Zaloguj się do konta

Przygotowanie sprzętu na sandacza i szczupaka

utworzono: 2012/03/23 17:50
czekolada111

Witam, Mam wielką prośbę a mianowicie mógłby, może któryś z was przedstawić mi wyposażenia wędki na sandacza oraz szczupaka. Chodzi mi o 
-żyłkę czy plecionkę-przynętę najlepiej z konkretnym przykładem np. link do tej przynęty-gdzie i kiedy łowić i co wam tylko przyjdzie do głowy 
Dziękuje i pozdrawiam Michał  [2012-03-23 17:50]

czekolada111

nie chce mi wyskoczyć co napisałeś. ;( Mógłbyś powtórzyć ?  [2012-03-23 16:43]

adamek19969

Witam, Mam wielką prośbę a mianowicie mógłby, może któryś z was przedstawić mi wyposażenia wędki na sandacza oraz szczupaka. Chodzi mi o 
-żyłkę czy plecionkę-przynętę najlepiej z konkretnym przykładem np. link do tej przynęty-gdzie i kiedy łowić i co wam tylko przyjdzie do głowy 
Dziękuje i pozdrawiam Michał 

Witaj :)
Więc tak :
- na szczupaka będzie lepsza żyłka
- na sandacza plecionka- szczupaki łów od 1 maja (okres ochronny), najlepiej z rana i na wieczór. to też wszystko zależy od łowiska. Ja szczupaków szukam zazwyczaj na rzece Warta. - na sandacza to nie wiem ;)
POZDRAWIAM  [2012-03-23 20:29]

szogun1

Dziękuje i pozdrawiam Michał 

Witaj :)
Więc tak :
- na szczupaka będzie lepsza żyłka
- na sandacza plecionka- szczupaki łów od 1 maja (okres ochronny), najlepiej z rana i na wieczór. to też wszystko zależy od łowiska. Ja szczupaków szukam zazwyczaj na rzece Warta. - na sandacza to nie wiem ;)
POZDRAWIAM 

A sandacza szukaj od 1 czerwca [2012-03-23 22:05]

czekolada111

Ok dzięki za pomoc a czy moglibyscie mi jeszcze pokazac, powiedziec jakie przynety najlepsze na te rybki ? :D  [2012-03-24 06:35]

FLO92

adamek czemu mówisz ze na szczupaka żyłka ? :) a na plecionke juz szczupakow nie mozna lowic ? [2012-03-24 08:39]

z@mela

Szczupaka mozna zabierać od 1 maja
Sandacza od 1 czerwca

Żyłka czy plecionka hmm na sandacza  którego będziesz lowil z opadu to plecionka  najlepiej  jakas  dobrze widoczna np  zółta  a an szczupaka   moze byc zyłka ale   takze plecionka  z tym  ze łowiąc   twardym kijem z plecionką   troche szczupaków  mozesz  tracic w trakcie cholu  ale do takich wnioskow sam dojdziesz z czaswem :)

Przynęty    na  sandacza   gumy  (twistery , rippery , kopyta)  raczej ciężkie główki   ale wszystko  zalezy od warunkow  w lowisku ,   woblery i błystki  ale na   te juz rzadziej  lowilem sandacze.

Na szczupaka  to  w sumie wszystyko  co imituje rybę     wszelkie gumy , woblery błystki a  wielkosc przynęt powinna przekladac  sie na wielkos ew zdobyczy  z ta zaleznoscia ze  wiosną jest duzo wylęgu wiec i  przynety  stosunkowo mniejsze a wraz z uplywem czasu  coraz wieksze.

Konkretne modele   relax 3x3 , 4L , shad , twister  .  Manns  predator 3 , ripper ,  twister np perłowy ,zółty to moje  killery

błystki wahadlowe  polsping  gnom 2,3    Alga 2 , 3   z jaxona  karaś

Połamania :)
[2012-03-24 10:50]

adamek19969

ja tego nie powiedziałem że nie można :) żyłka ma takiego plusa że wybacza błędy wędkarza. amortyzację szarpniecia. plecionka jest sztywna. i trzeba uważać jak się łowi [2012-03-24 10:52]

FLO92

no z jednej strony tak ale latwiej zaciac branie na plecionce z dalszej odleglosci, na zylce mialem wiele spiec zaraz pa zacieciu ryby sie dobrze nie zacinaly szczegonie szupaki bo maja twarde pyski [2012-03-25 18:39]