Przynęty na karpie i amury

/ 15 odpowiedzi
Witajcie koledzy ;)
2 Kwietnia mam zamiar wybrać się z rodzinką na staw hodowlany,pływają tam ładne karpie i amury .
Będę łowił raczej z gruntu na koszyczek , do dyspozycji będę miał 3 wędki na spółę z kolegą.
Co proponujecie założyć na hak o tej porze roku i jakiej zanęty użyć? :)
Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie łowiłem jeszcze karpi i amurów w kwietniu i nie wiem jakie przynęty zastosować .
pablos1000


Witam,

ja bym nad takie stwy dał zanętę Trapera lin-karaś na wody stojące i do tego dosypał kukurydzy i pinkę. W hodowlanych stawach przeważnie rybki są karmione kukurydzą lub przenicą więc kukurydza to dobry dodatek do zanęty. Ja łowiłem dwa lata temu w kwietniu na stawach w Grzegorzewicach i taka zanęta była ok. Na haczyk na jednej wędce biały robak a na drugiej kukurydza i pomimo że było wtedy zimno bo około 8 stopni to rybki brały. Wynik przez 4 godziny 5 karpi 1 linek i 1 jazik plus 2 duże karpie zerwane.

(2011/03/15 16:15)

RACHU85


Spróbuj na skórę z chleba,lub na miąższ z bułki,u mnie się sprawdza!A najlepiej spytać właściciela stawów czym karmi ryby i na to łowić! (2011/03/15 16:16)

sliwka15


Dzięki za podpowiedź;)
Koledzy wypowiedzcie się, każda porada na wagę złota ;) (2011/03/15 16:54)

gruby0113


jaka woda tzn. staw, napisz nazwę to ci coś może podpowiem . Jak widzę jesteś z wrocka (2011/03/15 17:49)

zosikxx13


Witam. Możesz też na kulki proteinowe (wanilia,śmietana,kukurydza,ochotka....) a do koszyczka zanęte wymieszaną z pinką,kukurudzą. Do zanęty możesz dodać kulki na które będziesz łowił ,tylko pokrój na mniejsze kawałki .POZDRO (2011/03/15 17:51)

sliwka15


z Wrocka z Wrocka ;p
Jade za Trzebnicę dokładnie przed Jaźwiny nad staw komercyjny, taki wypadzik relaksacyjny z rodzinką ;)
Jest to staw, z brzegu dno piaszczyste więc myślę że na głębokości również ;)
Chciałbym się trochę pobawić z karpikiem i amurem. (2011/03/15 17:54)

sliwka15


Koledzy no proszę pomóżcie ..
Napiszcie swoje typy i metody stosowane przez was.. (2011/03/15 19:58)

janmar


Ja zabrałbym białe robaki, kuku, kulki lub pellet waniliowy i na kazdej wędce inna przynęta. Próbuj też robić kanapki.
Jeżeli chodzi o zanętę to jakaś na ryby karpiowate z dodatkiem atraktora waniliowego. Do tego koniecznie to co na haczyku. Nie żałuj białych robaków do zanęty.

Połamania  (2011/03/15 20:53)

Jogu121


Witam.
jak bym jechał nad takie stawy to wziołbym ze sobą zanęte trapera Karp na wody stojące i dosypał bym kukurydzy i pinke. U mnie się to sprawdziło byłem wczoraj na rybach i złowiłem 2 karpie. Na haczyk założyłem 1 balałego i jedon ziarnko kukurydzy.
Pozdrawiam.
Połamania! (2011/03/20 10:02)

dudus791


kolego ja bym postawil na kulki 16mm truskawka lub miod

 

(2011/03/20 10:17)

matiuss


Jak stosuje na żwirowisku, a dokladnie Kryspinowie takie zestawy. Na jednej wędce biały robak, a na drugiej rosówka. Ładnie na wiosnę na to biorą. (2011/03/20 11:30)

matiuss


Zanęta feeder i dodaje troszkę kukurydzy lub pinki do tego. (2011/03/20 11:33)

rolo81


witaj koleżko byłem na tym stawie raz rok temu i powiem ci szczerze że kuku mi się sprawdziła nęciłem procą i łowiłem metodą włosową na parzoną kuku bo z puszki odpada drobnica nie da ci spokoju :))))))) i jeśli masz zamiar odchodzić od sprzętu to luzuj kołowrotki :))))))))))))) do nie jeden tam się kąpał :))))))))) bo wędki porywało pozdrawiam i życzę miłej zabawy z 20kg rybkami (2011/03/20 13:25)

szumik27


Ja zabrałbym białe robaki, kuku, kulki lub pellet waniliowy i na kazdej wędce inna przynęta. Próbuj też robić kanapki. Jeżeli chodzi o zanętę to jakaś na ryby karpiowate z dodatkiem atraktora waniliowego. Do tego koniecznie to co na haczyku. Nie żałuj białych robaków do zanęty. (2011/03/20 13:53)

michaltrzebnica


kolego o którym stawie mówisz? w skoroszowie czy wcześniej u pana Miturskiego? (2012/03/22 16:05)