Zaloguj się do konta

Przynęta na karpia w rzece - San, Wisła, Odra

utworzono: 2013/07/11 14:34
sazan5

Cześć.Na jaką przynęte złowić karpia w rzece ?. Łowie na Sanie . Czekam na odpowiedzi . [2013-07-11 14:34]

Cześć!
A czy są tam w ogóle karpie? Bo często w takich rzeczkach nie ma karpi niestety.:)

Pozdrawiam
[2013-07-11 12:15]

Hannibal1985

Jeśli te karpie tam są to na kulki [2013-07-11 13:41]

Abramis96

Na rzekach to trzeba miec szczescie zeby zlowic karpia. Ale jak bys necil kukurydza to moglbys cos dostac. [2013-07-11 17:32]

sazan5

w sierpniu w tamtym roku mój kolega złowił kilka sazanów  4kg, 4,5 kg , 9,5kg i amura na 6  [2013-07-11 18:33]

catrinna

Kulki, kulki, kulki, pellet, pellet, pellet ;) [2013-07-11 22:32]

Wy tylko kulki proteinowe ja jeszcze nigdy nie łowiłem na kulki bo za drogo to wychodziJa zawsze jakies kuku + dip i białe na hak i nie raz karpia wyciągałem . jak kto woli . [2013-07-12 11:26]

bolekr

Wy tylko kulki proteinowe ja jeszcze nigdy nie łowiłem na kulki bo za drogo to wychodziJa zawsze jakies kuku + dip i białe na hak i nie raz karpia wyciągałem . jak kto woli .

Bo karpiowanie to droga pasja.. Coś za coś...


[2013-07-12 12:48]

JKarp

" Bo karpiowanie to droga pasja.. Coś za coś..."
Zależy na jakim etapie jesteś i na jakim standardzie Ci zależy ;-)))Równie dobrze można tak powiedzieć o spinie, spławiku, wędkarstwie morskim, muchowym ...JK

[2013-07-12 13:09]

Ogólnie wędkarstwo to drogi sport . Co do kulek to zależy na jakim łowisku bo jak zaczynałem na kulki proteinowe na PZW/rzekach / itd. i nic nie brało a jak zawsze na włos dałem jakies kuku to brania były częste . Wszystko zależy od tego czy kiedykolwiek na łowisku było łowione i nęcone kulkami . Bo np u nas na łowiskach to dominuje w nęceniu kukurydza  ew pellet . ;)Pozdrawiam. [2013-07-12 13:15]

Ogólnie wędkarstwo to drogi sport . Co do kulek to zależy na jakim łowisku bo jak zaczynałem na kulki proteinowe na PZW/rzekach / itd. i nic nie brało a jak zawsze na włos dałem jakies kuku to brania były częste . Wszystko zależy od tego czy kiedykolwiek na łowisku było łowione i nęcone kulkami . Bo np u nas na łowiskach to dominuje w nęceniu kukurydza  ew pellet . ;)Pozdrawiam. [2013-07-12 13:15]

damiano89

Nie należy tez nastawiać tak, że jak kupisz drogie kulki czy inne przynęty to będą ryby brały;D Wszystko musi być poparte wiedzą wedkującego i sporym szczęściem;) Ja staram się obierać strategie inne niż wszyscy na danym łowisku i to się czesto sprawdza;D
[2013-07-12 13:21]

JKarp

" Wszystko zależy od tego czy kiedykolwiek na łowisku było łowione i nęcone kulkami ."
Nie - to zależy od jakości samych kulek, ich składu no i preferencji smakowych karpi np tam gdzie jest dużo pokarmu naturalnego ciężko złowić karpia na kulki tzw gnioty. Co prawda teraz ciężko kupić kulki przypominające wyglądem plastelinę ale kilka lat temu różnie z tym było.
JK [2013-07-12 13:29]

damiano89

Co do łowienia na rzece to trzeba długo nęcić. Ja do tego celu bym użył kuku, trochę taniej wyjdzie bo co 3 dzień 30 kg można śmiało sypać i co najmniej dwa tygodnie;) w łowisko wejdzie na pewno sporo drobnicy, ale karp na takim miejscu tez zawita, również amur.  Nęcic kulkami zaczołbym pod koniec okresu nęcenia, oczywiście kukurydza też;D można dać też jakieś nasionka typu groch czy bób czy np orzech tygrysi;)
[2013-07-12 13:32]

Rumcojs

Jeśli kulki za drogie to syp ziarna jak wyżej koledzy piszą:) Groch, fasola, kukurydza. Możesz spróbować też ziemniaków:) A na co Twój kolega łowił te karpie?
[2013-07-12 22:53]

cebullos

ja tam nęce kukurydza peletem ziarnami róznymi... gotuje sobie kuku tak żeby nie była za miękka i zakładam po dwa ziarnka na włos i efekty są :)

ostatnio kolega złapał amura ponad 11kg na jedno ziarnko kuku na włosie także da się.. ? da :)
[2013-07-12 23:46]

MadmaxM4

ja tam nęce kukurydza peletem ziarnami róznymi... gotuje sobie kuku tak żeby nie była za miękka i zakładam po dwa ziarnka na włos i efekty są :)

ostatnio kolega złapał amura ponad 11kg na jedno ziarnko kuku na włosie także da się.. ? da :)


da sie tylko, że karpiowanie polega na selektywnym wedkowaniu z ustawieniem na okazy. możesz złapac i 20kg amura na jedno ziarko kuku ale sam dobrze wiesz, że to czysty przypadek. kolega niedawno wyciagnał karpia 8kg na pęczek białych robaków, jak dla mnie obydwa przykłady to przypadki wiec kulki jak narazie króluja. [2013-07-13 09:09]

kuba12345335

Powiem mam ze wy te ryby to tylko jedno i to samo kulki pellet . Te ryby sa już tym przejedzone moze sprobojcie cos innego czego ryby zadko dostaje. zgadzam sie kulki to dobra metoda ale mozna tgez na kukurydze . i u mnie taki koles o lowil na kule z salata i  amur 2,5 kili zlowil wiec moze takie strae metody sprobojcie ;d
[2013-07-14 13:53]

damiano89

kukurydza to dobra przynęta, ale mało selektywna;) Jeśli chodzi o połów dużych karpii to tylko kulka;) a tak wracając do tej sałaty to ostatnio trafił mi się na pęczak przy połowie karasia amurek 3.5 kg, ale to ewidentny przyłow w tym dniu gdyż byłem bawic się z drobnicą;)
[2013-07-15 17:18]