Zaloguj się do konta

Przynęty na suma - Wasze opinie.

utworzono: 2011/06/17 09:36
getka

witam kolegów. Sezon na suma zbliża się wielkimi krokami. chciałem zaproponować kilka przynęt które zamierzam sprawdzić w tym sezonie i usłyszeć opinie czy mogą one byc skuteczne w połowie wąsatego. ?

krewetki: może nie należą do tanich ale tańsze niż turkuć. pozostawienie surowych na 3 godziny w ciepłym  miejscu daje już niezły smrodek.

larwy chrząszczy majowych: białe i grube wydzielają brązowy płyn, w ziemi tego pełno.

mięso drobiowe: np naszych pospolitych gołębi 

podroby z królika: maja specyficzny zapach mięso też jest dość intensywnie pachnące, zalatuje zapachem króliczego moczu.

może dość dziwna propozycja ale wydaje mi się że martwe myszy mogą być dobra przynętą, może to trochę off ale sum gorsze rzeczy zjada na pewno... (np złapane na pułapkę a nie otrute)

martwe karasie: z powodu pogłębiania stawu zmuszony byłem wyjąc sumy do wanien i dotleniając wodę zobaczyłem że jeden coś wypluł był to szkielecik małej karasi....



a może macie inne kontrowersyjne przynęty na wąsatego, chyba warto już zacząć nęcić i przyzwyczajać je do przynęty. Moim zdaniem czasem nie wyszukana ale dość banalna przynęta może być najlepsza...




[2011-06-17 09:36]

gaudi xxxx

Woblery Dorado Lake oraz Salmo Boxer no i zdecydowanie Rapala DT
[2011-06-17 09:44]

getka

mi chodzi o metodę gruntową niestety..
[2011-06-17 09:53]

sliwka15

To prawda sezon się zbliża i trzeba szykować sprzęt na giganta naszych wód :)
Ja zacznę bym tradycyjnie.
Tradycyjnie tzn pęk rosówek a na drugim kiju wątroba, a jak nie będę odnotowywał sukcesow to na ogon jakiegoś biało rybu warto rzucić z tym że przeważnie biorą sumki do 80 cm :)
[2011-06-17 10:15]

getka

rosówki jednak nie są takie tanie kilka sztuk na jeden zarzut...
myślałem żeby pijawki nakarmić czymś krwistym one chętnie jedzą nawet rosówki i rybie wnętrzności... po obkrojeniu powinny krwawić więc efekt powinien być wymierny.
[2011-06-17 11:12]

tstaros

Wątróbka i rosówki - to moim zdaniem najskuteczniejsze przynęty, choć czepiają sie wtedy raczej niewielkie okazy. [2011-06-17 11:35]

alkoholik16

rosówki jak dla mnie najtańsza przynęta i sama wyłazi na trawę  w nocy, wystarczy latarka oraz wiaderko i można je zbierać . pijawki tez podobno skuteczne choć nie próbowałem, klasyka na suma jest wątroba i ją polecam . Połamania
[2011-06-17 13:50]

mirus71

witam kolegów po kiju ja też bym polecił rasówki nawet duży pęczek czerwonych ropaków no i wątrobę a tagże pijawki i napewno będą brania pozdrawiam i połamania kija  [2011-06-17 18:30]

Jack14

Ponoć (zaznaczam ponoć bo jeszcze nie sprawdzałem) na te przeklęte ślimaki bezdomne co zjadają nam wszystko w ogrodzie też się daje skusić wąsaty. [2011-06-17 18:48]

ARTCHI

Koledzy a czy ktoś mógłby powiedzieć mi, w jaki sposób trzeba przygotować tą wątróbke na rzecznego potwora. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tą rybą i chciałbym spróbować. Czy trzeba ją przetrzymać na słońcu żeby zaczęła intensywnie pachnieć, czy może być rozmrożona czy tylko świeża???? proszę o wypowiedź....
POZDRAWIAM
[2011-06-17 19:12]

Jack14

Tak trzeba kombinować co by z haka nie spadła i żadne tam leżenie na słońcu im świeższa tym lepsza. [2011-06-17 19:49]

ARTCHI

Tak trzeba kombinować co by z haka nie spadła i żadne tam leżenie na słońcu im świeższa tym lepsza.


A koledzy, powiedzcie mi czy ta wątróbka to ze ssaka, czy ptaszyny, najlepsza.... na jąką mieliście najlepsze wyniki????
 I jeszcze jedno pytanie, na suma mam zamiar wybrać się nad Bug, niestety jest to rzeka nadgraniczna i łapanie po zmroku jest tam zabronione, czy zdarzały się wam brania suma w dzień???? czy jest sens jechać i nastawiać się na suma od świtu, tak do południa???
POZDRAWIAM

[2011-06-17 20:38]

Wedkarz60

Witam Koledzy . Dodam że jeszcze bardzo dobre są piskorze na suma . U nas jak jest już sezon na suma to sprawdzaja się . Trudno jest ich złapać bo trzeba ich szukać po rozlewiskach , małych rowach obok rzeki albo jeziora . POZDRO
[2011-06-17 21:41]

sprinter420

wystarczy po deszczu wyjsc około 23 godziny i nałapać  rasówek ;p zawsze tak robie i na wątrobe wieprzową  [2011-06-17 21:42]

sprinter420

Mój najlepszy wynik na wątrobe jak dotąd to sum 4.7kg po zważeniu fotka i do wody to było cos fajnego pozdro 
[2011-06-17 21:46]

alkoholik16

piskorze ??!?!?!?!?!? sprawdź sobie regulamin bo go łamiesz ....
[2011-06-18 08:14]

getka

piskorz ryba czy szczur wodny??

a co powiecie mi o krewetkach sprawdziły by się na przynętę?
[2011-06-18 19:48]

Mim

a jaki sprzęt na suma jak żyłka i jak zamontowac zestaw
[2011-06-19 10:03]

filus81

http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=ZESTAW%20NA%20SUMA [2011-06-19 16:10]

Diablo

Witam Koledzy . Dodam że jeszcze bardzo dobre są piskorze na suma . U nas jak jest już sezon na suma to sprawdzaja się . Trudno jest ich złapać bo trzeba ich szukać po rozlewiskach , małych rowach obok rzeki albo jeziora . POZDRO


Witam,
A gdzie? na co i o jakiej porze łapiesz te piskorze? Chętnie bym spróbował...
Z góry dzięki za odpowiedź.

[2011-06-19 17:45]

piter4

Krewetki?coś słyszałem o tym,ale czy były efekty to nie wiem.Słyszałem że na to łowią sumiki.Na małym nurcie lub na stojącej wodzie można za przynętę założyć żabę,tylko trzeba związać jej tylne nogi i nie przebijać jej hakiem,tylko haczyk jest przy tylnych nogach żaby.Trafiają się spore sztuki.Pozdrawiam.
[2011-06-19 18:28]

piter4

Żabie wiąże się nogi po to żeby się nie zagrzebała w dnie.
[2011-06-19 18:31]

getka

przypominam że żaby.  i szczególnie piskorz ryba jest objęta bezwzględną ochroną. widziałem atraktory na suma o zapachu krewetki wiec pomyślałem że krewetka będzie też dobrą przynętą na wąsatego..
[2011-06-19 20:32]

maciejkorniluk

według mnie najlepszą przynętą na suma jest wątróbka i żywiec [2011-06-19 21:01]

getka

dobra każdy już wypróbował wątróbkę i rosówki i martwe rybki, ale mi nadal chodzi o inne przynęty. ktoś wymienił ślimaki, faktycznie są nawet poruszałem ten wątek. ale czy nikt nie łowi na bardziej wyrafinowane przynęty. np zapachy atraktora to krab, krewetka itp orientalne, a może paluszki surimi paczka 6 zł. oplotka z żyłki i na włosie do haka??
[2011-06-19 22:26]

Jack14

Pelet i kiedyś czytałem o killerze co się nazywał (jeśli dobrze pamiętam) "Bycza krew". Ponoć hit w USA. [2011-06-20 15:10]