Zaloguj się do konta

Przynęta na haku

utworzono: 2012/07/21 23:35
afi21

Witam kolegow... mam banalne pytanie ale dla mnie jakze wazne mimo iz jestem poczatkujacym wedkarzem. Chcialbym sie dowiedziec jak zakladac przynety na hak bo na pewnym filmie wedkarskim widzialem jak gosc zakladal robala i wystawal grot haka a ktos kiedys mi powiedzial ze grot musi byc schowany zeby ryba go nie widziala??? czy to prawda ze grot musi byc schowany ze ryba go widzi czy moze wychodzic z przynety ??? moze dlatego tak zadko mam brania bo zawsze grot probowalem ukryc w przynecie ...

Z gory serdeczne dzieki 

i pozdrawiam afi21

[2012-07-21 23:35]

łagu

Moim zdaniem wystawiony grot ma ułatwiać zacinanie a rybie chyba nie przeszkadza.Ja wystawiam grot chaczyka [2012-07-21 23:21]

89krzysztof

Ja grot chowam. Czerwone robaki są na tyle miękkie, że przy zacięciu bez problemu haczyk się przez nie przebije. Inaczej ma się rzeczy przy robakach białych.  [2012-07-22 08:01]

wedkarz2309

Osobiście, grot staram się mieć zawsze odsłonięty, a biorąca ryba w 90% i tak się sama zacina podczas brania i niejednokrotnie, zacinanie, jest wręcz niewskazane (łowię w Odrze na feedery).Gdy grot jest całkowicie schowany, biorąca ryba, gdy wyczuje jakiś podstęp, bardzo łatwo ją wypluwa.
Oczywiście nie jest to jakaż żelazna zasada, ale takie są moje odczucia po x godzinach, spędzonych nad wodą...:) [2012-07-22 09:20]

mario117

Ja hak staram się chować ale nie jest to zasadą. [2012-07-22 10:06]

JKarp

Witam kolegow... mam banalne pytanie ale dla mnie jakze wazne mimo iz jestem poczatkujacym wedkarzem. Chcialbym sie dowiedziec jak zakladac przynety na hak bo na pewnym filmie wedkarskim widzialem jak gosc zakladal robala i wystawal grot haka a ktos kiedys mi powiedzial ze grot musi byc schowany zeby ryba go nie widziala??? czy to prawda ze grot musi byc schowany ze ryba go widzi czy moze wychodzic z przynety ??? moze dlatego tak zadko mam brania bo zawsze grot probowalem ukryc w przynecie ...

Z gory serdeczne dzieki 

i pozdrawiam afi21


CześćA ktoś kiedyś powiedział rybie, że to coś to haczyk?Karp nigdy by nie wziął na włos bo cały haczyk jest widoczny.Kiedyś jak dużo więcej czasu poświęcałem feederom białe były tak zakładane, że grot haczyka był widoczny.JK [2012-07-22 10:29]

zibipilkarz

Podobno przy białych robakach grot powinien byc zawsze odsłonięty natomiast przy kukurydzy zasłonięty. Nie wiem kolego czy tak jest napewno ale tak mi się obiło o uszy.
[2012-07-22 13:08]

marcin4321

ja przy kuku, czerwonych robakach i białych,kuleczkach z chleba czy skórce od chleba, aa nawet rosówce, zawsze mam odsłonięty grot, poniewaz ma on ulatwic zacięcie, a to ze ryba sie wystraszy tego to nie prawda. : )
[2012-07-22 13:33]

Carol73

Zajrzyj tutaj jest wszystko czarno na białym :
http://www.frogster.za.pl/robak/robak.html
[2012-07-22 14:10]

afi21

OK wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi bede sprawdzal i notowal :)  [2012-07-22 22:02]

vittorio

ma racje kolega który pisze o karpiu i włosie ryby nikt nie uświadamiał w temacie  grot więc nie wie o tym
[2012-07-23 12:14]