Przynęta najlepsza do nauki spinningu

/ 39 odpowiedzi / 4 zdjęć
Wasia


Gdyby ktos jeszcze mogl mi powiedziec jaka wielkosc kolowrotka bd dobra do polowu przynetami szczupakowymi. Lub polecic jakis konkretny kreciol za okolo 100 ;p
Pozdrawiam :) (2012/01/18 21:41)

54ek


ten na zdjęciu  to mój wczorajszy .... morda jak małe wiaderko ...więc nie ma co się szczypać z małymi blaszkami.   Jeśli masz pytania  i chciałbyś więcej konkretów o blaszkach i jak tym rzucać  prowadzić, kiedy i gdzie, to zapraszam ! - Chętnie pomogę ! 

Tylko pogratulować koledze WĘDKARZOWI.A może to byłaby czyjaś mamusia? (2012/01/18 22:41)

jaskul


Być może jest o przyłów, więc nie spieszmy się z krytyką....to , że szczupak ma okres ochronny nie oznacza , że w tym czasie nie wolno spinningować, a nigdy nie wiadomo co "uderzy".... Ja także proponowałbym zacząć od obrotówek - bardzo dobrze czuć ich pracę. (2012/01/19 00:15)

bartas89


"(...) to , że szczupak ma okres ochronny nie oznacza , że w tym czasie nie wolno spinningować, a nigdy nie wiadomo co "uderzy".... (...)"

czyli można spinningować ? na początku stycznia byłem nad jeziorem za białą rybą, obok na pomoście spinningowali. Przyjechał jakiś starszy pan i kazał im zwijać spinningi, bo w przeciwnym razie zadzwoni po straż rybacką. Mówił o tym że szczupak ma okres ochronny i wraz z tym nie można spinningować, ale przecież okonek nie ma... :] a tamci z pokorą zwinęli sprzęty i od razu odjechali. może powie mi ktoś jak to jest ? (2012/02/04 15:28)

z@mela


nie ma zakazu spinningowania   natomiast jest ZAKAZ ŁOWINIA/ZABIERANIA  ryb w czasie trwania okresu ochronnego  więc   to na co  sie nastawiasz i jakei masz intencje zalezy od  samego wędkarza .

Możesz spinningować  polując na okonie , klenie , jazie  i białoryb . Nikt nie moze mi zabronić  spinningowania perłowymi 8cm twisterami  w marcu bo przecież  nastawiam sie na karpie    dopiero gdy zlowisz szczupa   i go weżmiesz  to popelniasz  swiadome wykroczenie .

Z  życia wiem ze  gdy ktoś  chodzi z cięzkim spinem w marcu  to  raczej nie  mysl i o wypuszczaniu " przyłowów"  a  celowo nastawia się na zębacze :( (2012/02/04 16:00)

bartas89


dzięki zamela. jakby miał ktoś jakieś spostrzeżenia proszę także o odpowiedź.
wahadłówki POLSPING są kozackie! jak i wszelkiego rodzaju kopyta. (2012/02/04 16:09)

koksik2703


ja zacząłem od woblerów powierzchniowych (poperów), ale przerzuciłem się na obrotówki i małe twisterki (2012/02/04 17:11)

gruby1-g3myślę iż po prostu ćwiczyć i wyciągać wnioski a reszta sama przyjdzie, czy to guma czy cokolwiek jak sam nie dojdziesz jak prowadzić ją w danym łowisku to nic nie pomoże i czytać rzekę to podstawa....Pozdrawiam  (2012/02/04 17:11)

Zielony80


Ja zaczynałem od wirówek i wahadeł, jeśli gumy wtedy były to poza moim zasięgiem (2012/02/04 18:32)

z@mela


WYpowiedziałem się  wyżel  ale nie w temacie :/  a więc   do nauki  najlepsze  są oczywiście  błystki obrotowe   a to z prostego powodu ze   czuć ich pracę na kiju   nawet na  niskiej klasy  kneblu    no i są łowne .

Obrotówkami   powiedzmy w wielkosciach  nr  2    3  spokojnie polowisz okonie , szczupaki  dzieki   czemu   nie powinieneś  się zrazić do spinningu a z  czasem wraz z ewolucją    przejdziesz na  wahadła   do których pewnie nie bedziesz mial przekonania   ale są ŁOWNE :)  i skuteczne    , nastepnie   asortyment gumowey    ktory hest  dosyć  tani  ale tu juz  troche wiedzy i umiejetnosci trzeba miec aby poprawnie zaprezentowac kawalek  sylikonu :)   .  Gdzies pomiędzy wciśniesz woblery ktore  zazwyczaj  prowadzi  sie niezb yt wymyslnie   tylko  ich cena  może przerazić   adepta  spinningu   tak więc   połamania zycze w nowym sezonie :) (2012/02/04 18:47)

bartas89


a coś na temat kołowrotka ? (2012/02/04 18:59)

z@mela


kołowrotek   tutaj o wyborze  decyduje zasobność portfela , napał  jaki masz  na wędkarstwo i pare innych czynników  .

Gdybym zaczynał  spinningować  to zapewne zaczął bym od kija  w przedziale 5/7 - 21/25/30g  cos w tym przedziale jako  kij najbardziej uniwersalny  a do  tej gramatury paują 2  wielkości kolowrotka    2500 i  4000 .  O samej wielkości  powinien decydowac fakt wyważenia kija przez  młynek a  to nalezy wytestować na kiju.
Co mogę jeszcze podpowiedzieć   lub podać konkretną  marke i model   to moze Shimano Nexave  2500  FB czyli z górnym hamulcem   lub z dolnym jak Ci pasuje hcoc wole  z górnym   - koszt takiego kolowrotka okolo 160zł .  Model  4000  pewnie jest troche droższy. Jak nie masz przeznaczone mniej kasy  to  istnieją  także tańsze modele  Alivio . Catana  .... (2012/02/05 00:18)

szkarlupnia3


"(...) to , że szczupak ma okres ochronny nie oznacza , że w tym czasie nie wolno spinningować, a nigdy nie wiadomo co "uderzy".... (...)"

czyli można spinningować ? na początku stycznia byłem nad jeziorem za białą rybą, obok na pomoście spinningowali. Przyjechał jakiś starszy pan i kazał im zwijać spinningi, bo w przeciwnym razie zadzwoni po straż rybacką. Mówił o tym że szczupak ma okres ochronny i wraz z tym nie można spinningować, ale przecież okonek nie ma... :] a tamci z pokorą zwinęli sprzęty i od razu odjechali. może powie mi ktoś jak to jest ?


Serio się zwinęli? :D   
Być może ...
1. Nie mieli zezwoleń na połów ryb i/lub karty wędkarskiej, a jak mieli to ...2. dla świętego spokoju przenieśli się w inne miejsce.
Generalnie to spinningować można w wodach PZW przez cały rok, o ile warunki atmosferyczne na to pozwalają i nie stoi na przeszkodzie uchwała jakiegoś ZO PZW zabraniająca stosowania tej metody w danym czasie i w danym łowisku. 
pozdrawiam (2012/02/06 19:49)

Diablo


Ja zaczynałem od wirówek ( obrotówek). Nie wiem czy chcesz łowić na wodzie stojącej czy rzece. Jeśli rzeka to polecam obrotówki jeśli stojąca woda woblery. No i jeszcze kwestia pieniędzy. Jak masz mało kasy to tylko gumy. Na początku troche się tego urywa... (2012/02/07 00:03)