Zaloguj się do konta

przyneta na wegorza

utworzono: 2010/10/25 17:26
TheAlbiziom

jaka jest najlepsza przynęta na węgorza podczas nocnych połowów

 

[2010-10-25 17:26]

patryk06

Niewiele ich łowiłem ale troche złowiłem. Zawsze na czerwonego robaczka, tylko raz na białego. 

Polecam na spory hak (4)  zalozyc kilka, nawet kilkanaście czerwonych robaków. Niezacinać od razu,jeśli łowisz z wolnym biegem  daj wysunąć mu kilka m żyłki, jeśli na sztywno niezacinaj każdego brania , tylko gdy wędka widowiskowo szaleje na podpórkach.Węgorz musi połknąć haczyk, a często poprostu małe węgorzyki (20cm ) obskubują robaki. 

No i pamiętaj jeśli wypuszczasz węgorza , a ma haczyk głęboko to odcinaj żyłkę, węgorz z czasem pozbędzie się haka. 

Pozdrawiam 

[2010-10-25 17:46]

TheAlbiziom

dzieki tylko czerwone robaki są zachętą dla drobnicy jak wyeliminować jej brani

 



[2010-10-25 19:19]

TheAlbiziom

dzieki tylko czerwone robaki są zachętą dla drobnicy jak wyeliminować jej brani

 



[2010-10-25 19:19]

TheAlbiziom

dzieki tylko czerwone robaki są zachętą dla drobnicy jak wyeliminować jej brani

 



[2010-10-25 19:19]

gruby12345

najlepsza przyneta jest mala ulkeja wielkosci papierosa elminuje brania drobnicy itp tez uzywam rosowy takiej z ziemi grubosci malego palca jest najlepsza pozdrawiam
[2010-10-25 19:47]

grzesiek35

Płoteczka 15cm i jest Ok.
[2010-10-25 20:02]

Manolo8

Najlepsza jest ukleja, lub wątróbka owinięta dratwą. Kiedyś oglądałem film o łowieniu węgorza w Irlandii na sznur zwinięty w kłębek, na którym były ponawlekane rosówki bez żadnego haczyka, łowiono w tępo, ale węgorzy było w bród.
[2010-10-25 21:23]

wernerek

Z tego co widziałem to dużo wędkarzy łowi na rasówki. Mi się udało złowić węgorza na płotkę.

[2010-10-25 21:26]

cheetos13

jak dla mnie to najskuteczniejsza jest rosówka. [2010-11-08 19:43]

radek123

Niewiele ich łowiłem ale troche złowiłem. Zawsze na czerwonego robaczka, tylko raz na białego. 

Polecam na spory hak (4)  zalozyc kilka, nawet kilkanaście czerwonych robaków. Niezacinać od razu,jeśli łowisz z wolnym biegem  daj wysunąć mu kilka m żyłki, jeśli na sztywno niezacinaj każdego brania , tylko gdy wędka widowiskowo szaleje na podpórkach.Węgorz musi połknąć haczyk, a często poprostu małe węgorzyki (20cm ) obskubują robaki. 

No i pamiętaj jeśli wypuszczasz węgorza , a ma haczyk głęboko to odcinaj żyłkę, węgorz z czasem pozbędzie się haka. 

Pozdrawiam  popieram kolegę

[2010-11-08 20:25]

wernerek

witam


Jaki zestaw kolego stosujesz na węgorza? żyłka hak ciężarek itd

pozdr
[2010-11-09 21:38]

rbigg

Witam wszystkich pozwole sobie na wypowiedz ponieważ uważam że naj lepsza przynetą jest pęczęk czerwonych robaków jak naj bardziej zywych ale jest to trudne ponieważ drobnica często obgryzie więc proponuje zobaczyć jakiej drobnicy jest naj więcej w danym zbiorniku czy płotki czy uklei i to jest dobrą  przynęta na wegorza .Naj lepiej jeszcze kiedy rybka zyje a do tego zakładając wiekszą rybke wykluczamy atak małych sznurówek a węgorz mający wymiar spokojnie połknie rybke 10 cm [2010-12-16 19:57]

ramzes1660

niezawodna jest rasówka lub pęczkek białych robaków ale czesto skubia małe węgorze lub biała ryba , moim zdnaime najlepsza jest amrtwa rybka na ta własnie przynęte złapałem najwiecje i naładniejsze węgorze pozdraiwam [2010-12-27 21:30]

baloonstyle

z rosówkami różnie, sporo brań drobnicy.ale jeżeli chodzi o wątróbką bądź trupki to już brania są naprawdę z górnej półki :))
[2010-12-28 08:27]

Mikesz71

Ja preferuję filet, mała martwa rybka , potem rosówa, i czasami wątróbka i pellet mięsny. Na pęczek czerwonych i rosówki jest więcej brań ale albo małe węgorzyki albo leszcze i inne ryby jak założysz filet to juz masz spokój z braniami ryb karpiowatych, a i węgorzw jak biorą to wiekszych rozmiarów.
[2010-12-28 08:46]

spróbujcie łowić na krewetki ,u mnie na to biorą i drobnica wam nie będzie obgryzać,dobra jest też uklejka i rosówka
[2010-12-28 08:50]

bednar14

Ja u siebie łapałem węgorze na białe robaki ale takie do 40cm sznurowadła moim  zdaniem najlepsze przynęty to rosówka,peczek czerwonych,martwa ukleja lun kawałek jakieiś ryby jej część na.ogonek lub tłów
[2010-12-28 09:04]

jacenty75

Witam,

Ja od dłuższego czasu na węgorza nie używam robaków ani rosówek ponieważ często są one obskubywane przez drobnicę. Moją ulubioną przynętą jest mała żywa uklejka albo połówka większej (ogonek czy łepek nie ma to dla mnie znaczenia). Poza tym na uklejkę czy to żywą czy martwą częstym przyłowem będzie sandacz o ile wystepuje w danym łowisku.

[2010-12-28 09:50]

baloonstyle

Ja u siebie łapałem węgorze na białe robaki ale takie do 40cm sznurowadła moim  zdaniem najlepsze przynęty to rosówka,peczek czerwonych,martwa ukleja lun kawałek jakieiś ryby jej część na.ogonek lub tłów

Tak trafiają się na białe robaki ale jeszcze nie słyszałem żeby jakiś grubas padł na białe robaczki :))

[2010-12-28 09:50]

marcinfan

Węgorza na czerwonego robaka .Jak masz w wodzie żyłkę to co jakiś czas trochę ją podciągnij [2010-12-28 11:48]

bednar14

Ja u siebie łapałem węgorze na białe robaki ale takie do 40cm sznurowadła moim  zdaniem najlepsze przynęty to rosówka,peczek czerwonych,martwa ukleja lun kawałek jakieiś ryby jej część na.ogonek lub tłów

Tak trafiają się na białe robaki ale jeszcze nie słyszałem żeby jakiś grubas padł na białe robaczki :))



Ja się na nie nie nastawiałem to tak z przypadku wzieły podczas łapania leszczy
[2010-12-28 14:33]

superkuzka1996

Moim zdaniem jest to rosówka ale jeżeli chcesz złapać coś większego do radzę malutką uklejkę wtedy możesz liczyć na coś większego.Połamania kija [2011-01-01 04:35]

kolocarp

witam - węgorze to ja łowię na ukleję wielkosci mniej więcej 12 cm przekłuwając ją pod samą skórką igłą pod płetwą grzbietowa na przyponie bardzo długim tak aby ukleja mogła swobodnie sobie pływac co drapieznika napewno rajcuje do ataku.Chociaż mój rekord życiowy węgorza złapałem na kulkę proteinową przy okazji łowienia karpi.pozdro. [2011-01-03 09:57]

kaugustyn13

Witam. Miałem okazje złowić kilkadziesiąt węgorzy w swoim życiu i większość na ukleje i rosówki. Na ukleje jednak trafiały się większe okazy. Będąc w Holandii słyszałem o krewetkach że są bardzo skuteczne. [2011-01-04 16:07]

krispi

Ja u siebie łapałem węgorze na białe robaki ale takie do 40cm sznurowadła moim  zdaniem najlepsze przynęty to rosówka,peczek czerwonych,martwa ukleja lun kawałek jakieiś ryby jej część na.ogonek lub tłów

Tak trafiają się na białe robaki ale jeszcze nie słyszałem żeby jakiś grubas padł na białe robaczki :))



Ja się na nie nie nastawiałem to tak z przypadku wzieły podczas łapania leszczy

Ja również kiedyś podczas zasiadki leszczowej złapałem węgorza 56 cm na pinkę ale w nocy
[2011-01-04 17:58]