Zaloguj się do konta

Przygotowania do sezonu szczupakowego

utworzono: 2012/04/11 16:46
Wodziniak

1 maj zbliża się milowymi krokami. Jak przygotowujecie się do rozpoczęcia sezonu na szczupaka?

Ja na razie robię porządek w przynętach. Mam jeszcze w planie zakup nowej żyłki no i wypełnienie "pustostanów" w pudełkach :) Mam zamiar też zacząć strugać woblery, boję się tylko zacząć, bo pewnie wsiąknę w to jak kiedyś w kręcenie much i kogutów :D

[2012-04-11 16:46]

Orsi1

ja w sumie muszę tylko kupić parę przynęt między innymi jakieś duże wahadła i 19cm okonia z serii 4play soft lures :Dżyłkę mam dobrą z tamtego roku ;D
[2012-04-11 17:21]

Tom998

Dokładnie koledzy też zaczyna przygotowania i jak co roku pewnie kilka gumek trzeba będzie kupić,jeśli można mam pytanko koledzy od szczupaczków lepeij żyłka czy plecionka na szczupaka tak z waszego doświadczenia.
[2012-04-11 20:27]

okoniowaty

oj przygotowania biją po kieszeni, z okazji majówki zakupiłem kijek dragon express spin 35 + młynek spro red ac 10400, troche wolframu , przynet gumowych no i żyłka do 10 kilo, zobaczymy czy cos sie uda złowić, co do plecionki to sie nie wypowiem , mam zamiar dopiero na jesień przejśc na plecionke.. [2012-04-12 09:03]

Wodziniak

Oj biją biją :) i co gorsza nie tylko przygotowania ale przez cały sezon trezba coś dokupywać. Ale cóż, taka już nasza wędkarska dola :D

@Tom998
To już jak wolisz, żyłka lepiej zamortyzuje odjazdy, a plecionka daje lepsze czucie przynęty.

[2012-04-12 09:56]

Zander51

Ja w zasadzie zaczynam 1 czerwca, więc jeszcze mam czas. Co prawda łódka już na wodzie, silnik po przeglądzie i może jakiś wypadzik majowy zaliczę, ale po to by zobaczyć zmiany po zimie. Dla mnie problem nr to brak dużych  białych Mannsów  w sklepach u mnie i na Allegro. To moja przynęta nr 1 na sandacze...
[2012-04-12 10:50]

MrCrasny

Trochę kasy pójdzie niestety- w przyszłym tygodniu 111 zł na torbę spinningową z Lidla (obejrzałem ją sobie na stronie internetowej i wygląda całkiem fajnie), no a później to już regularnie na przynęty. W tym roku wracam do blach- wachadłówki Polspinu. Mam zamiar naprawdę solidnie popracować, a nuż się coś fajnego trafi. [2012-04-12 13:15]

Zander51

Chodzi o takie Mannsy Robert. 15 cm w kolorze cały biały, z czarnym grzbietem i seledynowy. To moje killery...
[2012-04-12 18:13]