Zaloguj się do konta

Przynęty na płoć

utworzono: 2011/02/01 17:59
maniek22

jak myślicie na jaką przynętę i w jakich miejscach najlepiej szukać płotek.Czy przy jakiś korzeniach drzew a może przy tartaku     [2011-02-01 17:59]

Inne nazwy: wandrówka, srebrzatka, ramiennica.

Rodzina: karpiowate
Występowanie: Wody Europy poza Półwyspem Iberyjskim, zlewiska Adriatyku oraz Grecji i  północnej Skandynawii, wody Azji. W Polsce we wszystkich wodach poza górskimi.
Ciało: Krótkie, wygrzbiecone, bocznie spłaszczone, krótka głowa, płetwy piersiowe dochodzą do płetw brzusznych. Grzbiet w kolorze ciemno-brązowym lub szaro-czarnym, połysk niebieski lub zielony, brzuch biały, boki jasno srebrzyste. Szare płetwy.
Długość ciała: 40 cm
Ciężar: 2 kg
Odżywianie: Małe osobniki żywią się planktonem, skorupiakami, małe larwy owadów. Większe ryby spożywają mięczaki.
Rozmnażanie: Tarło pod koniec kwietnia, w temp. Od 15 st. C. Ikra osadana na kamieniach lub roślinach. Jedna samica, o długości ok 10 cm, może złożyć ok. 2500 ziaren ikry. Młode wylęgają się po 12 dniach.
Rozwój: Po 20 dniach rozpoczyn asię aktywny tryb życia. Po osiągnięciu 5 cm długości ciało pokrywane jest łuską. 20 cm długości osiąga po uplywie ok 10 lat.
Długość życia: do 18 lat.
Tryb życia: Stadny, żerowanie w gromadach, niektóre w morzach. Tarło w wodach słodkich.
Znaczenie gospodarcze: Poławiana przez wędkarzy na wędkę i spławik.
Ochrona:
Wymiar ochronny     brak
Okres ochronny     brak
[2011-02-01 18:09]

roman76

witam kolegę ja możę napiszę gdzie ja łowię a koledzy pewnie dopowiedzą resztę ja łowię nad jeziorem na koszyczek i łowię tak daleko ilę mogę wyrzucić a przynętą jest kukurydza także pewnie na każdym zbiorniku jest inaczej raz bliżej raz dalej raz na kukurydzę raz na białe itp
[2011-02-01 18:24]

znasz się na rybach
[2011-02-01 18:25]

broz4

Plotki najlepiej biorą w korzeniach drzew lub w dołkach na rzece a biorą na białe robaki ochotkę i czasem na kukurydze ale to żadko sie zdarza 
[2011-02-01 18:52]

roman76

tutaj kolego się z tobą nie zgodzę ja łowię wyłącznie na kukurydzę ale pewnie to i tak zależy od tego czym podkarmiasz i na co rybki w danym łowisku mają ochotę
[2011-02-01 19:05]

Kicek999

Na wiosnę zdecydowanie najlepsza będzie ochotka lub w ostateczności pinka... Jeśli chodzi o kukurydzę to raczej nie poleacam,ryba musi naprawdę wtedy dobrze żerować i być duża i tylko latem ewentulnie jesienią.
[2011-02-02 09:44]

jak myślicie na jaką przynętę i w jakich miejscach najlepiej szukać płotek.Czy przy jakiś korzeniach drzew a może przy tartaku

Przy trzcinach, na podwodnych łąkach, łachach jasnego piachu pod wodą, na białego, na pinki, na ochotkę, na pęczak, pszenicę, ciasto, kuku, makaron, czerwonego itp. A przy tartaku to raczej możesz szukać drwali, cieśli i stolarzy. :)  

[2011-02-02 09:55]

maniek22

dzięki za porady   [2011-02-02 10:49]

niutek40

jak myślicie na jaką przynętę i w jakich miejscach najlepiej szukać płotek.Czy przy jakiś korzeniach drzew a może przy tartaku    

przy tartaku na trociny !

[2011-02-02 11:03]

witam łowiąc płotki na rzece głównie moją przynętą są kłódki praktycznie na tą larwe łowie od zawsze z bardzo fajnymi efektami,w łebie na kanale używam żółciutkiej kukurydzy [2011-02-02 12:08]

U mnie płotki najlepiej biorą na białe robaki,na kukurydze nawet nie spojrzą.Na rzece to najlepszą przynętą są larwy chruścika i pinka.Pozdrawiam
[2011-02-02 12:56]

michal7u8i

Ja proponuje łowić płotki na białe robaki i blisko korzeni drzew.
[2011-02-03 17:37]

kwl22

pinka zdecydowanie :)
[2011-02-03 17:59]

kick

o tej porze roku polecał bym na paste lub ochotkę pasta oczywiśćie na rzece
[2011-02-05 14:36]

MarcinN1992

Inne nazwy: wandrówka, srebrzatka, ramiennica.

Rodzina: karpiowate
Występowanie: Wody Europy poza Półwyspem Iberyjskim, zlewiska Adriatyku oraz Grecji i  północnej Skandynawii, wody Azji. W Polsce we wszystkich wodach poza górskimi.
Ciało: Krótkie, wygrzbiecone, bocznie spłaszczone, krótka głowa, płetwy piersiowe dochodzą do płetw brzusznych. Grzbiet w kolorze ciemno-brązowym lub szaro-czarnym, połysk niebieski lub zielony, brzuch biały, boki jasno srebrzyste. Szare płetwy.
Długość ciała: 40 cm
Ciężar: 2 kg
Odżywianie: Małe osobniki żywią się planktonem, skorupiakami, małe larwy owadów. Większe ryby spożywają mięczaki.
Rozmnażanie: Tarło pod koniec kwietnia, w temp. Od 15 st. C. Ikra osadana na kamieniach lub roślinach. Jedna samica, o długości ok 10 cm, może złożyć ok. 2500 ziaren ikry. Młode wylęgają się po 12 dniach.
Rozwój: Po 20 dniach rozpoczyn asię aktywny tryb życia. Po osiągnięciu 5 cm długości ciało pokrywane jest łuską. 20 cm długości osiąga po uplywie ok 10 lat.
Długość życia: do 18 lat.
Tryb życia: Stadny, żerowanie w gromadach, niektóre w morzach. Tarło w wodach słodkich.
Znaczenie gospodarcze: Poławiana przez wędkarzy na wędkę i spławik.
Ochrona:
Wymiar ochronny     brak
Okres ochronny     brak

Dodawanie postów nie polega na kopiowaniu fragmentu artykułu z Wikipedii czy z innej internetowej encyklopedii !!! Już w kilku wątkach widziałem "wkład" kolegi w debatę który polegał właśnie na wklejaniu w treść posta fragmentu opisu ryby o której mowa. To jest niezwykle irytujące! na pewno wiele kolegów się ze mną zgodzi...
( a jezeli chodzi koledze o zdobywanie punktów to proszę wrzucać każdy post po 2 razy w w 3cim poście napisać "ze sie komputer tnie" albo "ze ma się kłopoty z internetem" co juz nieraz widziałem na tym forum i na  wielu innych)
pozdrawiam.
[2011-02-05 15:08]