Przynęta na lina i karasia

/ 30 odpowiedzi
przemo1980


Na stawie gdzie lin to główna ryba , można ewentualnie spróbować na pickera .Żyłka 0,12 mm ( 2 kg ) na przyponie 50 cm  , haczyk 14 , ciężarek 7 g  najlepiej bez rurki anty-splątaniowej.Na przynętę ochotka.a te 7 g to skąd się wzięło ? Jeśli można wiedzieć...
O wagę ciężarka mi chodzi oczywiście :)


Sprawdzony zestaw na leszcza i lina w listopadzie i tyle...
Ochotka na hak  -dlatego ,że mamy późną jesień a im bliżej zimy tym mniej pokarmu. Ochotka  i kiełż zdrojowy to główny pokarm  w zimnych porach roku, szczególnie zimą - ochotka jest stosunkowo łatwo dostępnym pokarmem dla ryb.

chodzi mi tylko o ten ciężarek.
Jak dam 8 g to już będzie lipa,tak ?

Siedem  gram musi być i koniec. Pięć to za mało , bo picker to jednak wędka gruntowa ( z dolną granicą ciężaru wyrzutowego np :10 g) ,ale z drugiej strony w chłodnej porze roku  liczy się każdy dodatkowy gram. To tak jakbyś łowił na spławik 3 gramowy ( z 3 gramami na żyłce) , podczas gdy wystarczyłby spławik 2 gramowy - z dwoma gramami na żyłce - na co ten jeden dodatkowy gram ołowiu ? Można też zamiast ciężarka , założyć plastykowy koszyczek zanętowy.

3 gramowy spławik będzie stawiał większy opór co jest ważne przy delikatnych chimerycznych braniach , tak oczywiście. No ale ten ciężarek (oliwka przelotowa) o gramaturze 7 g. i ani grama mniej czy więcej jest super :) (2012/11/20 16:21)

RafaRyb


Polecam na karasia i lina zanęte Dragon lin-karas zielona . (2014/02/11 21:25)

Jędrula


Polecam na karasia i lina zanęte Dragon lin-karas zielona .

A jak do niej dosypać cynamonu ,to na moich wodach jej skuteczność rośnie o 100 % .

(2014/02/11 21:30)