Zaloguj się do konta

Przynęty na sandacza-kolor, ciężar, główki

utworzono: 2010/11/19 16:00
wedkarz90

Koledzy,pomóżcie dopiero co zaczynam. Przygodę z mętnookim i chciałbym się dowiedzieć jakie przynęty stosować. Chodzi mi o kolor wielkość firmę ciężar główek itp.
Więc proszę o pomoc.
Z góry dziękuje !!!
[2010-11-19 16:00]

filus81

Poszukaj na forum jest tego troche.
[2010-11-19 16:29]

sebas93

ja łowie na Wiśle i sandacze o tej porze roku biorą dobrze na białe gumy
tylko trzeba taką gumę dobrze dociążyć żeby szła po dnie
[2010-11-19 16:56]

wedkarz2309

Mariusz, możliwe, że jadę jutro na Oderkę ze spinem, powalczyć z zębatym/mętnookim...!:)

Wiem, że jeśli możesz, to piszesz się na wyjazd, więc...?:)

 

Ale to jeszcze nie jest pewne na 100%, czy pojadę...:)

 

Ps. Jeśli nie zostaną w wodzie te Twoje marchewy, to złowisz na nie sandacze, gwarantuję...:)

[2010-11-19 18:51]

Kolanko

Witam! Z mojego doświadczenia wędkarskiego polecam gumy (kopyta czy jak kto woli rippery) od 6 do 10 cm. Jest to przedział który sandaczowy odpowiada bardzo dobrze. Co do koloru to polecam białe gumy z jaskrawymi ogonkami przede wszystkim z zielonym, czerwonym i żółtym. Dlaczego akurat takie? Ponieważ sandacze ale też szczupaki chcą dominować w łowisku czy w ogóle w wodzie i gdy zobaczą jakiegoś nieproszonego gościa w dodatku z ogonkiem w kolorze który działa drażniąco chcą takiego intruza przegonić a co za tym idzie bardzo często atakują naszą gumę. Trzeba też pamiętać że sandacz bierze agresywnie i bardzo szybko, wystarczy pół sekundy spóźnienia i ryby nie ma.
Pozdrawiam
Dominik F.
[2010-11-19 20:28]

na zbiornikach zaporowych to podobno koguty są świetne, natomiast w rzece - gumy: żółte, białe, perłowe, marchewkowe...
[2010-11-19 21:14]

pawlikowski

przedwszystkim musisz dobrac odpowiednio ciezkie glowki do przynet, zeby Ci sie je dobrze prowadzilo, a ich ciezar zalezy od lowiska i jego wlasciwosci. Jesli chodzi o przynety to rzeczywiscie jest tego mnostwo, kopyta, biel, perla, czern, seledyn, marchewka, denaturat , bordo, czerwien i wszelakie kombinacje tych barw, niektorzy z powodzeniem lowia sandacze na wahadlówki.
powodzenia.
[2010-11-19 21:55]