Przynęta na jesiotra

/ 27 odpowiedzi
Witam! Chcę się dowiedzieć jakie przynęty naturalne stosować na jesiotra , jakie haczyki , zestawy itp . Chcę go złowić na żwirowni , głębokość od 5m do 7m .
RadosnyRabarbar

Syfiarz nie wcinaj tu Wikipedii bo tylko to są prawdopodobnie źródła o rybach :D . Raz obiło mi się o uszy że na komecji na rosówke biorą jak głupie (2012/05/29 18:04)

JKarp

CześćBiorą w zasadzie na wszystko: robale różnej maści i nazwy do kulek.JK (2012/05/29 20:39)

basiasia

Pożywienie Jesiotra stanowi fauna denna, larwy owadów, skorupiaki, itp. Powszechnie wiadomo, że w akwenach, w których możemy wędkować jesiotra tej fauny ze względu na gęste zarybienie po prostu nie ma i Jesiotr bierze praktycznie na wszystko co uda mu się znależć.
(2012/05/29 20:53)

mielec

Panowie i panie Jest pytanie dajemy odpowiedź. Nie wyciągamy genezy jesiotra bo to nie to pytanie.

Pozdrawiam. (2012/05/29 21:06)

użytkownik119919

Pożywienie Jesiotra stanowi fauna denna, larwy owadów, skorupiaki, itp. Powszechnie wiadomo, że w akwenach, w których możemy wędkować jesiotra tej fauny ze względu na gęste zarybienie po prostu nie ma i Jesiotr bierze praktycznie na wszystko co uda mu się znależć.

"Pożywienie Jesiotra stanowi fauna denna, larwy owadów, skorupiaki, itp." Ten moment , daje dużo do myślenia ... Wymieniono faunę denną , larwy owadów , skorupiaki - nie po dwukropku ( wymieniając te organizmy jako przykłady fauny dennej ) ,ale po przecinku - co oznacza ,że autor tej wypowiedzi , nie bardzo rozumie co kryje się pod pojęciem "fauny dennej". Tymczasem wymienione po przecinku ( nie po dwukropku ) żyjątka to właśnie jej przykłady... Zdanie to powinno wyglądać tak :
"Pożywienie Jesiotra stanowi fauna denna:  larwy owadów, skorupiaki, itp a wtedy byłby to zapis poprawny , choć mimo wszystko  nadal  mocno ocierający się o niskich lotów encyklopedię . Myślałem ,że za chwilę pojawi się tutaj stwierdzenie :"Jesiotry żywią się BENTOSEM " - na szczęście jednak się pomyliłem . Rozmaici "krasomówcy" próbując w ten sposób dowieść swego znawstwa i klasy - uzyskują w ten sposób  efekt zupełnie  odwrotny ."Harakiri" i mała kompromitacja . Wszyscy oni wypowiadają się w tym wątku ,zupełnie jakby kiedykolwiek , mieli zaszczyt obcować z rybą o nazwie "JESIOTR" - znając doskonale jej preferencje pokarmowe i ekologiczne . Mało, który  Polak ma choć krztę pojęcia  o tym , czym jest ekologia , ani nie potrafi odpowiedzieć na pytanie : "Jesiotr - co to za ryba ?" Sądzę jednak ,że każda rozsądna osoba potrafi zdobyć się choć na skromny gest ubolewania - nad faktem , iż ta grupa dostojnych ryb - bardzo starego skądinąd gatunku , jest przez rozmaite środowiska utożsamiana z łowiskiem komercyjnym i hodowlą stawową - miejscem bytowania krzyżówek , ryb spodlonych ludzką ręką i form pośrednich , w których nikt nie dopatrzy się już  ni ryby , ni gatunku .
(2012/05/30 21:53)

basiasia

"Pożywienie Jesiotra stanowi fauna denna, larwy owadów, skorupiaki, itp." Ten moment , daje dużo do myślenia ... Wymieniono faunę denną , larwy owadów , skorupiaki - nie po dwukropku ( wymieniając te organizmy jako przykłady fauny dennej ) ,ale po przecinku - co oznacza ,że autor tej wypowiedzi , nie bardzo rozumie co kryje się pod pojęciem "fauny dennej". Tymczasem wymienione po przecinku ( nie po dwukropku ) żyjątka to właśnie jej przykłady... Zdanie to powinno wyglądać tak :
"Pożywienie Jesiotra stanowi fauna denna:  larwy owadów, skorupiaki, itp a wtedy byłby to zapis poprawny , choć mimo wszystko  nadal  mocno ocierający się o niskich lotów encyklopedię . Myślałem ,że za chwilę pojawi się tutaj stwierdzenie :"Jesiotry żywią się BENTOSEM " - na szczęście jednak się pomyliłem . Rozmaici "krasomówcy" próbując w ten sposób dowieść swego znawstwa i klasy - uzyskują w ten sposób  efekt zupełnie  odwrotny ."Harakiri" i mała kompromitacja . Wszyscy oni wypowiadają się w tym wątku ,zupełnie jakby kiedykolwiek , mieli zaszczyt obcować z rybą o nazwie "JESIOTR" - znając doskonale jej preferencje pokarmowe i ekologiczne . Mało, który  Polak ma choć krztę pojęcia  o tym , czym jest ekologia , ani nie potrafi odpowiedzieć na pytanie : "Jesiotr - co to za ryba ?" Sądzę jednak ,że każda rozsądna osoba potrafi zdobyć się choć na skromny gest ubolewania - nad faktem , iż ta grupa dostojnych ryb - bardzo starego skądinąd gatunku , jest przez rozmaite środowiska utożsamiana z łowiskiem komercyjnym i hodowlą stawową - miejscem bytowania krzyżówek , ryb spodlonych ludzką ręką i form pośrednich , w których nikt nie dopatrzy się już  ni ryby , ni gatunku .

I zajęło Ci to 24 godziny? (2012/05/30 23:13)

crazyrider

hi ja mieszkam w niemczech i lowimy tutaj jesiotry bardzo dobrze na wedzonego lososia,oraz na halibut pellets zgadza sie ze na robaki czerowne czy biale ale to slabo.wedzony losos dominuje. (2012/06/06 07:22)

crazyrider

hi ja lowie jesiotry na wedzonego lososia i na halibut pellets na robaki tez biora ale losos bije wszystko na leb. (2012/06/06 07:28)

crazyrider

hi ja lowie jesiotry na wedzonego lososia i halibut pellets. (2012/06/06 07:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

przemasdhw

kolego na prywatnych stawach zlapiesz na wszystko jedyny warunek to szukac rynien gdzie jesiotr lubi siedziec ja w tym roku zlapalem jesiotra na biale robaki. W swoim naturalnym srodowisku to PODOBNO jesiotr bardzo lubi filety z ryby i to najlepiej troszke zepsutego i oczywiscie z gruntu bo jesiotr ma gebe przystosowana do wsysania pozywienia z gruntu (2012/06/06 18:55)

użytkownik119919

Nie ma jednolitej przynęty na rybę hybrydę (, która nie jest gatunkiem) -   zwaną besterem oraz inne (już gatunki ) ryb z rodziny jesiotrowatych , hodowane w Polsce przez złych , chciwych ludzi .Wielu ludzi udaje się nad wody - gdzie te ryby są hodowane - z zamiarem złowienia "jesiotra ", tylko w czym tutaj tkwi przyjemność i kwintesencja hobby zwanego z wędkarstwem ? W tym ,że ktoś idzie nad wodę , gdzie jedyną rolą ryby - jest dać się złowić przez każdego , kto wie do czego służy wędka ? 
Nie można nazwać tego łowieniem jesiotra (choć rzadko hodowana siewruga , jesiotr syberyjski i rosyjski oraz  często spotykany w hodowli sterlet - nimi są ).
Nie można tego nazwać wędkarstwem - mimo ,że  łowiący te ryby  , posługuje się wędką podczas trwania "aktu łowienia ".
 Nie można tego nazwać - miłością do polskiej przyrody  (tej , która umiera  i pada na pysk z powodu niechlujstwa Polaków ) , ciekawością  świata i chęcią czynienia dobra dla środowiska ... Nie można , nie można , nie można do szóstej potęgi. (2012/06/06 20:09)

tstaros

kolego carrington,

mam jedno pytanie: czy ty w ogóle jesteś wędkarzem? Bo mi się zdaje że nie, a twoja obecność na forum ma za zadanie jedynie siać ferment.

(2012/06/07 09:50)

PeBe67

ja np.zlowilem kolo 6 sztuk miedzy 6,7,8 kg na kukurydze:) (2013/04/18 01:10)

użytkownik145121

A ile Ciebie taka wątpliwa przyjemność kosztuje ? - no chyba , że piszesz o gliniance / żwirowni / w Kanadzie.Tam najlepiej się sprawdza na haku siateczka wypełniona ikrą łososia.  (2013/04/18 02:29)

Karol96

Ja słyszałem że biorą na śledzia bo to ich przysmak.
Haczyk 3.0 lub 2.0,plecionka która wytrzyma ponad 200kg,wytrzymała wędkę,metalowy kołowrotek.Zalecam żebyś zarzucał na same dno bo jesiotry tam właśnie żerują.Tak mi się obiło o uszy że ta ryba osiąga 7m długości i 1500kg. (2013/05/08 16:16)

sudercom

...Tak mi się obiło o uszy że ta ryba osiąga 7m długości i 1500kg.

Owszem ale to w naturalnych warunkach i pewne jej odmiany - na stawach hodowlanych takiej wielkosci ryby nie znajdziesz wiec nie ma co przesadzac, zestawy karpiowe z przynetami ala owoce morza, rosowki,itp.... ponoc pellet rybny jest kuszacy, w zalewce rybnej bedzie wysmienity - uzywajac pelletu rybnego mocz go w jakims dopalaczu rybnym... wczesniej ktos podawał iż nadaje sie wedzony łosioś - niestety nie napisał w jakiej postaci ale zgaduje ze nie choziło mu o smak kulek a raczej o prawdziwą surową/wędzona (nie czepiajcie się że wedzona to nie surowa) rybę a raczej jej część - skoro maja na to brania a pisał że tak łowią to może i u nas sie sprawdzi - weż kawałek ze skórą i przez nią nadziej hak z zadziorem (zapobiegnie to spadaniu przynety). oczywiscie łowimy z gruntu - jesiotrowate maja pyszczki u dołu jak płaszczki wiec pobieraja pokarm z dna... 

daj znac o efektach ! 

(2015/11/20 09:41)

fakto-grafik

Nie ma jednolitej przynęty na rybę hybrydę (, która nie jest gatunkiem) -   zwaną besterem oraz inne (już gatunki ) ryb z rodziny jesiotrowatych , hodowane w Polsce przez złych , chciwych ludzi .Wielu ludzi udaje się nad wody - gdzie te ryby są hodowane - z zamiarem złowienia "jesiotra ", tylko w czym tutaj tkwi przyjemność i kwintesencja hobby zwanego z wędkarstwem ? W tym ,że ktoś idzie nad wodę , gdzie jedyną rolą ryby - jest dać się złowić przez każdego , kto wie do czego służy wędka ? 
Nie można nazwać tego łowieniem jesiotra (choć rzadko hodowana siewruga , jesiotr syberyjski i rosyjski oraz  często spotykany w hodowli sterlet - nimi są ).
Nie można tego nazwać wędkarstwem - mimo ,że  łowiący te ryby  , posługuje się wędką podczas trwania "aktu łowienia ".
 Nie można tego nazwać - miłością do polskiej przyrody  (tej , która umiera  i pada na pysk z powodu niechlujstwa Polaków ) , ciekawością  świata i chęcią czynienia dobra dla środowiska ... Nie można , nie można , nie można do szóstej potęgi.

Chyba nie byłeś nigdy na komercyjnym łowisku. Od dzikiej wody różni sie tylko tym, że tam są ryby, a duże okazy bezwzględnie wracają do wody. Na komercji ryba też kapryśna i możesz nie złowić nic - do woli delektując się przyrodą. Prywatne łowisko to nie to samo co staw hodowlany. Gdyby PZW dbało o wody tak jak prywaciarz mieli byśmy bajkę. Pozatym na dzikiej wodzie jesiotrów nie połowisz, raz że nie wolno, dwa że ich nie ma. (2017/05/11 21:37)