Zaloguj się do konta

Przyłapali kłusowników nad zbiornikiem Wióry

utworzono: 2012/07/06 10:39
krzynek999

http://www.starachowicka.pl/artykul/4127-przylapali-klusownikow.html

Przyłapali kłusowników Nad zbiornikiem "Wióry"

Patrol Społecznej Straży Rybackiej Koła PZW w Starachowicach kontrolował wędkarzy nad zbiornikiem "Wióry".    Strażnicy lustrowali dorzecze zbiornika na rzece Świślinie i zauważyli łowiących narzędziami rybackimi, których posiadanie i używanie wymaga stosownego zezwolenia. Podpłynęli więc do brzegu, a wędkarze z nielegalnym sprzętem zaczęli na ich widok oddalać się w pośpiechu z miejsca połowu. Patrol strażników udał się w pościg za podejrzanymi o "kłusownictwo" mężczyznami, zatrzymał obu i okazało się, iż nie posiadali stosownych zezwoleń na posiadanie i używanie narzędzi rybackich. Na miejscu zdarzenia wykryto trzy sztuki sieci typu drygawica i jedną wędkę. O zdarzeniu SSR poinformowała KPP w Starachowicach, której funkcjonariusze spisali na miejscu stosowny protokół. Za powyższe przestępstwo ustawodawca przewidział karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.    Skuteczna akcja SSR była możliwa dzięki sygnałom od wędkarzy, którzy niejednokrotnie byli świadkami procederu kłusownictwa w tym rejonie zbiornika, informują o tym SSR, która stara się reagować na każdy sygnał.

BRAWO!!!!!!!!!

[2012-07-06 10:39]

Gratulacje dla Kolegów strażników. [2012-07-06 11:24]

I to są prawdziwi kłusole i ich trzeba tępić wszelkimi możliwymi sposobami. Brawo Koledzy SSR! Oby tym razem sąd nie był "wyrozumiały" i dowalił adekwatne kary.
[2012-07-06 15:06]

krzychu64

I to są prawdziwi kłusole i ich trzeba tępić wszelkimi możliwymi sposobami. Brawo Koledzy SSR! Oby tym razem sąd nie był "wyrozumiały" i dowalił adekwatne kary.

Jestem ZAAA!
[2012-07-07 08:44]

SzCzEpI

dopiero teraz?? dziwne... nie raz zglaszano do ssr wiadomosci o klusownikach bez karty i lapiacych kazda rybe... na wiorach wiesniki z okolic to masakra...
[2012-07-07 09:54]

kostekmar

Bardzo dobrze. To, że ustawodawca pzrewidzial karę do 2 lat pozbawienia wolności wcale nie oznacza takowego wyroku w sądzie. Szkoda tylko, że sądy nie orzekają maksymalnych kar, może wtedy proceder ten powoli by zanikał. [2012-07-07 11:14]

mieszkam niedaleko owego zbiornika i nieraz słyszałem przechwałki jak to chłopacy wyciągali ładne szczupaki i okonie, tylko szkoda że nie posiadając karty. kłusownictwo na tym zbiorniku jest na porządku dziennym. może bez takich sieci jak tu wyżej ale na wędke też trzeba mieć pozwolenie i nie po to opłacamy karty, żeby każdy gówniarz mógł sobie przyjść i zabrać każdą, nawet niewymiarową rybkę. choć jedna taka akcja to żaden sukces to jednak dobrze się stało i oby jak najwięcej takich interwencji. dodam, że kontrolowane powinny być też świślina oraz pokrzywianka bo tam też pełno tego tałatajstwa [2013-04-16 00:38]

Jack14

Widzisz to dzwoń do odpowiednich służb bo tak to można zawsze "widziałem, wiem, wiem co tam się dzieje itp"

Potrzeba DZIAŁANIA nie, że słyszałem, widziałem.

Jeden dwa nawet kilka telefonów do odpowiednich służb i jak widać wreszcie kolejni kłusole wypadli z "gry".

Tak trzymać i nie dać się zastraszać :-)

[2013-04-16 17:01]

yba

Więcej takich akcji  proszę!!!

[2013-04-16 18:08]

dunster35

Gratulacje!
Trzeba z tymi kłusolami zrobić porządek
[2013-06-09 20:46]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia