Zaloguj się do konta

Przyducha - czy w tym roku się powtórzy?

utworzono: 2011/03/11 23:14
krokiet697

czy ktoś ma jakieś wiadomości na ten temat ???
[2011-03-11 23:14]

krokiet697

w zeszłym roku w województwie pomorskim w powiecie starogardzkim była dosyc mocna wyducha na jeziorze zduńskim i rywałckim czy w tym ro ku się powtórzy ?????????????????

miejmy nadzieje że nie.
[2011-03-12 14:14]

perwer

w zeszłym roku w województwie pomorskim w powiecie starogardzkim była dosyc mocna wyducha na jeziorze zduńskim i rywałckim czy w tym ro ku się powtórzy ?????????????????

miejmy nadzieje że nie.

Kolego Dawid a co to jest wyducha?

Nie pomoge Ci jesli chodzi o wyduche,ale jak zmienisz zdanie,zaciągniesz troszke info i stwierdzisz żeby opowiedziec czy przyducha sie powtórzy, chętnie coś napisze na ten temat.

Przyducha – znaczne zmniejszenie ilości tlenu rozpuszczonego w wodzie zbiornika wodnego lub jego części. W skrajnym przypadku może prowadzić do masowego wymierania zamieszkujących go organizmów korzystających z tlenu, (m.in. tzw. śnięcie ryb).

[2011-03-12 15:23]

arekde

Tu chodzi o jakiegoś ducha? :-)

Lód już schodzi więc raczej zjawisko przyduchy jest już raczej za nami.

pozdrawiam

[2011-03-12 20:04]

niutek40

miejmy nadzieje że nie.

Witam zgadzam sie w ubiegłym roku była ,  ale w tym to na 100%  nie będzie za tydzień góra dwa lodu juz po prostu nie będzie .

[2011-03-12 20:27]

wojtek1619

wyducha to nie wiem co to jest ale przyducha to tak i mam nadzieję że w tym roku jej nie będzie  [2011-03-12 22:35]

krokiet697

no macie racje przyducha błąd w słownictwie
[2011-03-13 13:36]

Bols

Oj i było parę przyduch na mazurach, a to jeszcze nie końec zimy może gdzieś jescze nędzie.

Nie zmienimy tego ale możemy troche przeciwdziałać, miej zanieczyszczać wodę, nie zakwaszać (zbyt dużo zanęty, nęcenie chlebem lub innym guwnem co szybko kiśnie a ryba tego za bardzo nie rusza). Będąc na rybkach wywiercić więcej dziur, i część zabezpieczyć snopkami trzciny.

[2011-03-13 16:35]

Jack14

Ja też mam taką nadzieję, że zima już za nami ale co będzie się działo z rybostanem latem? Czy też będzie wystepowała przyducha? Zobaczymy.

[2011-03-13 17:15]