Drapieżnik nie atakuje bo czysta woda

/ 5 odpowiedzi
Witam kolegów ! Łowiłem w Przyjezierzu na spining wielokrotnie < wobler , ripper > . Przyciągając przynętę ku końcowi , widziałem okonie podożające za nia ale nie atakujęce . Jaka może być tego przyczyna ? Zbyt czysta woda a może nie odpowiednia przynęta w danej chwili ? Pwoszę o opinnie !
Jack14

Przynęta odpowiedni sposób jej prowadzenia lub po prostu lubią sobie od tak popływać za twoją "przywieszką" ;-) (2011/05/13 18:15)

rasi331

Dzięki za wyczerpującą odpowiedż :-) (2011/05/13 18:38)

JAQU

... czysta woda rzeczywiście nie wybacza błędów, trzeba uważać na przypon,aby nie był w niej zbyt widoczny i świecący, szczególnie stalka podczas ostrego słońca, lepszy będzie wolfram z czarnymi krętlikami. Ale Ty piszesz,że ryby odprowadzają Twoją przynęte ale jej nie atakują, tu raczej chodzi o sposób jej prowadzenia. Ryby są po tarle okoń, szczupak może prowadzisz wabika zbyt szybko?...spróbuj poprowadzić woblera znacznie wolniej, z przerwami ,jeśli będzie pływający będzie powoli się wynurzał, wtedy następuje większość brań. Po prostu musisz pokombinować...aha w czystej wodzie zdecydowanie bardziej stonowane, naturalne kolory.

Powodzenia

(2011/05/13 18:50)

terier123

Jeszcze rok temu bardzo czysta woda była dla mnie niemal przekleństwem. Dopiero w tym roku nauczyłem sie z niej korzystać. Rozpoczęło sie od okularów polaryzujacych które stały się strzałem w dziesiątkę. Za rybę wypadu obrałem sobie klenia. Przez 3h nie miałem ani jedenj wyciągniętej ryby. Łowiłem na twistera bo na woblerka nie miałem ochoty tego dnia. Przez okulary dokładnie widziałem reakcje ryby na dany sposób prowadzenia. Po pewnym czasie odkryłem ten "doskonały". Prowadziłem twistera z niemal zerowa predkością w poprzek rzeki, kiedy widziałem zbliżającego się klenia z otwartą paszczą opuszczłem twistera z prądem wprost do pyska ryby. Zabięcie musiało być błyskawiczne. W jakieś 35 minut złowiłem 8 kleni ale musiałem zbierać manatki. Wiem że troszke nie na temat, ale może kiedyś komuś się to przyda. I sorki za błędy ale przez przypadek pobrałem angielska wersje mozilli i nie podkreśla mi błedów :/ a mam ciekawsze rzeczy od siedzenia ze słownikem :) (2011/05/13 19:21)