Przygotowanie do zawodów Koło PZW Jędrzejów

/ 4 odpowiedzi
widzę że podlodowe zawody w naszym kole stały się bardzo popularne,patrząc na ilość startujących to frekfencja jest lepsza jak w ciepłych miesiącach.Chyba sam się wybiorę 22.02. jak dopisze pogoda.Nie łowiłem na lodzie chyba ze 20 lat.Może któryś z kolegów coś podpowie na temat sprzętu i przynęt?
Krysto

Witam
Wykorzystujemy pogodę póki jest lód. Jak sam widzisz chętni są. Co do sprzętu to: wędka podlodowa, długość nie mniejsza niż 30 cm. zaopatrzona w mały kołowrotek o szpuli ruchomej, chociaż może być o stałej, na końcu w kiwok, czuły, bo biorą małe ryby. Żyłka 0,1 lub 0,08 zależy od twojej ręki przy zacinaniu. Na koniec mormyszka - mała. Zanęta ochotka, tzw. jokers, przynęta ochotka haczykowa czyli większa. To z grubsza tyle. Resztę wiedzy dodam na zawodach, na tyle ile umiem Ci przekazać. Do zobaczenia w niedzielę na zawodach. Zapraszam. Połamania kiwoka! (2009/02/19 08:58)

Krysto

Jeszcze zdanie co do wędki podlodowej. Wejdź na społeczność i kliknij na mnie a potem na zakładkę zdjęcia. W galerii pn. "zimowy trening" zobaczysz m.in. wędki z kiwokami. Na zawodach warto mieć minimum dwie, bo na lodzie ciężko zawiązać mormyszkę w razie zerwania. (2009/02/19 16:54)

Miros

Brawo dla Zarządu za tak aktywną działalność sportową w nowym roku. Myślę, że cały rok będzie tak aktywny i w okresie letnim będziemy mogli również uczestniczyć w dużo większej ilości zawodów niż podanych w kalendarzu imprez sportowych na 2009 rok. W okresie letnim korzystając również z dobrej pogody należałoby organizować dodatkowo zawody spławikowe i gruntowe, a chętni na pewno się znajdą i to w dużo większej frekwencji. (2009/02/19 22:00)

amur tv

Dobrze przygotowania to podstawa wygranej (2020/08/22 02:41)