Przynęty na szczupaka zakupy w internecie

/ 26 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo spinningowe
Witam kolegów! Chciałbym zapytać was jakie przynęty polecacie kupić na szczupaka. Szykują się zakupy, choć do maja jeszcze daleko. Pozdrawiam!
u?ytkownik54189


Jest mnóstwo tematów tego typu na forum :) proponuję poszukac.. będziesz miał lekturę na calutki dzień

pozdro :)

(2011/01/13 20:21)

rafall


Domyślam się że szukać się nie chce co dobre-ale ja standardowo bym polecił kopytka białe od 5 cm oraz wachadłówki od nr.3 (2011/01/13 20:41)

u?ytkownik31058


A nie łatwiej napisać o przynętach, niż stroić wywody że wiele już jest takich wątków, kolego powyżej?! (2011/01/14 17:29)

rafall


No w odróżnieniu od Ciebie kolego ja napisałem mimo wszystko jakie przynęty a ty czemu nic nie napisałeś a zwracasz uwagę tytuł jest "na szczupaka" a nie "jak tu zwrócić uwagę"?! Pozdrawiam Ciebie (2011/01/14 18:53)

rafall


a to przepraszam-ale z Twojego posta wynikało że to tak jakby do mnie (2011/01/15 19:19)

u?ytkownik61065


A nie łatwiej napisać o przynętach, niż stroić wywody że wiele już jest takich wątków, kolego powyżej?!


kolega dobrze napisał dużo takich znajdziesz wystarczą chęci bo tego jest naprawde dużo

Pozdro

(2011/01/15 20:18)

u?ytkownik30634


No przecież! To może najlepiej od razu zablokować możliwość dodawania postów na forum, skoro odpowiedzi już są?! Na żadnym innym portalu nie zdarzają się takie sytuacje! Żałosne... (2011/01/25 20:30)

Rybczan


Witam.

Ja w sezonie 2010 stosowałem gumy Mikado Fishunter najlepszy był kolor biskupi-kardynał :) tzn guma od dołu ma kolor taki kardynalski :) a od góry czarny. Szczupaki u mnie dobrze na to brały ...łowisko Pogoria III ( Dabrowa Górnicza).

Pozdrawiam.

(2011/01/26 10:04)

tomczyslaw


Witam!!!

Polecam Koledze zakupić woblera (imitacja szczupaka). Osobiście stosuję cormorana 14 cm 32gr.

Bardzo łowny wobler na szczupaka i nie tylko ( boleń też go łyka ). Warto go mieć

Życzę sukcesów w sezonie 2011

(2011/01/26 16:29)

pstrag222


Tak ją przed mowca. woblerz szupako podobne. slidery oraz wahadla stare ale jare algi i gnomy (2011/01/26 17:15)

kaziks403


Witam.Proponuję: Dragon V-lures w rozmiarach 8-14cmgumy Lunker Sity zwłaszcza Shakergumy Delalande zwłaszcza miss SchadRelax ripper  Banjogumy Savage Gear zwłaszcza cannibal shad, Lb grub od 8cm, Manns twister kombinator 90
      Pozdrawiam (2011/01/26 18:49)

u?ytkownik62387


Z gum polecam kopytka i wszelkie rippery o szeroko chodzących ogonkach,a jeśli chodzi o obrotówkę to używam białą w czerwone paski,jest skuteczna nie tylko na szczupaki ale i okonie a używam blaszki nr 3 (2011/01/26 19:06)

bednar14


Troszkę mało o obrotówkach a przecież jest to najlepsza przynęta na szczupaki średniaki (2011/02/02 09:24)

SpinerZbok


Na dużych rzekach zawsze najlepsze wyniki miałem na rippery Manns oraz Jankesy, zwłaszcza perłowe i żółte z czarnym grzbietem. Kopyt nie polecam bo po co jak te wyżej są lepsze. Płytkie jeziorka i starorzecza to przede wszystkim zapomniane (dlaczego??) obrotówki, zwłaszcza srebrne i miedziane z jakimś czerwonym akcentem. W miejscach tych dobre też są pływające woblery w barwach okonia albo płoci. Zaskoczyć tez mogą średniej wielkości wahadłówki, spokojnie wachlujące (najlepiej czerwonym) ogonkiem. Generalnie nie ma co przy szczupaku bawić się w kolory, najlepsze przynęty to te przypominające barwami małe ryby. (2011/02/02 10:05)

Gacek065


Najlepiej na szczupaka obrotówki nr 3 lub 4 pozdrawiam (2011/02/02 18:53)

u?ytkownik61065


Nie ma na szczupaka przynęt na które napewno weźmie czasami łapałem szczupaki na woblery kleniowe kub sobie gumy,wobki i blachy w różnych rozmiarach i kolorach (2011/02/02 19:02)

dedik


JAK WIDZISZ KAZDY PISZE CO INNEGO BO KAZDE LOWISKO TO INNA BAJKA,I CO BY TU JESZCZE KTOS NIE NAPISAL TO WSZYSTKO BEDZIE SKUTECZNE!!!IM WIECEJ KOMBINACJI,ROZNORODNOSCI ,I CZASU NAD WODA TYM SZYBCIEJ POZNASZ SWOJE LOWISKO,ZACHOWANIE SIE RYB I SKUTECZNE ICH POLOWY!!! (2011/02/02 22:04)

gaudi xxxx


Witam jeśli chodzi o szczupaka to zdecydowanie polecam ci wahadłówki Alga 2,świetne są błystki wahadłowe firmy ular seria AL rozmiar 2 i 3-są do kupienia na stronie ular.pl.Z obrotówek polecam DAM Effzett numer 4 i 5 najlepiej model Dressed Stripe czyli skrzydełko w czerwone paski a na kotwiczce biało czerwony chwost.Z woblerów jeśli łowisz na wodach stojących polecam Ci wszelakie modele Salmo Perch kolory ph oraz hp czyli imitacje okonia.Z gum predatory mannsa kolor żółty,seledynowy,zielony i perłowy,dobre są też dwukolorwe rippery mannsa o długości 8cm,koloru żółtego z czarnym grzbietem,oraz seledyn z czarnym grzbietem.Sporo szcupaków zlowiłem też na ripper shada relaxa kolor 121 długość 7cm-są do kupienia w sklepie fishing-mart.com.pl.I nie zapomnij jeszce o błystce obrotowej na tzw..czarna godzinę,gdy nic już nie bierze,i po prostu ma się dosyć spinningowania-u mnie takim jokerem jest Mepps Agli Fluo numer 3, z białym skrzydełkiem,i skrzydełkiem zielono-żołtym.te przynęty zdecydowanie wystarczą na każdą wodę,i każdego szcupaka.Pozdrawiam-grzegorz (2011/02/05 10:37)

Kangur1979


U mnie sprawdzoną metodą na szczupłego są świetne obrotówki firmy ular (z regóły stosuję od 3-ki wzwyż,ok 15 gramówki), no i nieśmiertelne wahadłówki alga i gnom(złoto i srebro,można pokusić się też o "przydymienie").Pozdrawiam i połamania...już w maju... ;) (2011/02/13 23:25)

bartbefore


Do połowu szczupaków stosuję głównie blachy. Latem 2010 killerem okazała się srebrna obrotówka spinexa nr.2, a jesienią nabrałem zamiłowanie do alg głównie nr 1 i 2 w różnych kolorach. W mojej galerii możesz zobaczyć kilka zdjęć gdzie szczupale trzymają w zębach właśnie algi :) (2011/02/14 00:41)

celkowski


Jak szczupak to polecam obrotówki meppsa:

aglia long nr" 3,4,5 kolor srebrny,złoty,miedziany,z chologramem i bez niego.
aglia 3,4,5 kolor srebrny,złoty,miedzian z czerwonym chwostem
Bardzo łowny jest model Aglia Polonia(biało czerwone paski)
Aglia Fluo biała,seledyn(w mętnej wodzie dobrze się spisują)

comet nr' 3,4  srebrny,złoty,miedziaany z czerwonym chwostem (pompon).

I specjalnie dedykowany przez meppsa obrotówka na szczupaki istny killer to
Lusox w kolorze srebrnym i złotym nr' 3,4 z obciążeniem w komplecie (4,7,10,13g)

Z woblerów polecam ci kolego salmo slidery pływające od 7 do 9cm w kolorach okoń,płotka i "tygrysek"
salmo jack 18cm pływający
salmo perch
salmo pike 9cm pływający
salmo pike 9cm pływający(łamany)

gumy Dragona:

od 8,5cm do 12,5cm w kolorze rybki,albo perłowe z brokatem,moto-oil,biały,kardynalski z brokatem,biało niebieski z brokatem
pieprz z herbatą,miodowe zbrokatem z główkami dżigowymi musada od 5 do 15g możesz to dozbroić kotwiczką(żebyś nie miał skubania za ogonek)
Lunatic
Mutant
Reno killer
Buster
Fhantom

gumy Relax

Twistery 
od 8,5cm do 12,5cm w kolorze rybki,albo perłowe z brokatm,moto-oil,biały,kardynalski z brokatem
pieprz z herbatą,miodowe z brokatem z główkami dżigowymi musada od 5 do 15g morzesz dozbroić kotwiczką.

Również dobre są są kopytka  w podobnych kolorach jak wyżej

Dobre również łby końskie(dżig z paletką na krętliku)  z paletką long i comet do twisterów i kopytek (polecam relaxa do tego)

Dobrymi przynętami  na szczupaka i okonia były przynęty polskiej firmy sumex,lecz nie stety firma od dawna nie istnieje i  żadna firma nie podjeła się robić  tą rewelacyjną przynętę.Na szczęście mam jeszcze 3 takie :D

To był mój arsenał kolego na szczupaki,który nie zależnie na jaką wodę pojechałem(zapora,zalew,jezioro)sprawdzała mi się.
Pozdrawiam. (2011/02/14 01:22)

landrynagt


ja bzm polecal tez kopytko i wahadlowki.

kolor kopytka u mnie najlepiej spisywalo sie zolto czerwone jaxona normalnie killer na szczuplego

dobra byla tez obrotowka nr2 frimy Hart stara firma juz chyba tego nie ma a cos pieknego jaki na szczupaka i okonia. A ogolnie to polecam kupic troche tego i tamtego bo nie ma czegos uniwersalnego na kazde lowisko!!!!!!!! (2011/02/14 14:16)

celkowski


Masz racje kolego landrynagt dobre są wahadłówki,zapomniałem o nich dodać,dość późno pisałem  i dlatego(trochę zasypiałem) :/

Najlepsze są stare wahadłówki firmy POLSPING Alga 2,3 i Gnom 2,3 również sumy na nie uderzają.Miałem kiedyś przyjemność w postaci przyłowu 20 kg suma na zestaw szczupakowy.
Ale miałem frajdę.. :D Tańcowałem z sumem chyba z 20min,a zmęczony byłem jak po treningu na siłowni hehe...
Pozdro. ;) (2011/02/15 02:25)