoLunker City Muscle worm ( wygląda dziwnie ale jest ok)Mikado FishunterSalmo Boxer i Executor Polsping Alga 2 [2012-06-10 19:50]

John15

co do wielkości to moim zdaniem musisz popróbować nie moze być za duza bo jak sa mniejsze szczupaki to nie  wezmie a jak bedzie za mała przyneta to beda Ci brały małe

[2012-06-10 21:16]

przemek-bialy

kolego krychu26 łowisz szczupaki na 4 playe?Są efekty?Czym je dozbrajasz i jak je prowadzisz?Bo ja na to nic nie złowiłem a dozbroiłem główką jig.
[2012-06-10 21:18]

withanight88

co do wielkości to moim zdaniem musisz popróbować nie moze być za duza bo jak sa mniejsze szczupaki to nie  wezmie a jak bedzie za mała przyneta to beda Ci brały małe

Tak, jasne. Kto Ci to powiedział ?:) [2012-06-11 08:51]

Bernard51

Dzień Dobry!

mam pytanie jakie najlepiej stosowac przynety na szcupaka duze małe niewiem? kieruje sie z tym do doświadczonych wędkarzy ;)

Podejrzewam ze nikt nie udzieli Ci wyczerpujacej wypowiedzi, dlatego ze na kazdej wodzie lowisku rejonie Polski trzeba znac te które sie sprawdzaja?

Napisze Ci ze wachadlówka wydra 2-3 i na twoim lowisku bez szans tez gumy nie sa uniwersalne jak niektórzy twierdza !!

[2012-06-11 09:33]

John15

w sumie masz racje sorki walnelo mi sie [2012-06-11 10:28]

JakubUrsynow

Tak, jasne. Kto Ci to powiedział ?:)

Taaa, sam pamietam potwora 15cm na morsa 3...
[2012-06-11 11:43]

JakubUrsynow

A w odpowiedzi na pierwszego posta - Effzett coca cola, kopyto i twister relax:) No i blachy.
[2012-06-11 11:45]

maciek2544

A moim zdanie kup kilka gum,kilka woblerow,kilka blaszek i próbuj bo kupisz to ci Ci powiedzą a nic nie złowisz na to.BO to co się sparwdza np, u mnie na wodzie to u Cb może nie działać.Oczywiście są skuteczne przynęty które poleca wielu wędkarzy ale tak jak mówiłem nie zawsze zadziałają u Ciebie na wodzie.Możesz jeszcze podpatrzeć na co łowią wędkarze na tym łowisku. [2012-06-11 12:34]

Esox_lucius1988

wg mnie zasada jest taka. kieruj sie tym gdzie w danym akwenie szczupak moze sie znajdowac i na jakie potencjalne ofiary moze natrafic. jezeli łowisz na jakims małym, płytkim łowisku zapewne dobre beda twistery i rippery sredniej wielkosci, na lekkich głowkach. na głebszych i wiekszych łowiskach typu wielka rzeka nizinna lub zbiornik zaporowy lub wielkie jezioro, mozna natrafic na sredniej wielkosci szczupaki blizej brzegu, tam powinno stosowac sie lekkie przynety, imitujace (choc nie zawsdze) potencjalny pokarm tegoz szczupaka. na glebszej wodzie. tj +5 m i glebiej, i dalej od brzegu, duze prawdopodobienstwo ze trafisz na wiekszego szczupaka, choc to nie jest zelazna zasada, ale powienienes stosowac tam juz nieco ciezsze przynety, oraz wieksze. takie jest moje zdanie. jesli chodzi o kolory, z tego co wiem to szczupak w duzej mierze kieruje sie linią boczna (tak np błystki z cienszej blachy wywołuja mocniejsze drgania). ale to nie znaczy ze kolor nie ma znaczenia. to juz procz kolorów naturalnych warto czasami poeksperymentowac. wiem np tyle ze łatwiej złapac duzego szczupaka gdy jest wietrznie i jest duza fala. szczupak ma wtedy mniejsze szanse by rozpoznac czy rybka jest prawdziwa czy gumowa. tak samo przez zaburzenia wody, trudniej jest mu dostrzec Ciebie.

tak wiec wszystko zalezy gdzie je bedziesz łowił, w jakich warunkach pogodowych i jakie moga byc jego potencjalne ofiary bys upodobnił do nich swoje przynety.

nie bede Ci podawał przykładów co dokladnie. sam musisz to obczaic;) np oczywiste jest ze gdy w 2metrowym lowisku gdzie na dnie jest pelno rogatki nie zapuscisz sie z ciezka guma na 30gramowej głowce, od razu ugrzeznie w zielsku;) no chyba ze podczas opadu zaatakuje rybka;)

to tyle, mysle ze jakos pomogłem;)

[2012-06-11 15:48]

to nie jest tak że założysz gumę 15cm i musi ci wziąć duży szczupak ja łowiłem małe szczupaki na duże przynęty i duże szczupaki na paprochy

co do wielkości gum to mi sprawdzają się od 7,5 do 12cm nieraz łowie większymi ale to rzadko

[2012-06-11 15:48]

plotka97

u mnie skuteczne są gumy w naturalnych kolorach np. lunatic lub fishunter. Brania miałem także na ok 10cm czerwono żółtą gumę. Oprócz tego wahadłówki ja łowię na Polspinga Alga Mors srebrne i złote. Niestety u mnie na żwirce duże przynęty nie gwarantuje dużego szczupaka. Na morsa2 i algę w takim samym rozmiarze brały mi szczupłe ok.35-40cm.   [2012-06-11 19:55]

MrP

Dziękuje bardzo za rady ja łowie tak przy okazji na zbiorniku zaporowym.
[2012-06-12 13:57]

krychu26

kolego krychu26 łowisz szczupaki na 4 playe?Są efekty?Czym je dozbrajasz i jak je prowadzisz?Bo ja na to nic nie złowiłem a dozbroiłem główką jig.

Osobiście nie złowiłęm ale miałem na nie dużo szczupaczych brań poprostu nie mogłem zaciąć bo łowiłem z hacczykami offestt a szczupaki tylko pukały wiem że to szcazupaki były bo na łowisku z drapieżnych tylko one występują a łowiłem ze stałym podciąganiem przynęta pracowała ciekawie 

[2012-06-12 15:29]