Zaloguj się do konta

Przynęty na szczupaka w maju

utworzono: 2011/03/21 20:36
czesiuuu

Mam pytanie co do przynęt, które powinienem stosować na łowisku na którym łowię. Opisze wam łowisko. Woda jest przeźroczysta prawie, że krystalicznie czysta ( dno widać z 2 m ) Głębokość od 1 metra do 12 metrów. Podwodna roślinność MEGA rozwinięta. Pomoże ktoś jakie przynęty stosować. Chodzi mi tutaj o Szczupaczka.
[2011-03-21 20:36]

plotka97

Ja próbowałem w takich akwenach łowić na zielone twistery polecane w gazecie ale mi nie szło. Mimo to w tym sezonie też spróbuje, słyszałem że w czystych wodach mocno nasłonecznionych,czystych wodach kilerem może okazać się blaszka obrotowa  pomalowana sprayem na czarno. Tego na pewno spróbować nie zaszkodzi. Tak czy tak ja spróbowałbym mimo wszystko dużej wahadłówki np.: ALGA 3 lub kopyta przypominającego narybek płotki taki biały z czarnym grzbietem i czerwonym akcentem.Jednak trzeba się liczyć że te przynęty nie muszą być skuteczne kilerem może zostać zupełnie co innego.pozdrawiam [2011-03-21 21:01]

cytryn74

W tak czystej wodzie mi najlepiej zawsze spisywały się obrotówki w kolorze srebrnym bądź z naklejonym hologramem.Jesli zaś chodzi o gumy tak jak kolega wyżej napisał tez używam przeważnie na szczupłego biało-czerwono-czarnych a na sandałka raczej w żółtych barwach.Pozdro. [2011-03-21 22:18]

fymon95

Z mojego doswiadczenia wiem ze jak jest szczupak i żeruje to na wszystko weznie! a więc co założysz a żeruje to weznie! nawet na byle co ale to jest moje zdanie! [2011-03-21 22:25]

BlackFoX

W czystej wodzie bardo dobrze sie sprawdzaja wachadlowki przynajmniej z mojego doswiadczenia tak wynika gdyz swiatlo odbijane od niej jest dobrze widoczne i to naprawde przyciaga uwage ryb.  [2011-03-21 22:32]

cytryn74

Kolega fymon95 ma na pewno rację szczupak bierze prawie na wszystko tu chyba chodzi o własne preferencje :) [2011-03-21 22:35]

malin1988i

na poczatku maja szczupaka szukam na plyciznie stosuje woblety powierzchniowe i plytko schodzace gumy raczej polecal bym przezroczyste z brokatem pieprzem itp
[2011-03-22 20:20]

Esox w tym okresie bytuje tam gdzie jego pokarm,tam gdzie woda ma o kilka stopni więcej,na płyciznach i śródjeziornych blatach,wygłodniałe po seksualnych ekscesach potrzebują kopa nie drażnienia.Lusox meppsa idealnie tu pasuje,potężna fala hydroakustyczna połączona z wolnym prowadzeniem na granicy postoju skrzydełka sprawi że nie wytrzyma,że strzeli...:)Kolejnym faworytem jest tu stara poczciwa Kalewa,szczególnie 2 i 3,maxymalnie lekka,powolnie ciagana ,wykładająca sie z boku na bok ma na końcie już niejedną metrówkę...Nie sposób też pominać salmowskiego Jack-a,on plus wprawne ręce spinningisty to smiertelna broń na kaczodziobe,w paskudne ,słoneczne dni,złotym strzałem może okazać się spinnerbait.Jego inność nieraz ratowała skórę spinningistom.
[2011-03-22 20:47]