Przynależność do PZW

/ 4 odpowiedzi
Witam wszystkich. Wyrobiłem sobie ostatnio kartę wędkarską, teraz zastanawiam się nad wstąpieniem do PZW. Interesują mnie następujące kwestie:
1. Czy muszę zapisać się do jakiegoś koła PZW, czy też mogę wszystkie formalności (składki itp.) załatwiać w biurze okręgu (mam tam bliżej niż do jakiegokolwiek koła)?
2. Gdy już będę miał legitymację członkowską, to jakie opłaty należy wnosić co rok? Słyszałem o opłacie członkowskiej i opłatach na zagospodarowanie i ochronę wód? Czy co rok trzeba wnosić te opłaty, czy może jeszcze jakieś?
3. Czy opłata na zagospodarowanie i ochronę wód (np. na wody nizinne) uprawnia do połowu na tych wodach, należących do danego okręgu PZW - nie wiem, czy dobrze rozumiem przepisy. Chodzi mi o to, czy po opłaceniu tej składki będę mógł spokojnie do końca roku jeździć sobie nad tamto, czy inne jeziorko bez wcześniejszego załatwiania pozwolenia (czy po uiszczeniu tej opłaty dostanę jakieś potwierdzenie, które będzie niejako pozwoleniem na połów w tych wodach, obowiązującym do końca roku)?
Dziękuję za odpowiedź
użytkownik26223


1.Tak .Jak chcesz sie zapisać do pzw to musisz sie zapisać do jakiegoś  koła,w biurze okręgu nie opłacisz składek.

2.Gdy już zapiszesz sie do koła pzw to opłacasz (w pierwszym roku) wpisowe ,członkowskie ,i składkę na zarybianie,zagospodarowanie i ochronę wód,w niektórych kołach jeszcze ubezpieczenie i jakiś ekwiwalent.Pan (w moim przypadku Pani skarbnik) wkleja do książeczki znaczki i daje ci rejestr na którymjest wydruk wód na których możesz łowić.W następnych latach nie płacisz "wpisowego", płacisz członkowskie + składkę na Z Z O 
3. możesz łowić w wodach okręgu + wodach porozumienia o ile zarząd okręgu takowe zawarł. (2014/04/12 16:06)

darek-salamon


Dodaj że  wpisowe sie płaci jeżeli ni uiścisz składki w terminie to jest do 30 kwietnia bierzacego roku.Po tym okresie płaci sie zawsze wpisowe.A kolega pytajacy niech zagości w kole ktore mu pasuje a tam napewno otrzyma wszelakie informacje co i jak. (2014/04/12 16:33)

Burek III


Dziękuję za odpowiedzi (2014/04/12 21:08)

darek-salamon


Jestesmy po to zeby sobie pomagac. (2014/04/12 23:17)