Zaloguj się do konta

Przynęta - boleń dla początkujacego łowcy boleni

utworzono: 2012/10/12 18:27
sienik

Witam. Nigdy nie mialem stycznosci z ta ryba lecz widzialem jak w sezonie spiningisci holują ladne bolenie. Moim celem beda zbiorniki np zalew zegrzynski lub gnojno wiec wody spokojne.
Probowalem lowic na spiryty huntera lecz obylo sie bez ryb :P
Jesli ktos ma sprawdzone przynety na te zbiorniki lub jakie kolwiek rady na co to lapac chetnie poczytam :)
pozdrawiam
[2012-10-12 18:27]

kaban

Bolenie z wód stojących to poważne wyzwanie i poza kilkoma jak dla mnie przypadkowymi rybami na zalewie w Rzeszowie innych w takich wodach nie złowiłem. Sam jestem ciekaw czy ktoś ma jakiś w miarę sprawdzony sposób na te wody i te ryby.
[2012-10-12 13:30]

Mackos

Witam, 
ostatnio miałem średniego bolenia na Zalewie Zemborzyckim na Salmo horneta 4 imitacja płotki , więc myślę że woblery  4-6 cm powinny być OK.
  na płynące Salmo Tril to podstawa.
Pozdr, 
[2012-10-12 20:48]

szambel

WitamJa podobnie Boleń ok 2kg złowiony na Salmo hornet 4 imitacja płotki - tyle że połów w Wiśle (Warszawa), a nie w wodzie stojącej. Na tego samego woblera złowiłem bolenia na Zalewie SulejowskimPzdr [2012-10-18 10:05]

Mackos

dzisiaj na algę 2 miedź [2016-05-12 20:22]

pakul1206

Kolego bolenie z jezior to jest wyzwanie, złowiłem parę ale traktuje to jako dar z niebios a nie zamierzone łowienie. Najwięcej na małą wirówkę, żadne salmo, żadne gumy, żadne obcinanie ogonków, nic nie chcą żreć. Zaznaczam że bolenia jest w bród i to ogromnego ale prędzej za grzbiet go zaczepisz niż udeży w przynęte, przy dobrym żerowaniu masz co 20 sekund zajebiste udeżenie,chcę jeszcze sprawdzić 3d bleak i popróbować trochę zaraz po zmroku, może po ciemku będą się myliły, a rzerują jeszcze jakąś godzinkę w ciemności. [2016-05-12 21:07]

GBH

Na zbiorniki najlepsza na bolenie wirówka, np. wirek long II lub coś w tm stylu [2016-05-13 10:11]

Haryyy5

Podłużne wahadłówki i woblery plus szybkie (naprawdę szybkie) zwijanie. Czytałem że jak pozwoli się boleniowi przyjrzeć przynęcie to możesz zapomnieć że weźmie. Ale ze mnie niestety też żeden łowca boleni. To nie jest prosta ryba do złapania. [2016-05-13 10:19]

Trzoniu

O czym wy wszyscy mowicie... :( Polecam woblery Hunter A.Lipinskiego (np Spirit,Bolt ,woblery Matusiaka ) Mi tam się sprawdzają. [2016-05-13 14:26]

Trzoniu

Drugą istotna sprawa jest kolowrotek z szybszym przełożeniem np 6,2:1.Trzecią prowadzenie przynęty zmiennym tempem. [2016-05-13 14:32]

jacfar

na Gnojnie zapomnij o bolkach, przy tamtejszej ilości uklei i stynki nie nadwyrężaj ramienia :D niejeden próbował, nawet jako przyłów trafi się jak ślepej kurze raz w sezonie kilowa nędzota :D natomiast na Narwi w tamtych rejonach z powodzeniem możesz ustrzelić dorodną rapę na warkoczach za główkami, albo bojami - poza hand made'ami i ołowiankami sprawdzą się makrele albo inne błyskotki tego typu prowadzone szybko pod samą powierzchnią wody i naczelna zasada-rapa wali w kółko, więc najpierw trzeba nauczyć się obserwować i wiedzieć skąd startuje, bo to już połowa sukcesu :) [2016-05-13 20:48]

barrakuda81

Może zamiast woblera gumy jaskółki?Mnie się sprawdzają pomijając fakt że boleń ze stojącej wody to przypadek albo wogóle b. trudna ryba. [2016-08-31 10:50]