Przynęta na karpia na co bierze karp

/ 21 odpowiedzi
Witam wszystkich. Jestem początkującym wędkarzem, chciałbym dowiedzieć się na co najlepiej wezmie karp w jeziorze?
u?ytkownik11976


Wydaje mi sie ze karpia będzie najlepiej łowić na kulki proteinowe, ale karp lubi wiele rzeczy ,dobrą przynęta będą tez ziemniaki,kukurydza,chleb i wszelkie pasty,łowiąc karpie nie zapomnij tez skorzystać z zanety. (2009/08/18 18:58)

withanight88


buhehehhe:) Karpia trzeba nauczyc do kulek proteinowych... wiec jesli wedkarze lowią na kulki to smiało mozesz na nie łowic a jesli nie to albo je naucz:) lub stosuj to co napisał Toms, dodam ze jeszcze ciasto- miód , truskawka i inne owocowe (2009/08/18 21:26)

u?ytkownik15969


Ja tam próbowałem na te pyńki ale powiem ze oślizłe to jakieś i brzydkie i obrzydza mnie nakładanie takiego czegos na haczyk więc pozostane przy mojej kukurydzy i robakach ;)
Poza tym pyńki gryzą !!! (2009/08/18 21:59)

iro


Dobrze by było, gdybyć zorientował sie czym najczęsciej necą w tym jeziorze wędkarze bo to będzie przez karpie traktowane jak naturalne ich pożywienie. Karpie najczęsciej łapane są na kulki proteinowe lub na kukurydzę. Jeżeli w tym jeziorze niekturzy przynajmniej wędkarze nęcą proteiną to śmiało mozesz próbować na nia łowić. Jeżeli nie to dla mnie wiecej jak pewne, że inni nęcą kukurydzą konserwową wtedy proponuję ci abyć na jeden hak założył kukurydzę i trzy białe robaki a na drugi kukurydzę i czerwonego robaka. Dużo wędkarzy łowi karpie na groch i on jest też bardzo dobrą przynętą. (2009/08/19 11:21)

u?ytkownik25829


ja ci proponuje na pół ugotowane ziemniaki. super sprawa. groch fasola i kukurydza też dobre. ale ne kukurydza konserwowa (2009/12/05 14:01)

pisaq


Jeżeli karpie nie są nauczone szamania kulek to polecam kukurydzę.
Zarówno tą konserwową jak i "koński ząb" aromatyzowaną(zapachów jest wiele) czy świeżą-gotowaną.

Polecam sprężynę obkleić "ciastem-pastą z pelletu" - jeżeli łowimy zbiegu :) (2009/12/05 18:41)

Waldi Fish


W zasadzie to co koledzy powiedzieli jest wyczerpującą odpowiedzią na temat. Powinieneś zapytać wędkarzy na co najlepiej biorą karpie w danym jeziorze. Jeżeli wędkarze nauczyli karpie spożywać kulki proteinowe to będą brać na kulki. Weź również pod uwagę, że upodobania karpi zmieniają się w różnych porach roku. Latem chętniej będą spożywać kulki o smakach owocowych, zaś jesienią lepiej biorą na śmierdziuchy. Łowiłem też karpie w zbiorniku w którym wcale nie chciały brać na kulki, a brały na kukurydzę lub kanapkę kukurydzy z czerwonym lub białym robakiem. Wynikało to z tego, że prawie wszyscy wędkarze których o to pytałem, łowili w tym zbiorniku na kukurydzę. (2009/12/22 20:38)

marcin997


Zależy jakie chcesz łowić te karpie w zależności od wielkości karpia też inne przysmaki.

A u mnie w jeiorze karpie biorą na kulki proteinowe różnych wielkości o smakach truskawki wanili biorą też na kukurydze konserwowaną np.Pudliszki i kukutydze  wędkarską o róznych smahach słyszałem też że karpie biora na makaron

Pozdrawiam

Połamania Kijów

(2009/12/23 13:44)

u?ytkownik8030


Jak świniak ma być łowiony dla foty, by zabłysnąć, to stosuj kulki, a jak chcesz złowić karpika dla spożycia, to kuku z puszki + białe robale, dmuchany ryż w oliwie, kulki chlebowe, ziemniaki, nawet czerwone robaki, ciasta, pasty, i  takie tam frykasy. Ale najlepiej jak się kilka dni zanęca  (tylko z głową) nie trzeba sypać ton paszy do wody. Dobrze jest, jeśli w zanęcie będą drobne kawałki naszej przyszłej przynęty. Karp się łatwo przyzwyczaja do nęconych stołówek. Cztery dni nęcenia, w piątym dniu bingo. Oczywiście można i z marszu, ale wtedy jest niewiadomy efekt. (2009/12/23 15:16)

kubanowak852


Jestem początkującym ale mi się wydaje że karpia można złowić na kukurydzę/chleb i kulki proteinowe.
Pozdrawiam (2010/02/19 13:21)

patryk12345


Ja do tej pory łowiłem na kukurydzę zwykłą ( truskawkową , waniliową ) i kilka czerwonych robaków. Efekty był nawet dobre .... pozdrawiam , patryk12345 (2010/02/19 18:18)

norbert851


WEDŁUG MNIE TO UNIWERSALNA JEST KUKURYDZA BO OD LAT SIE NA NIA ŁOWI A DO KULEK I INNYCH TAKICH TO TRZEBA KARPIA NAUCZYĆ

POZDRO

 

(2010/03/01 20:08)

kuba777


Witam.. Moim zdaniem to jeżeli wędkarze łowią na tym jeziorze na kulki to Ty też na nie spróbuj a jeżeli nie to spróbuj na kukurydzę , białego robaka, groch , ziemniaka.. Itp Pozdrawiam. (2010/03/01 20:33)

Waldi Fish


Reasumując, można powiedzieć, że karp bierze prawie na wszystko, a co na będzie miał ochotę ( o ile będzie miał) konkretnego dnia i w konkretnym zbiorniku to i tak trzeba to empirycznie wypróbować. Pozdrawiam! (2010/03/02 20:16)

AROOLEJ


karpie są rybami które biorą na bardzo wiele przynęt:
kukurydza, dżdżownice, kulki proteinowe, makaron, orzechy, fasola, groch, chleb, wszelkiego rodzaju ciasta, ziemniaki , (czasem na pszenicę i pęczak)
często jest tak, że karpie biorą na to do czego się przyzwyczaiły czyli na to na co większość wędkarzy łowi w danym łowisku, ale są też takie sytuacje że karpie nauczyły się rozpoznawać wędkarskie przynęty i nie biorą na nie, często nie warto wtedy zmieniać przynęt tylko np. dodać do używanych dotychczas przynęt barwnika (2010/05/21 14:04)

grzegorzewski


moim zdaniem karpie najlepiej łowić jest na kulki proteinowe lub na kukurydze . tylko trzeba pamietac o zanęcaniu . lecz karpie biora na jeszcze inne przynety ale kazdy ma swoje zdanie . pzdr . ;) (2010/05/21 14:33)

filus81


u mnie na łowisku karp jest przyzwyczajony do kulek i kuku.i moze nie którzy sie zdziwia to i slimak go zainteresóje.trafiaja sie okazy po 18kg. (2010/05/28 23:09)

u?ytkownik152670


dla mnie to najlepsza jest kukurydza i proteina. PS jeśli chcesz stosować barwniki zapachowy to weź wanilie albo truskawke (2013/08/17 13:38)

u?ytkownik158065


dla mnie to najlepsza jest kukurydza i proteina. PS jeśli chcesz stosować barwniki zapachowy to weź wanilie albo truskawke


no "proteina" jest super :))))))))))  (2013/08/17 14:25)

matip52


Czym są te pyńki? :) (2013/08/17 21:29)