Przynęta na karpia - co zastosować?

/ 22 odpowiedzi
Witam wszystkich!!!:)Moja sytuacja wygląda tak łowie na stawie gdzie jest 11 osób.Ciężko złapać jakiegoś karpia :/i mam do was pytanie jakiej przynęty mam użyć używam po prostu wszystko i nic:( albo jakąś zanęte zaproponujcie nie wiem bo normalnie dzisiaj siedziałem jakieś 7 h i nawet spławik nie drgnął a są karpie od 1,5 kg do nawet 5kg po muście!!!! P
Pozdrawiam:)
u?ytkownik60251


a na co łowią inni koledzy????jeżeli coś wyciągają to próbuj na to samo (2011/09/03 21:40)

drogba


no własnie nikt nic nie może wyciągnąć!!!!
i mam pytanie do tych doświadczonych wędkarzy co mam zrobić żeby wreście tego karpia zwabic (2011/09/03 21:42)

piotrcarp


trzeba systematycznie necic zeby byly wyniki najpierw w niewielkich ilosciach zeby ryba sie przyzwyczaila okolo tygodnia a nastepnie dopiero lapac jak beda pierwsze brania mozna sypnac troche wiecej najlepiej kukurydza gotowana a do tego po kilkanascie kuleczek tak na poczatek (2011/09/03 21:45)

u?ytkownik60251


karp jest jak świniak ,musisz go nauczyć do swojej zanęty i przynęty,znajdź sobie miejscówkę i poświęć parę ładnych dni to powinieneś jakiegoś złowić,karp potrzebuje czasu (2011/09/03 21:47)

drogba


aha to wystarczy jak żuce np 1 kule zanęty na karpia i troche kukurydzy< i tak codziennie?> (2011/09/03 21:50)

u?ytkownik87604


Witam wszystkich!!!:)Moja sytuacja wygląda tak łowie na stawie gdzie jest 11 osób.Ciężko złapać jakiegoś karpia :/i mam do was pytanie jakiej przynęty mam użyć używam po prostu wszystko i nic:( albo jakąś zanęte zaproponujcie nie wiem bo normalnie dzisiaj siedziałem jakieś 7 h i nawet spławik nie drgnął a są karpie od 1,5 kg do nawet 5kg po muście!!!! P
Pozdrawiam:)



PO MUŚCIE to zapewne zlepek dwóch słów ... POMÓC MUSICIE :D

Napisz kolego coś więcej na temat tego stawu, jego głębokości, przejrzystości wody, czy jest mocno zarośnięty, jakie ma dno (muliste, gliniaste) itd itp. Może coś ci pomogę, ups ... po musem.

Te 11 osób siedzi tam na okrągło czy tylko w chwili, jak pisałeś tego posta? ;D

pozdrawiam (2011/09/03 21:56)

u?ytkownik60251


pewne że wystarczy ,sypanie ogromnych ilości nic nie daje tylko staraj się nęcić  o tej samej porze dnia t może też pomóc (2011/09/03 21:56)

agairoberts


Chcesz złowić karpia? Przygotuj odpowiednio ziemniaczki i na bank będzie karp. Ugotuj małe pyrki
Takie ok 2 cm średnicy. Tylko żeby były jeszcze twardawe, bo inaczej nie założysz na haczyk . Wrzuć trochę do wody a jednego na hak lub na włosa. Poczekaj z godzinkę i zobaczysz bąble jak karpik wcina pyrki. Wtedy też powinien przyatakować twoją przynętę.
 Powodzenia!!! (2011/09/03 21:59)

agairoberts


U mnie w tym roku na nic nie biorą. Bardzo dużo zmian ciśnienia to karp nie żeruje regularnie. Ale na pyrki zawsze sie skuszą! (2011/09/03 22:03)

drogba


łowic możemy tylko w weekendy!!!!
głębokość maksymalnie do 1,5mjest muł,raczej mało zarośnięty czy jest przezroczysta... bardziej taka średnia ani przezroczysta ani za bardzo brudna;) (2011/09/03 22:04)

drogba


aha oki napewno spróbuje;) (2011/09/03 22:05)

piotrcarp


jak jest mul to sprobuj podnosic przynety powinno cos pomoc np kulki plywajace albo psia karma moze przyneta zapada sie gleboko i ryby jej nie czuja (2011/09/03 22:46)

zebek22


koledzy mam pytanie...jest sezon na kukurydze urwałem parenaście kilo  kukurydzy z pola i co dalej mam z nią zrobić ile moczyc i ile gotowac pomóżcie jeszcze nigdy nie bawiłem się ze świerzą kukurydzą ... moczyłem garstke 15 godz i gotowałem 40 min ja nadal jest twarda i nawet troszke zmalała tylko jak moczyłem dodałem troszke cukru do wody może przez to??????? (2011/09/04 08:33)

zebek22


i takie nietypowe pytanie co to są pyrki pierwsze słysze jeżeli karpie tak to lubia to może bym spróbował ?????????? (2011/09/04 08:36)

u?ytkownik60251


i takie nietypowe pytanie co to są pyrki pierwsze słysze jeżeli karpie tak to lubia to może bym spróbował ??????????


no kolego to rarytas jest:))))))))))))))))nie jadłeś nigdy pyrki?????przecież to wszyscy jedzą:))))))))))))))))) (2011/09/04 09:25)

Lutii


Witam serdecznie!!! Musisz zakupic zanete karpiowa grubo ziarnista nad woda jak ja rozrobisz to ulep male kuleczki z tej zanety wielkosc malego jajka i podnec pod splawikami takimi od 4 do 6 kulek,mozesz jeszcze pare ziarenek kukurydzy konserwowej sypnac ale nie za wiele i na haczyk zaluz dwa ziarka kukurydzy a na drugiej wedce barwione biale robaczki i to powinno zdac egzanin. Uzywaj cienkich przyponow aby nie odstraszac ryby. Powodzenia!!! (2011/09/04 10:06)

agairoberts


Dzisiaj rano.
Kukurydza - 0 szt
Rosówka- 0 szt ( 2 liny )
Kulka proteinka - 0 szt
Ziemniak - 3 szt ( od 30 do 40 cm )
Ziemniaki górą!!! (2011/09/04 15:50)

smigus



Powiem ci tak, byłem ostatnio w sobotę na karpiki na stawie PZW i na kukurydze konserwowa firmy VERNET w nie całe 3 godz. wyciągnąłem 3 piękne karpiki na 45-60cm. Dużo zależy też od tego w jakie miejsce zarzucisz (gdzie karpie będą zerować), czy będą w ten dzień brać i jaka zanętę stosujesz (polecam wanilie z atraktorem BIG FISH). Pozdrawiam. ;) (2011/09/19 20:47)

stanciech


i takie nietypowe pytanie co to są pyrki pierwsze słysze jeżeli karpie tak to lubia to może bym spróbował ??????????


kolego ' PYRKA' jest to dialekt wielkopolski, tak na ziemniaka Poznanioki gadają... (2011/09/21 22:26)

beno1956


Witam !!!
w moim przypadku sprawdza się kukurydza zaprawiona olejkiem waniliowym lub migdałowym (taki do ciast) , jeśli idę na ryby rano robię to wieczorem i wkładam do lodówki , również skutecznym sposobem jest makaron gwiazdki im mniejszy tym lepszy (ale ugotowanie to prawdziwa sztuka) chodzi o to żeby przy nakładaniu na haczyk nie pękł lub by z haczyka nie zlatywał bo jest za mięki (małe gwiazdki gotuję 2min 20 sek , duże 3min) , ale to musisz wypróbować sam , następnie zasypuję to granulowanym czosnkiem  , atraktor ma za słaby aromat . Wiosną i latem sprawdza się atraktor miodowy. Pozdrawiam i życzę połamania kija tylko nie na kolanie. beno (2011/09/22 05:55)

47rysiek


perki to w poznańskim,u górali to grule itp. (2012/03/22 15:33)