Zaloguj się do konta

Przyducha - ochrona ryb zimą

utworzono: 2010/12/08 14:01
mirekjanuszko

mam taki temat dość drażliwy moim zdaniem;czy jakieś przepisy regulują ochronę ryb zimą tzn dbanie przez właścicieli oregularne dotlenianie łowisk pod lodem,czy jak zawsze wiosną podniesiemy larum ,ile to ryb padło ipowiedzieć że to natura.Ja dysponuje całą galerią zdjęć jak nawiosnę na pobliskim prywatnym stawie wywożonotaczkami  setki kg szczupaków ,karpi sumów i innych ryb i zakopywano.Może koledzy stosują jakieś domowe sposoby proszę oradę. [2010-12-08 14:01]

zbynio5o

Mirek, prosze jeszcze raz na spokojnie  napisz o co ci chodzi ?
Za bardzo chaotycznie to wszystko przedstawiłeś .
[2010-12-08 23:16]

kazik

Niestety każdy właściciel musi o to zadbać sam . W PZW takie obowiązki spoczywają na opiekunach tych wód które są powierzone  im przez okręg . Głównie to społecznie się odbywa i każdy może pomóc   . Najłatwiejszym sposobem jest nawiercenie kilkunastu dziur które to pozwolą dotrzeć powietrzu do wody . Drugim takim sposobem jest po prostu wykonywanie głębszych zbiorników , które to po przez swoją głębokość nie powodują takiego zjawiska . Głównie płytkie i nie przepływowe zbiorniki dotyka ta klęska , zwłaszcza pod koniec zimy gdzie lód jeszcze jest gruby , a roztopy a następnie nocne mrozy powodują że woda znajdująca się na lodzie zamarza i uszczelnia wszelkie szczeliny po przez które dostaje się powietrze do wody . Dobrym sposobem jest również obsadzanie brzegów pałką , lub roślinnością trzcinową która to tworzy naturalne kanaliki dotleniające . [2010-12-08 23:45]

Odsnieżanie lodu, przeręble, przeręble i jeszcze raz przeręble..... Wiercenie, wycinanie piłami, zabezpieczanie ich pękami suchych traw i trzcin. Oraz wszystkie te zabiegi, o których napisał @kazik. [2010-12-09 07:36]

Norbert Stolarczyk

Poszukuję chętnych Kolegów z bliskich okolic Warszawy do zorganizowania tak zwanych grup wsparcia których celem by było tworzenie przerębli na wybranych akwenach.
Prośba do wszystkich kolegów aby tworzyli miedzy sobą na terenie naszego kraju takie grupy i opiekowali się zbiornikami w pobliżu ich miejsc zamieszkania.

szczegóły w tym materiale

Ratujmy Ryby zima 2010/11 
[2010-12-09 07:51]

kasztelan15

kolega ma staw na wsi        mówi że kładzie kilka snopków słomy na staw i od kilku lat nie zanotował strat twierzi że snopek oddycha i ryby się nie poduszo w tamtym roku złapałem karpia 1,5 kg kila linów ale ,,,,,, moze to i dobry pomysł.,,,,,........
[2010-12-09 21:24]

Norbert Stolarczyk

To jest też dobry patent

[2010-12-09 22:06]

ZAMOSCIANIN

To jest nawet bardzo dobry patent, prosty jak budowa cepa, a jaki skuteczny. [2010-12-11 13:32]

zbynio5o

Metoda na zelmera :))  Na taki stawiczek powinno wystarczyć.

[2010-12-11 13:57]

Manolo8

"To jest też dobry patent"
Świetny patent jeżeli jest dostęp do sieci 230 V, ja używam pompki elektrycznej do pompowania kół. Potrzebne są akumulator 12 V, wężyk do akwarium zakończony kostką o dużych kanałach przepustowych. Po wtłoczeniu powietrza pod lud dodatkowo wkładam snopek, jak na razie sprawdza się przez kilka zim.
[2010-12-12 14:52]

czarny77

Witam!

szukam spalinowego świdra,przeglądając neta i allegro natchnąłem sie na wiertnice.

Cos takiego :http://allegro.pl/wiertnica-glebowa-swider-sadzarka-bass-polska-fv-i1347483222.html

Moje pytanie brzmi czy ktoś z Was używał tego do wiercenia w lodzie?Czy może jest potrzebny specjalne wiertło do tego sprzętu a moze wystarczy jakaś przerobic to.

potrzebuje takiego sprzętu do wiercenia dziur wcelu ratowania ryb przed przyduchą.

z góry wielki dzięki

[2010-12-14 12:50]

dyjes

kolega ma staw na wsi        mówi że kładzie kilka snopków słomy na staw i od kilku lat nie zanotował strat twierzi że snopek oddycha i ryby się nie poduszo w tamtym roku złapałem karpia 1,5 kg kila linów ale ,,,,,, moze to i dobry pomysł.,,,,,........

Słoma jest pusta w środku i nie ma tą zaletę że nie zamarza w środku. jej puste przestrzenie powodują odprowadzanie toksyn z wody. Ma to na celu odprowadzenie takich gazów jak np,. siarkowodór . :) Dlatego jest tak korzystne stosowanie jej w przeręblach.
dla tych którzy nieco bliżej pragną zaznajomić się z tematem proponuje zajrzeć tutaj.
http://www.narybkach.frix.pl/post/418125/przyduchy-moje-odczucia#post_418125
[2010-12-15 12:22]

Samotnik

Snopki słomy sprawdzają sie w 100% tani , szybki i wygodny sposób!!

[2010-12-15 20:31]

kasztelan15

pewnie że tak ,ale nie wszyscy wiedzą,..
[2010-12-15 20:41]

Waldi Fish

Każdy sposób jest dobry o ile jest skuteczny w danym akwenie.
[2011-01-29 18:38]