Przynęta na ryby - przynęta naturalna czy sztuczna

/ 11 odpowiedzi
Która przynęta jest lepsza i bardziej efektywna. Chodzi mi głównie o dorsze. Mam w domu dżdżownice, kulki i gumowe ryby. Łowiłem na każdej przynęcie. Złowiłem tylko 1 dorsza na dżdżownice, ale to był chyba czysty przypadek. Które przynęty są lepsze na dorsza, NAATURALNE czy SZTUCZNE.
pozdrawiam.
Kiris


Wydawać by się mogło to oczywiste, że naturalne. Ale jak to z rybami ( nie tylko dorsze) nigdy nic nie wiadomo i między innymi na tym polega urok i czar wędkarstwa. Pozdrawiam (2009/02/05 10:15)

u?ytkownik6247


mówiąc szczerze to raczej powinieneś popytać wśród puckich kaszubów-rybaków.tam was pełno. kazdy ma swoje sposoby. poza tym sa strony dla wedkarzy morskich i tam znajdziesz pełno porad. (2009/02/05 13:54)

u?ytkownik3921


Wszystko zależy od metody i miejsca. Ja najwięcej brań miałem na szprotkę, ale np. w portach i w ich pobliżu częściej zamiast dorsza trafiały się flądry i sandacze. Dlatego bardziej efektywny jest pilker, albo ciężka wahadłówka. We Władysławowie z główki portu i z gwiazdobloków najlepiej sprawdzały się największe "Morsy" czy "Tobiasze"-długie wąskie wahadłówki. Z kutra najlepsze są pilkery, nawet do 250gr zależnie od głębokości i obowiązkowo przewieszka powyżej pilkera. (2009/02/06 00:16)

kalmar


co to ta "przewieszka" powyżej pilkera?? (2009/02/06 08:57)

u?ytkownik3921


Oczywiście chodziło o "przywieszkę", a jeśli pytasz co to- jest to dodatkowa sztuczna przynęta na krótkim przyponie (jak na troku bocznym). Dopuszczalne są dwie sztuki. Zazwyczaj jest to po prostu niewielka gumowa przynęta np. ośmiorniczka lub zwyczajny duży haczyk owinięty folią aluminiową. W wodzie robi to wrażenie małych rybek lub innych żyjątek i często dorsz nie atakuje pilkera, a właśnie przywieszkę. Dodam, że na niewielkich głębokościach można zastosować sam duży złoty haczyk-tak jak na śledzia. (2009/02/06 12:59)

kalmar


ok :) już rozumie, dzięki ;) nie znam jeszcze nomenklatury :) (2009/02/06 14:53)

matixa


Na Dorsza Najlepsza przyneta to przyneta Sztuczna (2009/07/11 14:59)

kielon39


Witam.kalmar jeśli chcesz się dowiedzieć co to jest ta "przewieszka" po wyżej pilkera tak dokładnie to podaje Ci linka : http://peb.pl/filmy-dokumentalne/143755-rapidshare-wedkarstwo-moje-hobby-6.html A ty sobie popatrz jak to ściągnąć w PORADY temat:"co robie żle"Pozdrawiam.Połamania:):) (2009/07/11 20:19)

kielon39


film nazywa się UST-124 Wielka majówka (2009/07/11 20:22)