Przygotowanie do zawodów wędkarskich

/ 20 odpowiedzi
witam chciałbym prosić o pomoc doświadczonych wędkarzy do przygotowania się na zawody woda dość czysta śr głębokość lowienia od 3 -5m pas trzcin dość gęsty dno piaskowo-muliste zależy od stanowiska bede brał bata 5 i 7m oraz odległościówke 3,9m (wędki bede dobierał do stanowiska) przynęty jakie bede stosował to mały gnojak (wprzypadku wejścia lina leszcza) pinki białe sztuczna ochotka serek topiony głownie spodziewam się płoci średnicch i bonusów w granicach 0,5 kg zanęte mam lorpio magnetic (nie wiem czy się nada) prosze o pomoc jaki mam chaczyk zastosować grubość zyłki itp wszelkie gotowe mieszanki zanętowe do 40 zł mile widziane z góry dziękuje :) porady dotyczące technik łowienia równierz mile widziane zawody odbęda sie w kwietniu więc woda zimna góra 6-10 stopni. Zalezy mi na tych zawodach ... (moje pierwsze) pozdrawiam
perwer

Wiosna to ochotka będzie królować jako przynęta i na zanęte jokers z ziemią lub gilnką.Do tego zanęta płociowa z dodatkami ....Zestaw bardzo delikatny ....To będzie cały sukces... (2011/12/25 17:19)

spokojny

Haczyk 16-18, w kwietniu bardzo delikatnie z zanętą, woda jest czysta więc będzie się smak roznosił na dużą odległość, na lina raczej nie licz, nastaw się na zawodach przede wszystkim na płoć i wzdręgę, jeśli dopuszczona jest Ukleja to też robi dobry wynik. Zestaw jak najdelikatniejszy i bardzo czuły, spławiczek stały tak 0,3 -0,7g i łowić w pobliżu trzcin o ile będziesz miał w wylosowanym stanowisku. Przynęta to pinka 1-2 na haczyku lub jak radził kolega duża ochotka ,a do zanęty Jokers.Pozdrawiam (2011/12/25 17:59)

tytusik

Nie  chce się za bardzo rozpisywać, moja rada dla Ciebie to obejrzyj sobie film Piotr Lorenc Show 2011 i tam znajdziesz receptę na sukces w swoich zawodach. Ty kolego spokojny nie pisz że: "do zanęty Jokers" bo nieprawdę piszesz.

POZDRAWIAM (2011/12/25 18:17)

halski021

Do galka  - sztuczna ochotka w zawodach spławikowych? (2011/12/25 18:39)

galek1221

tak ale to w ostateczności sprawdzała mi się na tym łowisku jezeli nie bede miał zywej wezme sztuczną a ogólnie dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam (2011/12/25 18:48)

spokojny

Nie  chce się za bardzo rozpisywać, moja rada dla Ciebie to obejrzyj sobie film Piotr Lorenc Show 2011 i tam znajdziesz receptę na sukces w swoich zawodach. Ty kolego spokojny nie pisz że: "do zanęty Jokers" bo nieprawdę piszesz.

POZDRAWIAM

O co Ci chodzi kolego? , bo nie bardzo kumam co jest nieprawdą: zanęta czy jokers? (2011/12/25 19:08)

galek1221

pewnie chodzi o to zę w zanęcie jokers padnie (2011/12/25 19:30)

spokojny

Padnie albo, i nie, ale efekty będą na haku.A to na zawodach chyba najistotniejsze? (2011/12/25 20:43)

Romuald55

Wędkarstwo spławikowe to łowienie na przynęty naturalne.Nie możesz łowić na sztuczną ochotkę pod rygorem dyskwalifikacji.Na łowisku o którym mówisz lepszy będzie bat 7m lub odległościówka z waglerem.Zanęta na wiosnę czerwona z aromatem ochotki w proporcji 1:3 z gliną.Do zanęty pinka.Jokers rozproszony w ziemi bełchatowskiej lub innej dobrze przesianej żeby nie zmiażdzyć go robiąc kule.Martwy jokers wypływa do góry ciągnąc za sobą ryby psuje nęcenie.Łowienie na ochotkę haczykową na delikatny zestaw ,haczyk 18-24, lub pinkę czy białego robaka. Musisz próbować .Wiosną często ryby są wybredne i czasem skuteczne jest łowienie na pojedynczą pinkę...innym razem dwie lub nawet trzy.Ochotka jest najczęściej najlepsza ale to nie norma. (2011/12/25 21:16)

galek1221

moze to glupie ale jak ja mam zawiazać haczyk 18-24 :/ jak ledwo zawiąze 16 macie jakies sposoby? Ogólnie dziekuje za odpowiedzi (2011/12/27 09:06)

JaroDaw

moze to glupie ale jak ja mam zawiazać haczyk 18-24 :/ jak ledwo zawiąze 16 macie jakies sposoby? Ogólnie dziekuje za odpowiedzi

Kup zawiązany ;) (2011/12/27 12:08)

89krzysztof

Po świętach została mi paczka maku. Mogę go dosypać do zanęty czy raczej się nie nadaje ? :D  (2011/12/27 14:15)

tochu9702

A ta zanęta nie będzie za intensywna (obłędny zapach)?

Ja bym kupił inną, ale jak już ją masz to przecież można ją z gliną połączyć.

A co do maku ja bym nie eksperymentował.

(2011/12/27 15:47)

rryybbaa

kup haczyki z przyponami, będzie pewniej. Nie wiąż sam na zawody, jeśli słabo Ci to idzie, bo ryzykujesz stratę ryby. Jeśli w łowisku są ukleje, to dodaj do zanęty dużo bułki tartej - będzie mocno smużyć. Moja przynęta nr 1 to pinka, najlepiej barwiona.
Jeśli chodzi o mak, to trzeba eksperymentować. (2011/12/27 15:55)

galek1221

wiąże haczyki bardzo dobrze i pewnie tylko male haczyki sprawiają mi największy problem dzięki mak raz dosypalem i niestety na moim lowisku ryby nie toleruja tego zapachu baly się wplynąc na pole necenia u mnie lepiej sprawdza się przyprawa do pierników :) (2011/12/27 17:13)

tochu9702

wiąże haczyki bardzo dobrze i pewnie tylko male haczyki sprawiają mi największy problem dzięki mak raz dosypalem i niestety na moim lowisku ryby nie toleruja tego zapachu baly się wplynąc na pole necenia u mnie lepiej sprawdza się przyprawa do pierników :)

To kup sobie wiązarke do haczyków. Wędkarze zachwalają sobie Stonfo. Ja nie używam, bo nawet haczyki 20 to dla mnie bułka z masłem.Wiąże węzłem obrotkowym

http://www.youtube.com/watch?v=3jBQdAKCchk&feature=related

Trudno się go nauczyć, ale jak już się nauczysz tomożesz wiązać haczyki z zamkniętymi oczami.

Ucz się wiązać na dużych hakach i grubych żyłkach, i przechodź do coraz cieńszych, mniejszych...

Ja się uczyłem kilka dni po godzine dziennie, po 3 treningach wiązałem haczyk nr22 w 18 sekund.

Zima to dobry czas na naukę węzłów.

*Jak będziesz oglądał film to zmień z 320p na 480p lub więcej (na pasku pod filmem) poprostu lepiej widać.

(2011/12/27 22:48)

galek1221

dzieki ale wlasnie taki wezel stosuje  (2011/12/27 22:59)

misiekk35

mąka /nie kasza/ kukurydziana z wodą z łowiska. Kulka piłka ping pong co parę minut.

Zaleta - nie sycisz ryby

-haczyk 21 likwidujesz zadzior /strząsasz rybę nad siatką-ważny czas/

-żyłka 0,08

-dobre stanowisko /niezależne od ciebie/

(2011/12/28 01:34)