Przynęta na płoć i wzdręgę

/ 30 odpowiedzi
kierownik


Na wzdręgę proponuję czerwoną pinkę na haczyku 18, na mniejsze płotki ochotka na haczyku 18. Natomiast na duże płocie polecam lekko pęknięte ziarenko pszenicy na haczyku 14 lub ziarenko kukurydzy. Czasami przyłów w takim przypadku może być całkiem nieoczekiwany:)  (2010/06/05 21:01)

lynx


ja stosuje pinkę i ochotkę  i haczyk 18-20 cos takiego,jeszcze nigdy nie slyszalem ze na rosowy lapie sie plocie ?

Takie metrowe. (2013/05/28 22:19)

lynx


kolego ziomek skoro nie słyszałeś o tym że można łowić płoć na rosówki to widać za krótko żyjesz na tym świecie hehe bez urazy ale płoć można złowić na wszystko a rosówka to wręcz jedna z lepszych  przynęt mówimy tu ciągle o płoci a nie o  ploteczce duże płocie łowi się na rosówki kukurydzę i groch najwięcej dużych płoci trafiłem na rosówki i groch mówimy o sztukach koło 0,5kg płocie skutecznie można łowić również na spinning np na drobne cykady to świetna zabawa wracając do tematu pluć teraz gromadzi się na tarło i bierze dość dobrze a nawet świetnie do tarła z reguły przystępują jako pierwsze młodsze osobniki a dopiero potem dorodne osobniki ja osobiście uważam że łowienie płoci w tym okresie nie jest zbyt chwalebne dlaczego ??? osobniki mają w sobie ikrę mlecz i to bardzo mi osobiście przeszkadza 2 sprawa pluć często staje się łatwym łupem aż za łatwym i jest poławiana w nadmiernych ilościach tak samo dzieje się z jaziami przed tarłem ich populacje są przetrzebiane przez wędkarzy jeśli chcesz w dalszym ciągu łowić płoć przed tarłem 2 razy pomyśl zanim ją weźmiesz z łowiska czy warto pomyśli ile ta płoć ma teraz w sobie ziarenek ikry i jak może to wpłynąć  na nowe pokolenie tej że ryby

Chyba mas na myśli małe rosóweczki. Nie wiem jak by pobrała rosówke wiekszą od siebie.
Rosowka grubosci palca jak sie rozciągnie to ma długośc 30 cm albo i wiecej. (2013/05/28 22:27)

dunster35


Ja swoją największą płoć ( 38 cm) na czerwonego tak samo wzdręgę . (2013/06/19 19:52)