Przynęty na pstrąga woblery gumy cz blaszki?

/ 8 odpowiedzi
Jakie przynęty sprawdzają wam się na pstrągi ? 
emilio73


Ja stosuje obrotowki(2,3)idac pod prad i wobki gdy ide z pradem. (2012/01/01 20:03)

kaban


Choć najbardziej lubię woblerki to bez pozostałych (obrotówki,wahadełka,gumki) z domu nie wychodzę. Każda ma czasami "swój dzień" i bywa tą jedyną-przekonałem się o tym już wielokrotnie. Zawsze zaczynam od tych które darzę największym zaufaniem i dały mi najwięcej ryb a jeżeli aktywnych brak zaczyna się szukanie i kombinowanie a to jest w tym najfajniejsze. (2012/01/01 20:32)

piotrcarp


Witam mi ostatnio sprawdzila sie obrotowka mepps black fury nr2 i gumki fioletowe z brokatem (2012/01/01 21:20)

Dudzis


Według mnie to wszystko zależy od wody nad którą wędkujesz od przejrzystości od głębokości czy nurt jest wartki czy wolny.Zacznij od woblerów(mnie sprawdzają się kenarta) a potem jeżeli nie będzie wyników to spróbuj gum i blach .a jeżeli masz więcej pytań to pisz profil chętnie pomogę choć sam niewiele wiem bo wędkarstwo to morze tajemnic.Pozdrawiam     (2012/01/01 21:42)

kalbares1


generalnie zależy od pory roku ale najwięcej łowie na nimfę oraz suchą muchę rzadziej na steamery czy mokre,na woblera nie wolno w moich wodach a i nie miało bu sensu w tak małych rzekach :) pozdrawiam! (2012/01/03 16:10)

rej2


Łowiłem i łowię pstrągi na muchę, na gumę, na wobler, na cykadę, kiedyś na nic nie brały, założyłem kolorową mormyszkę i uderzył. Wydaje się , że kluczem jest cisza na łowisku, celny rzut, i chyba dla mnie najwazniejszy element : naturalne prowadzenie przynęty, najlepiej z prądem, ale bez przesady, jak łowisko pozwala. Najlepiej iść łowić, poznawać rzekę, kombinować z wabikiem, po jakimś czasie będziesz miał już swoje ulubione przynęty.  (2012/01/04 08:52)